Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 27 stycznia  2 luty 2014 r.
03.02.2014.
    W dniu 27 stycznia o godz. 9.29, z uwagi na niską temperaturę strażnicy zabrali z ul. Fredry do komendy psa leżącego na poboczu (prawdopodobnie potrąconego przez samochód), którego następnie zaopatrzył i zabrał do lecznicy technik weterynarii. O godz. 10.37 zgłoszono, że na ul. Starowiejskiej mężczyzna o podanym rysopisie zaczepia przechodniów żądając datków. Obchód pieszy wskazanego terenu nie pozwolił jednak ustalić człowieka o takim wizerunku – najprawdopodobniej oddalił się przed przyjazdem patrolu. O godz. 16.20 dyżurny Straży Miejskiej interweniował w służbach komunalnych na skutek źle odgarniętego śniegu przy ul. Chełmońskiego, gdzie zawalono śniegiem prawoskręt, a zaraz po godz. 18.00 o nieodśnieżonych chodnikach na ul. Łąkowej. O godz. 19.00 podjęto interwencję wobec nietrzeźwego awanturującego przy wejściu do galerii handlowej. Mężczyznę zabrała do domu rodzina.
    W dniu 28 stycznia po godz. 12.00 strażnicy przekazali do służb komunalnych informację o nieodśnieżonych chodnikach na części ulic: Pomorskiej, Gdańskiej, Częstochowskiej i Dębogórskiej. Chodniki zostały odgarnięte. O godz. 13.50 wezwano technika weterynarii do wałęsającego się psa na ul. Kosynierów. Pies został odłowiony. Podobnie przebiegła interwencja wobec innego psa na ul. Dokerów o godz. 18.00. I ten pies został odłowiony. Ok. 16.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o nieodgarniętych ze śniegu chodnikach na ul. Żwirowej w obrębie wspólnoty mieszkaniowej. Patrol przybyły na miejsce mógł zobaczyć dozorcę podczas odśnieżania – odstąpiono.
    W dniu 29 stycznia o godz. 8.30 patrol potwierdził zgłoszenie, że nie jest odśnieżona ul. Kalinowa. Poinformowano służby komunalne – ulicę odśnieżono. Tego dnia zgłoszono jeszcze nieodśnieżony chodnik na ul. Chełmińskiej i ulicę Morelową. Wskazane miejsca zostały odśnieżone. W dniu 29 stycznia kilka interwencji dotyczyło spraw drogowych – głównie zastawianie chodników i wyjazdów z posesji. Kierowcy zostali wezwani do SM i „rozliczeni”.
    W dniu 30 stycznia o godz. 9.00 na ul. I DWP strażnicy zauważyli w rowie przewrócony na dach samochód osobowy. Okazało się, że czynności w tej sprawie prowadzi już Policja. Tego dnia jeszcze dwa zgłoszenia dotyczyły nieodśnieżonych chodników przez właścicieli posesji. Pouczeni zabrali się za odśnieżanie.
W dniu 31 stycznia otrzymano kolejne zgłoszenia o nieodśnieżonych chodnikach przez mieszkańców. I znów 4 pouczenia spowodowały, że chodniki uprzątnięto. O godz. 20.45 wezwano technika weterynarii do psa, którego przywiązano do płotu na tej ulicy i pozostawiono bez opieki na wiele godzin. Pies nie był oznakowany więc technik weterynarii zabrał go do schroniska.
W dniu 1 lutego o godz. 12.00 z byłej kotłowni na ul. Starowiejskiej zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Ktoś podpalił śmieci znajdujące się w tym pustostanie. Wezwano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą z Rumi, która ugasiła ogień. Sprawcy podpalenia nie ustalono. Przez całą sobotę 1 lutego mieszkańcy zgłaszali miejsca (jezdnie i chodniki), które należało odśnieżyć lub poprawić. Odpowiednie powiadomienia służb komunalnych przez Straż Miejską sprawiły, że uprzątnięto jezdnie i chodniki na ul. Żwirowej, Na Stoku, Gdańskiej, Żwirki i Wigury, Okrętowej, Kombatantów i Mostowej.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 25 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 2 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 169 wykroczeń, które w 73 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 80 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 16 wniosków o ukaranie. Skontrolowano 55 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 56 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 12 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 20 - 26 stycznia 2014 r.
