Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 7 - 13 kwietnia 2014 r.
14.04.2014.
    W dniu 7 kwietnia prócz kilku interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem miały miejsce dwie interwencje z nietrzeźwymi, których znaleziono leżących w miejscach publicznych. W pierwszym przypadku o godz. 19.48 podniesiono mężczyznę na ul. Towarowej, którego odwieziono do domu, w drugim – innego mężczyznę wyproszono z klatki schodowej bloku przy ul. Pomorskiej o godz. 21.50.
W dniu 8 kwietnia ok. godz. 9.20 paliły się jeszcze lampy uliczne przy ul. Różanej i ul. Konopnickiej. Informację przekazano do Wydziału Inżynierii Miejskiej UM. O godz. 12.13 interweniowano na placu zabaw przy ul. Gierosa, gdzie w piaskownicy leżał nietrzeźwy mężczyzna. Dobudzony ruszył w swoja stronę. Tego dnia – na wezwania mieszkańców podjęto kilka interwencji drogowych.
    W dniu 9 kwietnia o godz. 9.25 dyspozytor ZKM wezwał strażników do autobusu linii „R”, gdzie pewien mężczyzna wszczął awanturę. Pouczony, opuścił autobus. Tego dnia o godz. 20.00 na ul. Gierosa pies pogryzł dziecko. Właściciela ustalono dopiero 11 kwietnia, który ukarany został mandatem karnym. Polecono, by właściciel doprowadził psa na obserwację weterynaryjną. W takich przypadkach właściciel zwierzęcia stawia się przez tydzień u weterynarza, a zaświadczenia dostarcza do Straży Miejskiej. Nadzór weterynaryjny konieczny jest do wykluczenia wścieklizny, co oczywiście ma wpływ na sposób leczenia poszkodowanego.
    W dniu 10 kwietnia w godzinach porannych patrol dwukrotnie udawał się na ul. Grunwaldzką w okolice parkingu sklepu wielkogabarytowego, gdzie młodociani zaczepiali przechodniów żądając datków pieniężnych. Za każdym razem na widok radiowozu pośpiesznie rozbiegli się. Tego dnia rewirowi kontrolowali kilkanaście posesji celem sprawdzenia prawidłowości „deklaracji śmieciowych”. O godz. 13.07 na ul. Wita Stwosza pies pogryzł kolejne dziecko. Zwierzę uciekło. Przeprowadzone postępowanie wyjaśniające pozwoliło ustalić i ukarać właściciela psa. Polecono udać się na obserwację weterynaryjną. Zaraz po godzinie 13.00 na ul. Gierosa patrol przeprowadził interwencje wobec osób, które wg zgłoszenia miały awanturować się na pasażu spacerowym nad rzeką. Mężczyźni rozeszli się. Jednak zaraz po godz. 15.00 zgłoszono, że na zapleczu budynku przy ul. Dąbrowskiego leży mężczyzna. Dobudzony udał się w swoją stronę.
W dniu 11 kwietnia o godz. 11.36 na ul. Kamiennej strażnicy ujęli i odstawili do Komisariatu Policji nietrzeźwego rowerzystę, który wcześniej zygzakiem jechał ulicą.
W dniu 12 kwietnia o godz. 00.20 drogą elektroniczną zgłoszono, ze na ul. Ormińskiego rozrabia grupa pijanych młodych ludzi. Patrol na miejscu nikogo nie zastał. Tego dnia zaraz po godz. 10.00 na ul. Wrocławskiej 33 dwóch mężczyzn załatwiało potrzeby fizjologiczne. Przeciwko jednemu z mężczyzn zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. O godz. 19.30 odwieziono do domu nietrzeźwego, który zasnął na przystanku ZKM na ul. Sobieskiego. Tego dnia sporo zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowo parkujących samochodów.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 32 patrole własne zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 9 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 178 wykroczeń, które w 88 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i również w 88 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 12 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 67 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 52 interwencje zlecone przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 19 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 31 marca  6 kwietnia 2014 r.
