Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia od 2 do 8 listopada 2015 r.
09.11.2015.
    Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia były uroczyste obchody 25 rocznicy utworzenia Straży Miejskiej w Rumi. Straż Miejska w Rumi powstała 1 listopada 1990 r. Do Dworku Pod Lipami, w niedzielę 8 listopada 2015 r. Załoga Straży Miejskiej zaprosiła Posła na Sejm RP Pana Jana Klawiter, Wojewodę Pomorskiego Pana Ryszarda Stachurskiego, Wicestarostę Wejherowskiego Pana Witolda Reclaf, Burmistrza Rumi Pana Michała Pasiecznego, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Ariela Sinickiego, wszystkich poprzednich Przewodniczących Rady Miejskiej, wszystkich poprzednich Burmistrzów Rumi i ich zastępców, wszystkich Przewodniczących Komisji Bezpieczeństwa, przedstawicieli służb mundurowych szczebla powiatowego i lokalnego, przedstawicieli placówek oświatowych, wszystkich poprzednich funkcjonariuszy i pracowników Straży Miejskiej i wielu innych Gości.
    W trakcie uroczystości Wojewoda Pomorski Pan Ryszard Stachurski udekorował 5 funkcjonariuszy medalami „Za Długoletnią Służbę” nadanymi przez Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudę. Również 5 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie strażnicze, m.in.

Wybrany obraz

Straż Miejska w Rumi po raz pierwszy w historii otrzymała Zastępcę Komendanta. Został nim Pan Jarosław Mikołajczak. Dodatkowo kilku funkcjonariuszy i pracowników otrzymało nagrody pieniężne. Nominacje i nagrody wręczył Burmistrz Rumi Pan Michał Pasieczny.
W trakcie uroczystości wystąpiła artystka scen Trójmiasta Pani Agnieszka Skawińska.
Uroczystość zakończył symboliczny poczęstunek.