27.01.2014.
    Mróz trzyma. Zagórska Struga jest zagrożona zatorami. Straż Miejska w Rumi stale monitoruje stan rzeki, a informacje przekazuje do Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
    W dniu 20 stycznia strażnicy otrzymali zgłoszenie, że przy ul. Wiejskiej na mrozie stoją krowy. Okazało się, że zwierzęta stoją obok obory, do której w każdym czasie mogą wejść. Odstąpiono od dalszych czynności. Po godz. 13.00 jeden z taksówkarzy zgłosił dziury w jezdni na ul. Starowiejskiej i Kosynierów. Zgłoszenie przekazano do UM, gdzie otrzymano informację, ze uszkodzenia w jezdniach będą usuwane po poprawie warunków atmosferycznych. Tego dnia interweniowano kilka razy na skutek zgłoszeń mieszkańców o nieprawidłowo parkujących pojazdach.
    W dniu 21 stycznia o godz. 7.00 patrol udał się na ul. Sobieskiego, gdzie pękła rura zasilającą w wodę okoliczne posesje. Na miejscu zastano już ekipę PEWiK naprawiającą uszkodzenie. Odstąpiono. 10 minut później dobudzono osobę na klatce schodowej budynku wielorodzinnego na ul. Torowej. Powiadomiono bezdomnego o możliwościach pomocy, czego ten stanowczo odmówił. O godz. 20.30 potwierdzono informacje o awarii na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Pomorskiej, gdzie ze studzienki kanalizacyjnej wybijały ścieki. Zawiadomiono pogotowie wodno-kanalizacyjne.
    W dniu 22 stycznia o godz. 16.00 na ul. Kaźmierskiej zgłoszono uszkodzenie mienia prywatnego na skutek trwającej tam wycinki drzew. Informacja potwierdziła się, na miejsce wezwano patrol Policji na życzenie pokrzywdzonego. O godz. 21.40 udzielono pomocy kobiecie, która leżała przy transformatorze na ul. Lipowej. Kobietę odwieziono do domu.
W dniu 23 stycznia miały miejsce podobne 2 zdarzenia. Strażnicy udzielili w ten sam sposób pomocy dwóm mężczyznom – o godz. 19.07 na ul. Starowiejskiej obok Poczty oraz o godz. 19.47 na ul. Abrahama.
W dniu 25 stycznia otrzymano pierwsze w tym roku zgłoszenie o zalewaniu posesji przez spiętrzoną wodę z rzeki. Informacja o zalewaniu nie potwierdziła się, na miejscu był już urzędnik z UM Rumi. Wspólnie stwierdzono niewielkie spiętrzenie wody.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 33 patrole własne zmotoryzowane i piesze z psami oraz 1 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 110 wykroczeń, które w 24 przypadkach zakończyły się pouczeniami, a w 64 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 22 wnioski o ukaranie. Skontrolowano 33 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 28 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 12 osób. Usunięto z drogi 1 wrak samochodu osobowego.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 13 - 19 stycznia 2014
21.01.2014.
    Do Rumi zawitała zima, chyba na dłuższy czas. Mieszkańcy odśnieżają przyległe chodniki, służby komunalne jezdnie i chodniki „gminne”. W zasadzie dość szybko opanowano śliskość w miejscach newralgicznych. Wszystkie drogi są przejezdne, lokalne również. Oczywiście mieszkańcy zgłaszali miejsca wymagające odśnieżania lub posypania, co SM od razu przekazywała do UM lub w godzinach pozasłużbowych – od razu służbom. Pojawiły się także sople – np. w dniu 13 stycznia SM zgłosiła sople długości ok. 1 metra zwisające z wiaduktu nad ulicą Towarową, które strażacy szybko usunęli. W dniu 13 stycznia Straż Miejska zabezpieczyła uszkodzone: studzienkę telekomunikacyjną na ul. Parkowej oraz skrzynkę energetyczną na ul. Dębogórskiej, jednocześnie zgłaszając uszkodzenia stosownym służbom.