07.04.2014.
    Najważniejszym wydarzeniem tygodnia było ujęcie 3 złodziei sklepowych na gorącym uczynku w dniu 5 kwietnia o godz. 22.15. Około 22.00 do sklepu spożywczego popularnej sieci przy ul. Dąbrowskiego weszło 3 młodych ludzi. W skład ich „zakupów” wchodziły 2 zgrzewki piwa, butelka wódki i 3 paczki papierosów. Tyle tylko, że zamiast zapłacić za towar wybiegli ze sklepu i uciekli. Ekspedientka wybiegła za nimi i dostrzegła nadjeżdżający radiowóz Straży Miejskiej. Powiedziała funkcjonariuszom o zdarzeniu (był to patrol mieszany składający się ze strażnika i policjanta) i pokazała kierunek ucieczki. 5 minut później na ul. Hallera sprawcy zostali ujęci w pościgu z łupem w rękach, a następnie przewiezieni do Komisariatu Policji w Rumi. Sprawdzono wartość towaru, co zdecydowało o zakwalifikowaniu zdarzenia jako wykroczenie. Sprawcy zostali więc na miejscu ukarani, a towar powrócił do sklepu. I – nici z darmowej imprezy.
W dniu 31 marca na ul. Dąbrowskiego pewna kobieta wyprowadziła 2 duże psy bez smyczy i kagańców. Przechodnie zwracali uwagę i prosili o zapięcie psów na smycze. Nie reagowała. Powiadomiono Straż Miejską. Na miejscu kobieta otrzymała mandat karny i zapięła psy. Zdarzenie miało miejsce kilka minut po 9.00. O godz. 15.57 strażnicy udali się na budowę przy ul. Towarowej, gdzie budowlańcy pracowali przy głośno uruchomionej muzyce. Przeszkadzało to mieszkańcom. Pouczony kierownik budowy nakazał ściszenie odbiornika. O godz. 19.46 sprawdzano przekop do rzeki w rejonie ul. Sabata. Była to awaria rury zasilającej mieszkańców w wodę pitną. Na miejscu pracowali pracownicy usuwający awarię. O 19.20 sprawdzono skrzynkę energetyczną przy dawnym MDK przy ul. Sobieskiego. Ktoś usiłował dostać się do środka. Powiadomiono służby energetyczne.
    W dniu 1 kwietnia o godz. 9.27 kontrolowano piec posesji przy ul. Dąbrowskiego z uwagi na duże zadymienie. Spalano drewno i węgiel – intensywny dym powstał w wyniku rozpalenia zimnego pieca. O godz. 18.30 upomniano mężczyznę na ul. Hallera, który nadmiernie hałasował przy naprawie samochodu. Prace po interwencji przerwano. O godz. 21.20 kontrolowano piec na posesji przy ul. Wierzbowej. I tu nie stwierdzono palenia śmieci.
    W dniu 2 kwietnia o godz. 10.56 z pergoli śmietnika przy ul. Gdańskiej 45 wyproszono bezdomnych. Nie spożywali alkoholu. O godz. 17.56 kontrolowano kolejny piec – tym razem na ulicy Dębogórskiej. Palono drewnem. O godz. 21.43 przed sklepem na ul. Abrahama upadł mężczyzna. Strażnicy udzielili mu pierwszej pomocy i wezwali pogotowie ratunkowe. Mężczyznę zabrano do szpitala.
W dniu 3 kwietnia o godz. 15.37 wezwano Straż Miejską na ul. Gdańską 16, gdzie na placu zabaw grupa osób miała spożywać alkohol. Strażnicy alkoholu nie potwierdzili, ale po przybyciu patrolu i rozmowie pouczającej zgromadzeni rozeszli się. O godz. 20.26 odebrano sygnał o mężczyźnie, który zaniemógł na ul. Cisowej. Rzeczywiście konieczne było pogotowie ratunkowe, które wezwane przez strażników zabrało chorego do szpitala.
