Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 24 - 30 marca 2014 r.
31.03.2014.
    W minionym tygodniu trwała normalna praca strażników zmierzająca do utrzymania spokoju i porządku publicznego.
W dniu 24 marca na ul. Świętojańskiej ok. godz. 13.00 na zlecenie Dyrekcji Gimnazjum nr 2 legitymowano osoby przesiadujące pod szkołą w samochodzie. Okazało się, że ktoś czekał na chorego brata. O godz. 13.50 zgłoszono, że na scenie w Parku przy ul. Starowiejskiej grupa młodzieży zakłóca porządek publiczny. Młode osoby przebywały obok sceny i po wylegitymowaniu rozeszły się. O godz. 17.55 w śmietniku na ul. Gdańskiej przebywały 3 osoby, które wg zgłaszającego miały spożywać alkohol. Jak się okazało bezdomni nie spożywali alkoholu, jednak ze śmietnika zostali wyproszeni. O godz. 19.27 z ul. Hodowlanej zgłoszono wypalanie kabli i związane z tym wydzielanie się czarnego, toksycznego dymu. Informacja potwierdziła się. Patrol przyłapał sprawcę na gorącym uczynku i ukarał go najwyższym możliwym mandatem karnym. Ogień zagaszono. Straż Miejska w Rumi bardzo dziękuje mieszkańcowi za to zgłoszenie gdyż takie zachowanie można zaliczyć jako ratowanie zdrowia innych mieszkańców miasta. O godz. 19.41 na ul. Kamiennej podniesiono z ziemi leżącego tam nietrzeźwego mężczyznę. Został odwieziony do domu.
    W dniu 25 marca o godz. 7.10 wystawiono nakaz wysprzątania działki na ul. Derdowskiego, a o godz. 8.23 przeprowadzono rozmowę pouczającą z mieszkanką jednego z bloków przy ul. Dąbrowskiego, która wg zgłaszającego miała wyrzucać śmieci z okna. O godz. 10.40 pracownik Gońca Rumskiego zgłosił leżącego na chodniku na ul. Dąbrowskiego mężczyznę. Był nietrzeźwy. W trakcie interwencji podniesionego mężczyznę zabrał do domu jego kolega. O godz. 13.24 interweniowano w MOPS na ul. Ślusarskiej, gdzie awanturował się inny mężczyzna. Człowiek ten został wyproszony z ośrodka i po rozmowie pouczającej – oddalił się. O godz. 15.43 na ul. Mickiewicza ukarano kobietę – właścicielkę wałęsającego się psa.
    W dniu 26 marca o godz. 7.30 na skrzyżowaniu ze światłami ul. Dąbrowskiego z ul. Stoczniowców zderzyły się dwie Mazdy. Nikt nie ucierpiał, jednak pojazdy zostały dość znacznie uszkodzone oraz zniszczono słup sygnalizacji świetlnej, znak drogowy i słupek z nazwami ulic. Zdjęcie z akcji ratowniczej – poniżej.