    Mieszkańcy zgłaszają do Straży Miejskiej dziury w jezdni (np. 14 stycznia na ul. Dąbrowskiego i na Żwirki i Wigury). Informacje przekazano do UM. Dziury będą naprawiane zaraz po poprawieniu się warunków meteo. O godz. 16.55 na ul. Gdańskiej przy numerze 45 strażnicy w dniu 14 stycznia udzielili pomocy leżącemu nietrzeźwemu mężczyźnie. Po kilku chwilach dobudzony doszedł do siebie i udał się do miejsca zamieszkania o własnych siłach. W dni 14 stycznia SM odebrała kilka sygnałów z różnych miejsc publicznych o spożywaniu alkoholu, jednak żadna z tych informacji nie potwierdziła się.
    W dniu 15 stycznia o godz. 9.00 patrol udał się na ul. Rajską, gdzie miał być przeciągnięty przez jezdnię wąż strażacki, ale ta informacja nie potwierdziła się. O 11.30 na ul. Gierosa i Dąbrowskiego patrol pieszy poszukiwał grupy osób, które miały tam spożywać alkohol i zanieczyszczać teren. Mężczyzn nie znaleziono. O 17.37 udzielono asysty pogotowiu ratunkowemu na ul. Pomorskiej, gdzie pacjent wykazywał nadmierne pobudzenie. Na miejscu była też Policja. Po 18.00 na ul. Towarowej zabezpieczono kolejną studzienkę telekomunikacyjną, która uległa uszkodzeniu. Informację przekazano właścicielowi studzienki.
    W dniu 16 stycznia o godz. 7.10 na ul. Sobieskiego obudzono bezdomnego mężczyznę, który oświadczył, ze jest w drodze do schroniska. Udał się w swoja stronę o własnych siłach. O godz. 7.24 strażnicy zgłosili administracji osiedla Gierosa, że ktoś w nocy wystawił betonowy kosz na ulicę, porozrzucał choinki leżące przy śmietniku oraz kanapy i pojemniki segregacyjne. Nieporządek usunięto. Tego dnia stosunkowo dużo zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowości w parkowaniu pojazdów – głównie zastawianie dojazdów do posesji. Strażnicy podjęli interwencje.
W dniu 17 stycznia ok. godz. 11.00 strażnicy wyprosili z ośrodka zdrowia przy ul. Derdowskiego osoby wszczynające tam awanturę. Natomiast w dniu 18 stycznia o godz. 7.47 usunięto bezdomnego z holu Dworca PKP, który przed kasami miał spożywać alkohol i palić papierosy.
W dniu 18 stycznia patrol zabezpieczył dwie uszkodzone studzienki (burzową i kanalizacyjną) na ul. Dąbrowskiego. Informację przekazano służbom komunalnym. O godz. 18.00 zgłoszono, ze na ul. Topolowej ktoś ciągnie dzieci na sankach przyczepionych do samochodu. Patrol natychmiast udał się na miejsce, jednak nie udało się ujawnić tego wykroczenia. Pojazdu i sanek już nie było. O godz. 22.00 sprawdzono jeden piec w budynku na posesji przy ul. Królowej Jadwigi z uwagi na uciążliwy dym stwierdzony przez zgłaszającego. Spalania niedozwolonych substancji nie stwierdzono.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 38 patroli własnych zmotoryzowanych, pieszych z psami i 3 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 106 wykroczeń, które w 39 przypadkach zakończyły się pouczeniami, a w 57 mandatami karnymi. Skontrolowano 66 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 50 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 18 osób. Usunięto z drogi 2 wraki pojazdów.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 7 - 12 stycznia 2014
13.01.2014.