W dniu 4 kwietnia o godz. 11.25 Straż Miejska otrzymała informację, że na ul. Wileńskiej leży mężczyzna. Na miejscu było już pogotowie ratunkowe. Osoba okazała się w stanie upojenia alkoholowego. Strażnicy odwieźli go do domu. O godz. 15.40 na ul. Dąbrowskiego na środku jezdni pękła kratka burzowa. Patrol zabezpieczył i oznakował miejsce do czasu naprawienia uszkodzenia. O godz. 18.17 otrzymano zgłoszenie, że przed sklepem  sportowym przy ul. Grunwaldzkiej młodzież zakłóca porządek publiczny. Na widok nadjeżdżającego radiowozu sprawcy uciekli.
W dniu 5 kwietnia o godz. 16.46 inne osoby zakłócały porządek publiczny na ul. Dąbrowskiego za dużym sklepem spożywczym. I tym razem sprawcy rozpierzchli się widząc nadjeżdżający radiowóz. O godz. 19.00 strażnicy kontrolowali piec na ul. Bławatkowej – bez uwag, rozpalenie. Natomiast o godz. 19.46 z ul. Towarowej widoczny był duży dym pod lasem. Okazało się, że jest tam rozpalone duże ognisko i pozostaje bez dozoru. Wezwano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą, która zagasiła ogień.
Przez cały tydzień sporo zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów. Tym razem najwięcej było pojazdów pozostawionych na postój na zieleńcach. Kierowcy zostali wezwani do komendy Straży Miejskiej, gdzie wykroczenia te zostaną „rozliczone”.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 3 z Policją. 4 razy współpracowano z Państwową Strażą Pożarną. Działania te pozwoliły ujawnić 149 wykroczeń, które w 77 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 65 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 7 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 39 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 52 interwencje zlecone przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 19 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 24 - 30 marca 2014 r.
31.03.2014.
    W minionym tygodniu trwała normalna praca strażników zmierzająca do utrzymania spokoju i porządku publicznego.
W dniu 24 marca na ul. Świętojańskiej ok. godz. 13.00 na zlecenie Dyrekcji Gimnazjum nr 2 legitymowano osoby przesiadujące pod szkołą w samochodzie. Okazało się, że ktoś czekał na chorego brata. O godz. 13.50 zgłoszono, że na scenie w Parku przy ul. Starowiejskiej grupa młodzieży zakłóca porządek publiczny. Młode osoby przebywały obok sceny i po wylegitymowaniu rozeszły się. O godz. 17.55 w śmietniku na ul. Gdańskiej przebywały 3 osoby, które wg zgłaszającego miały spożywać alkohol. Jak się okazało bezdomni nie spożywali alkoholu, jednak ze śmietnika zostali wyproszeni. O godz. 19.27 z ul. Hodowlanej zgłoszono wypalanie kabli i związane z tym wydzielanie się czarnego, toksycznego dymu. Informacja potwierdziła się. Patrol przyłapał sprawcę na gorącym uczynku i ukarał go najwyższym możliwym mandatem karnym. Ogień zagaszono. Straż Miejska w Rumi bardzo dziękuje mieszkańcowi za to zgłoszenie gdyż takie zachowanie można zaliczyć jako ratowanie zdrowia innych mieszkańców miasta. O godz. 19.41 na ul. Kamiennej podniesiono z ziemi leżącego tam nietrzeźwego mężczyznę. Został odwieziony do domu.