Wybrany obraz

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 27 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych oraz 2 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 160 wykroczeń, które w 73 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 87 mandatami karnymi. Do sądu nie skierowano wniosków o ukaranie. Wykonano 54 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 23 osoby. 73 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia od 26 października do 1 listopada 2015 r.
02.11.2015.
    W dniu 26 października od godz. 7.20 przez godzinę patrol Straży Miejskiej kierował ruchem na ul. Pomorskiej do czasu przyjazdu Policji z uwagi na kolizję drogową. O godz. 11.05 odłowiono psa w Szkole Podstawowej nr 10, który się tam przybłąkał. Pies został odwieziony do schroniska. Następnie patrole podejmowały zgłoszone interwencje drogowe. O godz. 20.59 zgłoszono załatwianie potrzeb fizjologicznych na klatce schodowej budynku przy ul. Kombatantów. Sprawca został ukarany mandatem. O godz. 21.16 podniesiono pijanego mężczyznę, który leżał na ul. Starowiejskiej przed wejściem do LO nr 1. Mężczyznę odwieziono i przekazano do Komisariatu Policji w Rumi.
W dniu 27 października o godz. 9.00 potwierdzono worki ze śmieciami na ul. Morelowej pochodzące ze sprzątania terenu. Przekazano informację do UM celem zlecenia ich zabrania. O godz. 10.10 sprawdzono warunki trzymania psa w posesji na ul. Wiejskiej. Bez uwag. Właściciele dostarczyli i okazali szczepienia zwierzęcia. O godz. 19.40 ukarano mandatem osobę, która zakłócała porządek publiczny na ul. Abrahama. Podobnie o godz. 19.49 ukarano inna osobę na ul. Sabata za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. O godz. 20.30 podniesiono z chodnika i odwieziono do domu nietrzeźwego mężczyznę, który padł na ul. Morskiej przy tunelu pod torami kolejowymi. O godz. 21.40 interweniowano w krzakach obok pomnika na ul. Chełmińskiej. Zastano tam 4 osoby niepełnoletnie. Młodzież rozeszła się do domów.
W dniu 28 października o godz. 7.47 ujawniono nowe miejsce przebywania bezdomnych na łąkach przy ul. Pomorskiej. Ściągnięto tu z wystawek i śmietników kołdry, ubrania i inne odpady. Było widoczne, że ktoś sypia w tym miejscu. Osób nie zastano. Informację przekazano do Urzędu Miasta. O 10.00 zgłoszono również do UM konieczność sprzątania ronda na ul. Kosynierów z uwagi na rozsypane szkło na jezdni ronda. O godz. 15.29 podniesiono i odwieziono do miejsca zamieszkania nietrzeźwego z ul. Żwirki i Wigury. Podobne zdarzenie było na ul. Gierosa,. Gdzie znaleziono leżącego mężczyznę na klatce schodowej jednego z budynków. Poszedł w swoją stronę o własnych siłach. O godz. 18.40 ujawniono osobę rozwieszającą ogłoszenia w miejscach niedozwolonych. Ponieważ sprawca usunął ogłoszenia – został jedynie pouczony. O godz. 22.09 przepędzono dziki z ul. Kapitańskiej, gdzie mieszkańcy obawiali się iść do domu.
W dniu 29 października od godzin porannych patrole likwidowały uciążliwe wykroczenia drogowe. O godz. 12.29 zgłoszono podejrzaną osobę kręcącą się obok Gimnazjum nr 1. Z uwagi na wcześniejsze zgłoszenia z terenu innych szkół patrol pilnie udał się pod szkołę. Mężczyzna jednak wcześniej zdołał zbiec. O godz. 14.49 pewien mężczyzna wyrzucił worek ze śmieciami z samochodu na ul. Piłsudskiego. Ustalono, znaleziono i ukarano mandatem właściciela pojazdu, gdyż to on okazał się sprawcą wykroczenia. O godz. 18.00 ze schodów w budynku na ul. Gierosa spadł mężczyzna rozbił głowę. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala.
W dniu 30 października rewirowi sprawdzili kilka posesji pod względem prawidłowej ilości pojemników na śmieci. Raporty przesłano do UM. O godz. 10.06 i 10.40 Straż Miejska otrzymała 2 zgłoszenia na temat dzików na Cmentarzu Komunalnym. W obu przypadkach dzików nie zastano. O godz. 12.11 udzielono asysty PUK-owi przy likwidacji legowiska bezdomnych na łąkach przy ul. Pomorskiej. Na miejscu zastano jednego bezdomnego, któremu udzielono pomocy oraz pełnej informacji na temat pomocy świadczonej przez MOPS. O godz. 14.00 sprawdzono pawilon przy ul. Sobieskiego, którego komin dymił nadmiernie. Okazało się, że palone jest drewno. O godz. 16.50 strażnicy przepędzili dziki z okolic Cmentarza Komunalnego. Do końca zmiany „sypały” się zgłoszenia o nieprawidłowym parkowaniu. Podjęto 7 interwencji.