     Najważniejszym wydarzeniem minionego tygodnia było zabezpieczenie porządku i spokoju w Rumi podczas trwania zbiórki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zadanie wykonano. Nie stwierdzono większych naruszeń porządku.
    W dniu 7 stycznia na ul. Strzeleckiej pouczono właściciela psów, które przez dziurę w płocie posesji wydostawały się na ulicę. Dziurę zabezpieczono. Tego dnia wystawiono dwa wezwania dla kierowców blokujących wyjazdy z posesji. Na skrzyżowaniu ulic Wyżynnej i Towarowej zabezpieczono uszkodzoną studzienkę telekomunikacyjną. Informację przekazano stosownym służbom. Duże działania rozpoczęły się na posesji przy ul. Przemysłowej 10. Tam od trzech lat istniało ogromne wysypisko śmieci. Być może dlatego, że właściciel przebywał za granicą. Intensywne działania Straży Miejskiej doprowadziły wreszcie do odszukania właściciela i skłonienia go do wysprzątania działki. Tylko w pierwszym dniu pracy koparki i brygady robotników, wywieziono 7 wywrotek śmieci i odpadów. Praca trwa. Właściciel zaplanował wyburzenie wszystkich trzech ruder znajdujących się na tej działce.
    W dniu 8 stycznia zaraz po godz. 9.00 interweniowano w MOPS, gdzie trzeba było „poskromić” awanturującego się bezdomnego. Mężczyzna przeprosił i opuścił placówkę. Wieczorem, po godz. 20.00 strażnicy poszukiwali mężczyznę, który zaglądał do okien Gimnazjum nr 2. Tym razem mężczyzna zbiegł.
    W dniu 9 stycznia o godz. 9.45 na przystanku ZKM przy ul. Sobieskiego patrol udzielił pomocy nietrzeźwej kobiecie. Spowodowano, że bezpiecznie dotarła do miejsca zamieszkania. Tuż przed 10.00 podobne zdarzenie miało miejsce na ul. Gierosa. Tam znaleziono leżącego nietrzeźwego mężczyznę. Został odwieziony do Komisariatu Policji do wytrzeźwienia. O godz. 12.00 zauważono i zgłoszono do UM betonowy kosz wrzucony do rzeki. Natomiast o godz. 21.15 zgłoszono, że przed sklepem na ul. Stoczniowców mężczyzna zakłóca porządek publiczny. Okazało się, że mężczyzna potrzebuje pomocy medycznej. Wezwano pogotowie ratunkowe. W trakcie oczekiwania na pogotowie ze sklepu wyszedł inny mężczyzna, przewrócił się i doznał poważnego urazu głowy. Załoga przybyłego ambulansu uznała, że to jemu trzeba udzielić natychmiastowej pomocy. Pierwszego mężczyznę odwieziono wiec do Komisariatu Policji, a stamtąd do szpitala w Wejherowie.
    W dniu 10 stycznia o godz. 9.00 z ul. Dąbrowskiego Straż Miejska usunęła pojazd marki Volvo, którego właściciel zastawił bramę mieszkańcowi. Ten śpieszył się do załatwienia własnych spraw. Właściciela pojazdu czeka mandat i koszty związane z holowaniem. O godz. 11.23 patrol potwierdził zgłoszenie o zanieczyszczeniu substancją ropopochodną rowu melioracyjnego przy ul. Kosynierów. Ktoś wrzucił do wody kanister z resztką substancji. Informację przekazano stosownym służbom.