    W dniu 25 marca o godz. 7.10 wystawiono nakaz wysprzątania działki na ul. Derdowskiego, a o godz. 8.23 przeprowadzono rozmowę pouczającą z mieszkanką jednego z bloków przy ul. Dąbrowskiego, która wg zgłaszającego miała wyrzucać śmieci z okna. O godz. 10.40 pracownik Gońca Rumskiego zgłosił leżącego na chodniku na ul. Dąbrowskiego mężczyznę. Był nietrzeźwy. W trakcie interwencji podniesionego mężczyznę zabrał do domu jego kolega. O godz. 13.24 interweniowano w MOPS na ul. Ślusarskiej, gdzie awanturował się inny mężczyzna. Człowiek ten został wyproszony z ośrodka i po rozmowie pouczającej – oddalił się. O godz. 15.43 na ul. Mickiewicza ukarano kobietę – właścicielkę wałęsającego się psa.
    W dniu 26 marca o godz. 7.30 na skrzyżowaniu ze światłami ul. Dąbrowskiego z ul. Stoczniowców zderzyły się dwie Mazdy. Nikt nie ucierpiał, jednak pojazdy zostały dość znacznie uszkodzone oraz zniszczono słup sygnalizacji świetlnej, znak drogowy i słupek z nazwami ulic. Zdjęcie z akcji ratowniczej – poniżej.

Wybrany obraz

    O godz. 17.37 zgłoszono, że na ul. Gdańskiej chodzi osoba z abażurem na głowie i zaczepia przechodniów. Po interwencji, w trakcie której przeprowadzono rozmowę pouczającą, osoba udała się do miejsca zamieszkania.
W dniu 27 marca o godz. 7.09 z numeru 112 Straż Miejska otrzymała informację, że na ul. Dąbrowskiego leżą pustaki. We wskazanym miejscu potwierdzono 1 pustak, który został usunięty z drogi przez strażników. O godz. 9.12 podniesiono z ziemi i rozwieziono do domów dwóch nietrzeźwych leżących pod płotem na ul. Chodkiewicza. O godz. 13.09 z autobusu nr „J” pasażer przesłał SMS-a o spożywaniu alkoholu przez innych podróżnych. Strażnicy skontrolowali autobus, spożywania nie stwierdzili, a kierowca powiedział, że nie zauważył, żeby ktoś pił w trakcie trwania kursu. Zgłaszający nie ujawnił się. O godz. 15.21 na ul. Gdyńskiej patrol podniósł z ziemi kolejnego nietrzeźwego. Ten pozbierał się na tyle, że mógł udać się do domu o własnych siłach. Podobne zgłoszenie, tym razem nie potwierdzone, o leżącym mężczyźnie na klatce schodowej budynku przy ul. Kombatantów Straż Miejska otrzymała i sprawdziła ok. godz. 20.30.
W dniu 28 marca już o 7.30 strażnicy kontrolowali piec w nieruchomości na ul. Kalinowej, gdzie z komina wydobywał się dym podejrzany pod względem wyglądu i zapachu. Nie potwierdzono spalania śmieci. O godz. 13.40 sprawdzono mężczyznę śpiącego na przystanku ZKM na ul. Dąbrowskiego. Nie był pijany. Po prostu przysnął odpoczywając. O godz. 17.13 interweniowano na placu zabaw przy ul. Gdańskiej, gdzie grupa osób miała spożywać alkohol. Nie potwierdzono tego ostatniego, a osoby na widok radiowozu rozeszły się. O godz. 19.07 mieszkanka ul. Piłsudskiego zgłosiła, że na jej ulicy zebrała się grupa młodzieży, która być może pije alkohol. Na miejscu alkoholu nie potwierdzono, jednak okazało się, że młodzi ludzie naśmiecili. Na uprzejmą prośbę strażników śmieci zostały wyzbierane, w związku z czym nikt nie został ukarany. I jeszcze dwa zgłoszenia związane z alkoholem: na ul. Gdańskiej przy sklepie leżał nietrzeźwy po godz. 19.00, który po dobudzeniu udał się do domu i o godz. 23.20 na ul. Dąbrowskiego „głośno” maszerowała grupa osób niosąc alkohol (podejrzewano spożywanie). Mężczyźni zostali pouczeni, po czym zdecydowanie ucichli.