Pierwsze zgłoszenie w dniu 31 października o godz. 7.00 dzików na cmentarzu. Patrolowi obeszli cały cmentarz i dzików nie zauważyli. Całe przedpołudnie zajęła realizacja zgłoszonych interwencji drogowych. O 14.29 zgłoszono leżącego człowieka na przystanku ZKM przy ul. Dąbrowskiego. Na miejscu zastano już pogotowie ratunkowe i prowadzoną reanimację. Niestety mężczyzna zmarł. Strażnicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przybycia Policji. O godz. 16.31 zastano leżącego mężczyznę w śmietniku przy ul. Kujawskiej. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala.
W nocy z soboty na niedzielę na terenie miasta nie stwierdzono żadnych wykroczeń.
W dniu 1 listopada strażnicy wzięli udział w akcji „Znicz’ zabezpieczając spokój i porządek i porządek w komunikacji na rumskich cmentarzach. O godz. 11.20 i 11.30 strażnicy i policjanci przepędzali znów dziki z cmentarza na ul. Górniczej.
W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 32 patrole własne zmotoryzowane i piesze oraz 7 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 181 wykroczeń, które w 94 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 76 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 19 wniosków o ukaranie. Wykonano 75 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 47 osób. 82 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia od 19  25 października 2015 r.
26.10.2015.
    Najważniejszym wydarzeniem tygodnia były wybory do Sejmu i Senatu RP. Tradycyjnie Straż Miejska w Rumi pracowała w niedzielę 25 października 2015 r. zabezpieczając to wydarzenie (ochrona kart do głosowania, przewóz urn wyborczych, pilnowanie spokoju i porządku publicznego wokół lokali wyborczych). Należy stwierdzić, iż w dniu wyborów nie odnotowano żadnych naruszeń prawa w związku z wyborami.
    W dniu 19 października o godz. 11.15 patrole Straży Miejskiej poszukiwały mężczyzny, który w obrębie szkoły przy ul. Stoczniowców usiłował robić zdjęcia dzieciom. Niestety bezskutecznie. To już trzecie zgłoszenie w podobnej sprawie w okresie miesiąca. Postępowanie wyjaśniające prowadzi Policja. Ustalono rysopis – wiek ok. 30 lat, jasne spodnie, jasna popielata kurtka, tatuaż na szyi. Tego dnia odbyło się kilkanaście interwencji drogowych, a o godz. 22.04 podjęto leżącego, nietrzeźwego mężczyznę z chodnika ul. Sobieskiego. Przewieziono do Komisariatu Policji.
W dniu 20 października również podejmowano zgłaszane licznie interwencje drogowe. O godz. 15.34 ukarano mężczyznę na ul. Gierosa za zaśmiecanie, ponieważ wyrzucił deski pod okno zgłaszającej. Nakazano posprzątać. O godz. 18.10 sprawdzano piec zakładu wulkanizacyjnego z uwagi na zgłoszony smród z komina. Przeprowadzono kontrolę pieca. Nie stwierdzono spalania substancji niedozwolonych. O godz. 19.15 odwieziono do miejsca zamieszkania nietrzeźwego mężczyznę z psem z ul. Dąbrowskiego.
W dniu 21 października o godz. 8.00 pouczono na ul. Kosynierów osobę puszczającego psa bez smyczy. Następne godziny wypełniła realizacja zgłoszeń o charakterze drogowym. O godz. 15.23 wezwano pogotowie ratunkowe udzielając na miejscu pierwszej pomocy osobie, która zasłabła na ul. Dąbrowskiego. Dalsze czynności wykonali ratownicy pogotowia. Miedzy 16.00, a 18.00 sprawdzono dwa piece: na ul. Wejhera i na ul. Sikorskiego. Dym w obu przypadkach był typowy dla rozpalenia pieca. Substancji zabronionych nie spalano. Na posesje przy ulicach Orzechowej i Derdowskiego przybłąkały się psy. Zwierzęta zabrał technik weterynarii do schroniska.
W dniu 22 października od godzin porannych patrole likwidowały uciążliwe wykroczenia drogowe. Interwencji porządkowych nie było aż do godz. 17.00. Wówczas na posesję przy ul. Migały przybłąkał się ranny kot. Zabrał go wezwany technik weterynarii. O godz. 17.41 przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielką psów na ul. Wiejskiej, której psy miały atakować przechodniów. Psy szczepione. Nakazano właściwie zabezpieczyć. O godz. 21.39 udzielono pomocy nietrzeźwemu na ławce przed Dworcem PKP. Doszedł do siebie i udał się w swoja stronę.