W dniu 11 stycznia od rana 6 kolejnych interwencji dotyczyło reakcji na zgłoszenia o źle zaparkowanych pojazdach. Właściciele zostali wezwani do komendy SM. O godz. 13.40 na ul. Dąbrowskiego (po najechaniu przez pojazd) ze stałego miejsca „wyskoczyła” kratka burzowa. Strażnicy włożyli ją na miejsce. O godz. 15.22 na Żwirki i Wigury patrol zabezpieczył zwisający kabel. Całe szczęście, że był to kabel telefoniczny, a nie elektryczny. O godz. 22.00 z terenu starej, nieczynnej kotłowni przy ul. Starowiejskiej usunięto grupkę młodzieży. Spożywania alkoholu nie stwierdzono. Nie było też narkotyków.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 36 patroli własnych zmotoryzowanych, pieszych z psami i 5 z Policją. 2 razy współpracowano ze strażą pożarną. Pozwoliło to ujawnić 116 wykroczeń, które w 43 przypadkach zakończyły się pouczeniami, a w 59 mandatami karnymi. Skontrolowano 53 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 47 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 13 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 30 grudnia 2013 r. - 6 stycznia 2014
07.01.2014.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi pracowała w okolicznościach świętowania przez obywateli nadejścia Nowego Roku 2014 (zabezpieczenie imprezy na stadionie MOSiR) oraz Święta Trzech Króli (zabezpieczenie przemarszu „Trzech Króli” ulicami miasta i zgromadzenia przy pomniku Jana Pawła II). Należy stwierdzić, że obie imprezy minęły spokojnie, w atmosferze radości, bezpiecznie i spokojnie. Nie stwierdzono poważniejszych naruszeń porządku i spokoju w miejscach publicznych.
    W dniu 30 i 31 grudnia odnotowano kilka zgłoszeń na temat hałasu czynionego przez młodych ludzi, którzy przedwcześnie odpalali petardy noworoczne. Niestety za każdym razem przyjazd patrolu następował po fakcie, gdy hałasu już nie było. Należy wyjaśnić, że odpalanie petard i fajerwerków jest dozwolone w każdym czasie pod warunkiem, że nikt nie skarży się na hałas. W sytuacji, gdy ktoś poczuje się pokrzywdzony z tego powodu – czynienie hałasu staje się wykroczeniem. W noc sylwestrową nikt nie skarżył się na hałas – raczej wszyscy podziwiali fajerwerki pękające nad miastem. W dwóch ostatnich dniach roku sporo zgłoszeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania – głównie zastawiania chodników. Kilku kierowców wezwano do komendy SM celem rozliczenia wykroczeń. W dniu 31 grudnia strażnicy udzielili pomocy bezdomnemu przebywającemu na działkach. Skarżył się na dolegliwości po zjedzeniu nieświeżych parówek. Wezwano do niego pogotowie ratunkowe.
    W nowym roku do 6 stycznia odnotowano 24 interwencje. Kilkanaście z nich to blokowanie dojazdów w różnych miejscach przez źle zaparkowane pojazdy. Kilka interwencji dotyczyło znów używania petard. W jednym przypadku udzielono pomocy mężczyźnie, który nadużył alkoholu i zaniemógł w pergoli śmietnika przy ul. Abrahama. Dobudzony udał się w swoją stronę. 4 interwencje dotyczyły błąkających się psów. Niestety strzelanie z petard i fajerwerków to doroczny problem. Przerażone zwierzaki uciekają dokądkolwiek. Zgłoszone zwierzęta odłowiono z udziałem technika weterynarii. Niektóre wróciły do właścicieli; nieoznakowane pojechały do schroniska.
    W dniu 4 stycznia w godzinach wieczornych strażnicy, wspólnie z funkcjonariuszami Policji poszukiwali na ul. Kosynierów sprawców pobicia. Niestety z negatywnym skutkiem.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 25 patroli własnych zmotoryzowanych, pieszych z psami i 5 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 60 wykroczeń, które w 36 przypadkach zakończyły się pouczeniami, a w 23 mandatami karnymi. Skontrolowano 51 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 42 interwencje zlecone przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 13 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 21 22 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 210 z 212

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com