    W dniu 29 marca nakazano zagasić ognisko na posesji na ul. Zawiszy Czarnego, gdzie wydobywał się nadmiernie dym przeszkadzający mieszkańcom. O godz. 15.03 na ul. Pomorskiej zwrócono uwagę mężczyźnie, który mył samochód czystą wodą. Wciąż wielu mieszkańców czasem myje pojazdy stosując stare przepisy lokalne, które zezwalały na czystą wodę. Obecnie samochody można myć tylko w myjniach. O godz. 17.19 identyczne zdarzenie miało miejsce na posesji przy ul. Świętopełka. Również ten myjący pojazd został pouczony.
    O godz. 23.59 patrol Straży Miejskiej interweniował na ul. Chełmińskiej przy pomniku wobec zebranej tam grupy młodzieży. Spożywania alkoholu nie było, zatem pouczeni młodzi ludzie rozeszli się.
    W ciągu minionego tygodnia dyżurny SM przyjął kilkadziesiąt zgłoszeń porządkowych, które po sprawdzeniu przez patrole nie potwierdziły się. Dodatkowo trzeba stwierdzić, że strażnicy przez cały tydzień podjęli cały szereg interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem oraz  porządkowych związanych z parkowaniem na zieleńcach.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 29 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 3 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 193 wykroczenia, które w 81 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 112 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 6 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 24 miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 58 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 9 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 17 - 23 marca 2014 r.
24.03.2014.
    Za najważniejsze wydarzenie tygodnia uznano przybycie do Straży Miejskiej w Rumi nowego funkcjonariusza. Nazywa się HORUS i jest psem służbowym zakupionym do służby w miejsce emerytowanego POLO z hodowli specjalistycznej w Ustce. Nowy pies służbowy ma 1 rok i 5 miesięcy życia. Jest owczarkiem niemieckim z linii użytkowej. Po adaptacji, która potrwa ok. 2 miesiące, pies zacznie wychodzić na patrole, posiada bowiem wstępne przeszkolenie. Oczywiście dalsze szkolenie będzie trwało równolegle do pełnionej służby i w przyszłym roku zakończy się stosownym egzaminem.

Wybrany obraz

    17 marca o godz. 12,24 strażnicy usunęli z przychodni zdrowia awanturującego się mężczyznę. Dwa nakazy wydali funkcjonariusze budowlańcom w związku z wywiewaniem przez wiatr śmieci z terenów budów (Oliwska, Targowa). Zanieczyszczenia usunięto.
W dniu 18 marca od godz. 7.30 do 8.30 patrol SM ścigał 2 owczarki niemieckie, które wdarły się na ul. Grunwaldzką czyniąc poważne zagrożenie w ruchu drogowym, następnie przez centrum Rumi przedostały się do Janowa. Po drodze atakowały inne psy prowadzone na smyczach albo straszyły przechodniów. Powiadomiono technika weterynarii. Ok. godz. 8.30 psy udało się odłowić. Jeszcze tego dnia stawił się w komendzie SM właściciel zwierząt. Został ukarany mandatem po czym zabrał psy do domu. Dwukrotnie usuwano z klatek schodowych w budynkach na ul. Gierosa nietrzeźwych mężczyzn. Poszli w swoja stronę.
W dniu 19 marca dwukrotnie interweniowano wobec właścicieli psów puszczających psy luzem i nie sprzątających po nich (na ul. Stoczniowców i na ul. Pomorskiej). Jeden właściciel został ukarany, drugi – pouczony. O godz. 17.00 pogotowie ratunkowe poprosiło o asystę na ul. Zakole. W wyniku tej interwencji strażnicy odwieźli do domu jedną kobietę.
    W dniu 20 marca o godz. 17.30 patrol podniósł z ziemi nietrzeźwego mężczyznę. Po chwili człowiek ten doszedł do siebie i udał się na przystanek autobusowy.