W dniu 23 października o godz. 12.30 przybłąkał się kolejny pies tym razem na ul. Pomorską. Zgłoszono do technika weterynarii celem zabrania go do schroniska. O godz. 13.50 zabezpieczono kabel energetyczny na ul. Zygmunta Augusta i powiadomiono pogotowie energetyczne. O godz. 20.40 patrol poszukiwał wg rysopisu mężczyznę, który na ul. Derdowskiego zamalowywał plakaty wyborcze, a następnie uciekł w stronę ul. Gdyńskiej. Niestety chuligana nie udało się ująć. O godz. 20.52 przy scenie obok MDK na ul. Mickiewicza interweniowano wobec 9 osób, które miało spożywać tu alkohol. Ukarano 1 osobę, 8 pouczono.
W dniu 24 października o godz. 8.49 podniesiono nietrzeźwego mężczyznę z ul. Katowickiej i odwieziono do miejsca przebywania. O godz. 10.23 chuligani podpalili kanapę ukrytą w krzakach na ul. Mściwoja II. Ogień ugasiła JRG, a miejsce zgłoszono do uprzątnięcia przez służby komunalne. O godz. 13.18 odwieziono do domu nietrzeźwego mężczyznę znalezionego przy ul. Wrocławskiej.
W nocy z soboty na niedzielę na terenie miasta nie stwierdzono żadnych wykroczeń.
W dniu 25 października o godz. 13.00 na terenie cmentarza komunalnego znaleziono martwą sarnę. Zgłoszono do usunięcia w dniu 26 października. O godz. 18.20 odłowiono czarnego kundla wałęsającego się na ul. Wyszeckiego. Zwierzę zostało zabrane do schroniska dla zwierząt. O 18.50 udzielono pomocy nietrzeźwemu mężczyźnie na ul. Żwirki i Wigury. Doszedł do siebie udając się do domu o własnych siłach.
W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 41 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych oraz 3 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 195 wykroczeń, które w 103 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 87 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 8 wniosków o ukaranie. Wykonano 70 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 28 osób. 121 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia od 12  18 października 2015 r.
19.10.2015.
    Akcja „Rumscy Rowerzyści” została zakończona. Od 15 września 2015 r. do 19 października 2015 r. Straż Miejska w Rumi przeprowadziła akcję, która miała na celu poprawienie bezpieczeństwa cyklistów poruszających się po ulicach Rumi. W ramach akcji strażnicy pouczali i napominali rowerzystów co do prawidłowego przekraczania przejść dla pieszych – pieszo prowadząc rower na przejściach nie wyposażonych w śluzy rowerowe oraz na siodełku z zachowaniem ostrożności - jeśli taka śluza jest urządzona. Ponadto sprawdzano: czy kierujący rowerami korzystając z drogi przeznaczonej dla rowerów i pieszych zachowują szczególną ostrożność i ustępują miejsce pieszym, czy korzystając z jezdni rowerzyści poruszają się „jeden za drugim” w sytuacji, gdy poruszanie się obok siebie utrudniałoby poruszanie się innych uczestników ruchu lub zagrażałoby bezpieczeństwu w ruchu drogowym, czy kierujący rowerami trzymają kierownicę przynajmniej jedną ręką, czy kierujący rowerami nie chwytają się innych pojazdów, czy przestrzegane są zasady poruszania się cyklistów po chodniku oraz czy dzieci i młodzież do lat 18 posiadają karty rowerowe. Ponadto rozdano rumskim rowerzystom 600 szt. kamizelek odblaskowych i 200 „odblasków” pieszym: osobom starszym i dzieciom. W ramach akcji przeprowadzono 263 interwencje, z czego 176 zakończyło się pouczeniem lub zwróceniem uwagi. Nie nakładano mandatów karnych. Pozostałe interwencje kończyły się rozmową pouczającą. Przeprowadzono 2 prelekcje „rowerowe” w szkołach związanych z „kartą rowerową”. Zaplanowano kolejnych 6 prelekcji, które odbędą się w terminach późniejszych z uwagi na trudność w zgraniu planów szkół z terminem akcji.
                                                                                                                                                          Fot. Joanna Pionke
Wybrany obraz