    W dniu 21 marca po 17.30 interweniowano na ul. Poznańskiej, gdzie za sprawą nietrzeźwego mężczyzny doszło do zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Interwencja spowodowała przywrócenie porządku publicznego. O godz. 22.53 na ul. Nagietkowej znaleziono rannego psa. Zabrał go technik weterynarii.
    W dniu 22 marca zaraz po godz. 16.00 zgłoszono, że na klatce schodowej bloku przy ul. Stoczniowców grupa osób pije alkohol. Spożywania nie potwierdzono, jednak panowie zostali z klatki wyproszeni. Kilkanaście minut później nakazano osobom na posesji przy ul. Kosynierów zagaszenie ogniska z powodu uciążliwego dymu.
    Przez cały tydzień podjęto ponad 20 interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 37 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 6 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 300 wykroczeń, które w 147 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 132 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 21 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 29 miejsc uznanych za zagrożone oraz wykonano 58 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 24 osoby.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 10 - 16 marca 2014 r.
17.03.2014.

 W minionym tygodniu najważniejszym wydarzeniem było uratowanie (prawdopodobnie) życia kobiety na ul. Obrońców Westerplatte w dniu 11 marca. Ok. godz. 14.50 zgłoszono hałdę ziemi na chodniku ul. Obrońców Westerplatte. Na miejscu informacja potwierdziła się. Mieszkanka oświadczyła, że ziemia zostanie w ciągu godziny usunięta. W trakcie interwencji na skutek wtrącenia się osoby trzeciej, kobieta dostała zapaści i upadła na schody. Udzielając pomocy przedmedycznej strażnicy wezwali jednocześnie pogotowie ratunkowe. Dzięki natychmiast udzielonej pomocy kobieta przeżyła.
 W dniu 10 marca o godz. 9.48 na tyłach budynku przy ul. Dąbrowskiego strażnicy ukarali jedną osobę mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. O godz. 17.10 nakazano zagasić ognisko na posesji przy ul. Kwiatowej ze względu na uciążliwy dym. Tego dnia zabezpieczono i oznakowano otwór po skradzionej kratce burzowej na ul. Towarowej oraz  uszkodzoną studzienkę na ul Żwirki i Wigury. Informacje przekazano stosownym służbom. O godz. 18.20 udzielono pomocy nietrzeźwemu. Który zasnął w śmietniku przy ul. Gdańskiej. Opuścił śmietnik o własnych siłach.
 W dniu 11 marca po godz. 9.35 na ul. Stoczniowców na trawniku znaleziono mężczyznę, którego konkubina wygoniła z mieszkania. Mężczyzna pochodzi z województwa mazowieckiego. Był lekko nietrzeźwy. Strażnicy skierowali go do Hufca ZHP, gdzie otrzymał ciepły posiłek, a następnie do MOPS, gdzie udzielono mu dalszej pomocy. Tego dnia podjęto sporo interwencji drogowych związanych z niewłaściwym parkowaniem. Rewirowi kontrolowali niektóre posesje pod względem prawidłowości „deklaracji śmieciowych”. Na ulicy Granitowej skradziono kolejna kratkę burzową; otwór w jezdni strażnicy oznakowali pachołkiem drogowym, a informacje przekazali stosownym służbom. Na posesji przy ul. Filtrowej nakazano zagasić ognisko, ponieważ dym rozchodził się po parku i sąsiadujących ulicach.
 Identyczna interwencja odbyła się na posesji przy ul. Batorego następnego dnia – 12 marca o godz. 11.04. Również nakazano zgasić ogień. Wcześniej, bo o godz. 9.18 interweniowano na ul. Stoczniowców, gdzie zgłoszono podrzucanie śmieci do śmietnika ABK. Interwencja potwierdziła się w stosunku do pobliskiego sklepu. Ujawniono brak umowy na wywóz śmieci. Wystawiono nakaz z terminem 7 dni.