W dniu 12 października w godzinach porannych przeprowadzono całą serię interwencji drogowych, wśród których był jeden domniemany wrak, plamy oleju wyciekającego na jezdnię, oraz tamowanie chodnika i wyjazdu z bram. O godz. 11.13 podniesiono nietrzeźwego mężczyznę, który zasłabł w pergoli śmietnika na ul. Gdańskiej. Dobudzony „pozbierał” się i ruszył samodzielnie w swoją stronę. O godz. 14.06 interweniowano na ul. Derdowskiego, gdzie zgłaszający stwierdził, że dwie osoby biją się i zrywają plakaty wyborcze. Nie stwierdzono zrywania plakatów wyborczych, natomiast zwaśnionych rozdzielono, po czym każdy z nich poszedł w swoja stronę. Po godz. 18.00 zajęto się podrzuconym kartonem z małymi kotkami na ul. Sobieskiego oraz psem, który przybłąkał się na posesję przy ul. Puckiej. Zwierzętami zajęło się Stowarzyszenie „Animals”.
    W dniu 13 października o godz. 9.03 podjęto interwencję obok Zespołu Szkół Ogólnokształcących na ul. Stoczniowców, skąd zgłoszono, że mężczyzna z samochodu fotografuje dzieci. Podano numer rejestracyjny. Samochód, po interwencji obywatelskiej dorosłych uczennic Liceum Ogólnokształcącego nr 2, odjechał przed przybyciem patrolu Straży Miejskiej, jednak odnotowany numer pojazdu pozwolił ustalić jego właściciela, a całą sprawę przekazano Policji. Trzy tygodnie wcześniej zgłoszono, że nieznany mężczyzna fotografuje dzieci na boisku przy katolickiej szkole na ul. Dąbrowskiego. I wówczas mężczyzna zdołał zbiec. Może to ta sama osoba ? Na wniosek SM Policja prowadzi w tych sprawach postępowanie wyjaśniające. Tego dnia strażnicy podjęli kilka interwencji drogowych po zgłoszeniach mieszkańców oraz dwie związane z niszczeniem zieleńców. Sprawców wykroczeń wezwano do komendy Straży Miejskiej.
W dniu 14 października sprawdzano dwa piece z uwagi na uciążliwy dym. Nie stwierdzono spalania substancji niedozwolonych. Na ul. Władysław Łokietka poszukiwano kierowcy, którego pojazd podejrzewano o wyciekanie płynów. Samochód przestawiono i okazało się, że nowe plamy nie powstają. Tego dnia dwukrotnie poszukiwano nietrzeźwej kobiety zgłaszanej z dwóch różnych miejsc miasta. Kobiety takiej nie znaleziono.
W dniu 15 października o godz. 13.00 sprawdzano do kogo należy stos piachu przy placu zabaw na ul. Sędzickiego. Ustalono właściciela – nakazano usuniecie w ciągu jednej doby. Tego dnia rewirowi kontrolowali wybrane posesje pod kątem posiadania stosownej ilości pojemników na śmieci. Raporty przekazano do UM. O godz. 15.00 strażnicy zgasili palący się kosz uliczny na ul. Kosynierów. Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą jedynie powiadomiono. O godz. 19.00 wezwano karetkę pogotowia na ul. Pomorską, gdzie strażnicy udzielili pierwszej pomocy kobiecie z atakiem padaczki. Karetka zabrała kobietę do szpitala. W tym dniu dwukrotnie sprawdzano plakaty wyborcze, które miały zasłaniać widoczność kierowcom. Interwencje nie potwierdziły się.
W dniu 16 października o godz. 11.00 patrol poszukiwał mężczyzny, który na ul. Wrocławskiej rozkładał kabinę prysznicową obok śmietnika celem pozyskania złomu i potłukł szyby. Na chodniku przy śmietniku znaleziono dużo szkła, jednak mężczyzna zbiegł. O godz. 16.21 ujawniono mężczyznę spożywającego alkohol na ul. Starowiejskiej. Został ukarany mandatem karnym. O godz. 20.32 wezwano pogotowie ratunkowe do nietrzeźwego mężczyzny na ul. Pomorską. Lekarz pogotowia nie wystawił zaświadczenia do przewozu osoby przez SM, w związku z czym na miejsce wezwano patrol Policji, któremu przekazano osobę.
W dniu 17 października w godzinach porannych kontrolowano działkę na ul. Hepki, gdzie stwierdzono wyrzucone śmieci. Ustalono właściciela działki i w rozmowie bezpośredniej nakazano uprzątnięcie w terminie 7 dni.

Wybrany obraz

O godz. 12.30 odwieziono do domu nietrzeźwego mężczyznę znalezionego na przystanku ZKM przy ul. Sabata. O godz. 13.11 patrol udał się na ul. Zbychowską, gdzie zgłoszono pojazdy zaparkowane za znakiem zatrzymywania się. Jednego kierowcę ukarano mandatem, drugiego pouczono. O godz. 16.27 kontrolowano piec na posesji przy ul. Filtrowej. Nie stwierdzono spalania substancji zabronionych. O godz. 19.19 ujawniono zabitego psa na ul. Gdańskiej. Z uwagi na brak odpowiednich służb komunalnych (sobota wieczór), psa uprzątnęli strażnicy przewożąc go do komendy, gdzie na podwórzu przeleżał do poniedziałku do chwili zabrania. O godz. 19.37 na ul. Starowiejskiej na przystanku ZKM znaleziono nietrzeźwego, leżącego mężczyznę. Po dobudzeniu udał się do domu o własnych siłach.
W nocy z soboty na niedzielę na terenie miasta nie stwierdzono żadnych wykroczeń.
W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych. Działania te pozwoliły ujawnić 166 wykroczeń, które w 94 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 63 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 17 wniosków o ukaranie. Wykonano 63 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 22 osoby. 130 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia od 5  11 października 2015 r.
12.10.2015.
    Tak się złożyło, że w terminie trwania akcji „Rumscy Rowerzyści” odbyły się w Rumi w dniu 4 października 2015 r. zawody maratonu rowerowego „Garmin MTB Series” organizowanego przez LABOSPORT Polska s.c. Nie mogły się te zawody obyć bez zabezpieczenia świadczonego przez Straż Miejską w Rumi. Wszak wśród zawodników znalazło się wielu rumskich rowerzystów. Poniżej zdjęcie z rozpoczęcia maratonu rozpoczynającego się w okolicach ul. Polnej. Strażnicy dopilnowali porządku na starcie, na trasie oraz na mecie zawodów. W razie potrzeby gotowi byli do udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w przypadku kraksy. Na szczęście nie było takich zdarzeń.

Wybrany obraz

W dniu 5 października o godz. 10.39 na ul. Tysiąclecia znaleziono leżącego mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego. Leżał w taki sposób, że jeden z mieszkańców nie mógł wyjechać ze swojej posesji. Nietrzeźwego odwieziono do domu. O godz. 13.31 kontrolowano rzekę na ul. Batorego. Stwierdzono dwa zatory piętrzące niebezpiecznie wodę. Zdjęcia (jedno poniżej) i informacje przekazano stosownym służbom celem usunięcia zagrożenia.

Wybrany obraz

O godz. 13.33 na ul. Pomorskiej znaleziono nietrzeźwego, którego ze względu na jego stan zagrażający zdrowiu, odwieziono i przekazano Policji. O godz. 18.40 inny nietrzeźwy mężczyzna wkroczył na jezdnię ul. Dąbrowskiego i podjął kierowanie ruchem drogowym. Był w stanie silnego pobudzenia. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe zaraz po zabraniu mężczyzny z jezdni, które zabrało go do szpitala. Jeszcze inny mężczyzna padł upojony na przystanku ZKM przy ul. I Dywizji WP o godz. 21.30. Tego człowieka podjął patrol Policji.
W dniu 6 października o godz. 8.30 kontrolowano z rzeczoznawcą budowę na ul. Piłsudskiego w związku ze zgłoszeniem o możliwości zniszczenia starego dębu. Rzeczoznawca z ochrony środowiska stwierdził, że nie ma zagrożenia dla życia drzewa. O godz. 13.30 potwierdzono i zabezpieczono kolizję na skrzyżowaniu ul. Kamiennej z ul. Porazińskiej, gdzie samochód osobowy uderzył w lawetę. Na miejscu pogotowie ratunkowe.