 W dniu 13 marca o 10.51 na ul. Abrahama patrol wyciągnął z krzaków leżącego tam mężczyznę. Informacja wpłynęła z numeru 112. Dobudzony, nietrzeźwy mężczyzna doszedł do siebie i udał się w swoją stronę. O godz. 11.45 przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielem posesji na ul. Torfowej, gdzie zgłoszono psa często wydostającego się na teren publiczny. O godz. 14.21 patrol udał się na ul. Dokerów, gdzie w okolicach przedszkola 4 mężczyzn miało zakłócać porządek publiczny. Spożywania alkoholu nie stwierdzono. Po rozmowie pouczającej mężczyźni rozeszli się. O godz. 15.20 strażnicy udzielili asysty JRG na ul. Sadowej, gdzie wg zgłoszenia wypalano trawy. Paliły się śmieci; strażacy zagasili ogień. O 16.30 patrol SM udzielił asysty funkcjonariuszom SOK na peronie SKM Janowo. Ze względu na nietrzeźwość awanturującego się mężczyzny strażnicy odwieźli go do Komisariatu Policji w Rumi. Tego dnia również podjęto cały szereg interwencji związanych z nieprawidłowym parkowaniem.
 W dniu 14 marca zaraz po godz. 7.00 zgłoszono, że na ul Hallera ktoś wyrwał słupki blokujące wjazd na mostek (ślepa uliczka). Zabezpieczone słupki wraz z informacją przekazano do Wydziału Inżynierii Miejskiej UM. Od godz. 9.36 strażnicy przez 3 godziny zabezpieczali miejsce na ul. Bukowej, gdzie słup telekomunikacyjny groził przewróceniem się. Nikomu nic się nie stało. Miejsce przekazano ekipie naprawczej. O godz. 9.39 inny patrol SM udzielił wsparcia Policji na ul. Gdańskiej przy ujęciu poszukiwanego, który przez balkon dostał się do mieszkania. Ujęcie powiodło się. Mężczyzna trafił za kratki. O godz. 15.30 doniesiono, że przed przychodnią stomatologiczną na ul. I Dywizji WP dzieci znęcają się nad kotem. Na miejscu okazało się, że zainterweniowała jedna z matek i kot uciekł. O godz. 20.00 na ul. Gdańskiej zastano osobę nietrzeźwą z urazem głowy. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala. O godz. 23.30 zgłoszono, że na ulicy Krzywej złodzieje kradną siatkę ogrodzeniową. Patrol stwierdził brak ok. 3 m siatki. Kontrola terenu przyległego nie pozwoliła ująć sprawców.
 W dniu 15 marca były spore kłopoty z wiatrem. O godz. 9.46 wiatr oderwał blachę płotu dźwiękochłonnego na ul. Sobieskiego przy SKM. Wezwano JRG. Strażacy wycięli zagrażający przechodniom fragment. Informację przekazano do „rejonu dróg”. W tym samym czasie na posesji przy ul. Robotniczej wiatr przewrócił drzewo iglaste. Wykonano dokumentacje fotograficzną. O godz. 11.00 na budynku przy ul. Dąbrowskiego 3 wiatr przechylił reklamę o dużych gabarytach. Znów wezwano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą. Strażacy zabezpieczyli reklamę. Na ul. Kombatantów w tym samym czasie wiatr przewrócił śmietnik, a śmieci zanieczyściły okolicę. Powiadomiono administratora. O godz. 11.28 na ul. Katowickiej wiatr „wywiał” garaż-blaszak na ulicę. Informacje przekazano Policji z uwagi na zajęty patrol SM. O godz. 15.34 na ul. Sienkiewicza uszkodzeniu uległ słup wysokiego napięcia. Informację przekazano do administratora. O godz. 20.13 strażnicy usunęli osoby awanturujące się z pergoli śmietnikowej przy ul. Gdańskiej.
 W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 30 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 7 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 178 wykroczeń, które w 92 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 85 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 11 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 33 miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 76 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 19 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski

 
«« start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast. » koniec »»

Pozycje :: 191 - 200 z 212

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com