Wybrany obraz

O godz. 16.20 na ul. Stoczniowców przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielem nadmiernie szczekającego psa. O godz. 18.23 udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej osobie, która dostała przed sklepem ataku padaczki. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało osobę do szpitala. O godz. 21.30 stwierdzono, ze plakaty wyborcze przy ul. Płażyńskiego w pewnym zakresie zasłaniają widoczność. Powiadomiono dwa komitety wyborcze z nakazem zmiany położenia plakatów, bądź ich usunięcie. Zalecenie wykonano następnego dnia.
W dniu 7 października  o godz. 7.14 na ul. Starowiejskiej wezwano do komendy 2 kierowców, którzy zaparkowali w strefie TAXI na ul. Starowiejskiej na dodatek tamując chodnik. O godz. 8.32 znaleziono śpiącego mężczyznę w piwnicy budynku wielorodzinnego na ul. Gdańskiej. Pouczony o możliwościach noclegowych opuścił budynek. O godz. 17.50 zgłoszono nieprawidłowo zawieszoną reklamę na drzewie przy ul. Wybickiego. Reklama dotyczyła sklepu, który w chwili interwencji zaraz po godz. 18.00 był już zamknięty. Właściciela pouczono następnego dnia – zdjął reklamę z drzewa natychmiast.
W dniu 8 października o godz. 7.35 interweniowano w parku przy ul. Mickiewicza, gdzie na ławce siedziało 2 mężczyzn, z których jeden spożywał alkohol. Mężczyznę ukarano mandatem. O godz. 11.58 kontrolowano posesję przy ul. Grunwaldzkiej z uwagi na wielki bałagan i i brak pojemnika na śmieci na posesji. Właściciel odmówił przyjęcia mandatu karnego, w związku z czym zostanie skierowany do sądu wniosek o jego ukaranie (stan terenu na posesji na zdjęciu poniżej).

Wybrany obraz

O godz. 13.48 zabezpieczono (otaśmowano) uszkodzoną studzienkę telekomunikacyjną na ul. Kościelnej. Powiadomiono właściciela studzienki celem podjęcia działań w sprawie jej naprawy.

Wybrany obraz

O godz. 16.20 wezwano 2 kierowców do komendy celem rozliczenia się z niszczenia zieleńca na skutek parkowania na nim pojazdów przy ul. Dębogórskiej. O godz. 16.55 pouczono kilka osób przy scenie w parku przy ul. Mickiewicza, którzy przymierzali się tam do wypicia piwa.
W dniu 8 października o godz. 10.32 na ul. Kwiatowej pouczono właściciela posesji na ul. Kwiatowej za możliwość wychodzenia psa rasy niebezpiecznej na ulicę. Jednocześnie ujawniono brak pojemnika na śmieci na tej posesji, za co skierowany zostanie do sądu wniosek o ukaranie. O godz. 12.22 przeprowadzono rozmowę z kobietą z ul. Gdańskiej wskazaną przez zgłaszającego, jako osobę niesprzątającą po swoim psie. Kobieta wyraziła skruchę i obiecała sprzątać po swoim pupilu. Tego dnia trzykrotnie patrol kontrolował piece prywatne w nieruchomościach wskazywanych przez mieszkańców jako „kopcące” w różnych częściach miasta. Wszystkie sprawdzenia pokazały, że palono drewnem lub węglem, a gęsty dym wydostaje się z kominów przy rozpaleniu.
W dniu 10 października pouczono o godz. 10.00 mężczyznę handlującego poza targowiskiem. Przeniósł handel na teren targowiska. O godz. 10.53 wyproszono mężczyznę z bloku przy ul. Dąbrowskiego, który „zadekował” się na klatce schodowej. O godz. 12.02 wezwano pogotowie ratunkowe do mężczyzny leżącego przy wejściu do innego bloku przy ul. Dąbrowskiego. Po udzieleniu pierwszej pomocy przekazano mężczyznę rodzinie. O godz. 14.03 ukarano wysokim mandatem mężczyznę, który wypalał kable w terenie w okolicy ul. celem odzyskania miedzi. O godz. 15.00 wezwano pogotowie ratunkowe na ul. Wrocławską do pijanej kobiety. Po przebadaniu zaopiekował się tą osobą jej chłopak. W nocy z 10/11 października mieszkaniec zgłosił głośną muzykę na ul. Fredry. W chwili kontroli muzyka była już ściszona, a na całej ulicy panował spokój.
W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 38 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych, a także pieszych z psami oraz 6 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 166 wykroczeń, które w 127 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 33 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 16 wniosków o ukaranie. Wykonano 58 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 27 osób. 129 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast. » koniec »»

Pozycje :: 161 - 170 z 261

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com