Wybrany obraz

    O godz. 17.37 zgłoszono, że na ul. Gdańskiej chodzi osoba z abażurem na głowie i zaczepia przechodniów. Po interwencji, w trakcie której przeprowadzono rozmowę pouczającą, osoba udała się do miejsca zamieszkania.
W dniu 27 marca o godz. 7.09 z numeru 112 Straż Miejska otrzymała informację, że na ul. Dąbrowskiego leżą pustaki. We wskazanym miejscu potwierdzono 1 pustak, który został usunięty z drogi przez strażników. O godz. 9.12 podniesiono z ziemi i rozwieziono do domów dwóch nietrzeźwych leżących pod płotem na ul. Chodkiewicza. O godz. 13.09 z autobusu nr „J” pasażer przesłał SMS-a o spożywaniu alkoholu przez innych podróżnych. Strażnicy skontrolowali autobus, spożywania nie stwierdzili, a kierowca powiedział, że nie zauważył, żeby ktoś pił w trakcie trwania kursu. Zgłaszający nie ujawnił się. O godz. 15.21 na ul. Gdyńskiej patrol podniósł z ziemi kolejnego nietrzeźwego. Ten pozbierał się na tyle, że mógł udać się do domu o własnych siłach. Podobne zgłoszenie, tym razem nie potwierdzone, o leżącym mężczyźnie na klatce schodowej budynku przy ul. Kombatantów Straż Miejska otrzymała i sprawdziła ok. godz. 20.30.
W dniu 28 marca już o 7.30 strażnicy kontrolowali piec w nieruchomości na ul. Kalinowej, gdzie z komina wydobywał się dym podejrzany pod względem wyglądu i zapachu. Nie potwierdzono spalania śmieci. O godz. 13.40 sprawdzono mężczyznę śpiącego na przystanku ZKM na ul. Dąbrowskiego. Nie był pijany. Po prostu przysnął odpoczywając. O godz. 17.13 interweniowano na placu zabaw przy ul. Gdańskiej, gdzie grupa osób miała spożywać alkohol. Nie potwierdzono tego ostatniego, a osoby na widok radiowozu rozeszły się. O godz. 19.07 mieszkanka ul. Piłsudskiego zgłosiła, że na jej ulicy zebrała się grupa młodzieży, która być może pije alkohol. Na miejscu alkoholu nie potwierdzono, jednak okazało się, że młodzi ludzie naśmiecili. Na uprzejmą prośbę strażników śmieci zostały wyzbierane, w związku z czym nikt nie został ukarany. I jeszcze dwa zgłoszenia związane z alkoholem: na ul. Gdańskiej przy sklepie leżał nietrzeźwy po godz. 19.00, który po dobudzeniu udał się do domu i o godz. 23.20 na ul. Dąbrowskiego „głośno” maszerowała grupa osób niosąc alkohol (podejrzewano spożywanie). Mężczyźni zostali pouczeni, po czym zdecydowanie ucichli.
    W dniu 29 marca nakazano zagasić ognisko na posesji na ul. Zawiszy Czarnego, gdzie wydobywał się nadmiernie dym przeszkadzający mieszkańcom. O godz. 15.03 na ul. Pomorskiej zwrócono uwagę mężczyźnie, który mył samochód czystą wodą. Wciąż wielu mieszkańców czasem myje pojazdy stosując stare przepisy lokalne, które zezwalały na czystą wodę. Obecnie samochody można myć tylko w myjniach. O godz. 17.19 identyczne zdarzenie miało miejsce na posesji przy ul. Świętopełka. Również ten myjący pojazd został pouczony.
    O godz. 23.59 patrol Straży Miejskiej interweniował na ul. Chełmińskiej przy pomniku wobec zebranej tam grupy młodzieży. Spożywania alkoholu nie było, zatem pouczeni młodzi ludzie rozeszli się.
    W ciągu minionego tygodnia dyżurny SM przyjął kilkadziesiąt zgłoszeń porządkowych, które po sprawdzeniu przez patrole nie potwierdziły się. Dodatkowo trzeba stwierdzić, że strażnicy przez cały tydzień podjęli cały szereg interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem oraz  porządkowych związanych z parkowaniem na zieleńcach.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 29 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 3 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 193 wykroczenia, które w 81 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 112 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 6 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 24 miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 58 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 9 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 17 - 23 marca 2014 r.
24.03.2014.
    Za najważniejsze wydarzenie tygodnia uznano przybycie do Straży Miejskiej w Rumi nowego funkcjonariusza. Nazywa się HORUS i jest psem służbowym zakupionym do służby w miejsce emerytowanego POLO z hodowli specjalistycznej w Ustce. Nowy pies służbowy ma 1 rok i 5 miesięcy życia. Jest owczarkiem niemieckim z linii użytkowej. Po adaptacji, która potrwa ok. 2 miesiące, pies zacznie wychodzić na patrole, posiada bowiem wstępne przeszkolenie. Oczywiście dalsze szkolenie będzie trwało równolegle do pełnionej służby i w przyszłym roku zakończy się stosownym egzaminem.

Wybrany obraz

    17 marca o godz. 12,24 strażnicy usunęli z przychodni zdrowia awanturującego się mężczyznę. Dwa nakazy wydali funkcjonariusze budowlańcom w związku z wywiewaniem przez wiatr śmieci z terenów budów (Oliwska, Targowa). Zanieczyszczenia usunięto.
W dniu 18 marca od godz. 7.30 do 8.30 patrol SM ścigał 2 owczarki niemieckie, które wdarły się na ul. Grunwaldzką czyniąc poważne zagrożenie w ruchu drogowym, następnie przez centrum Rumi przedostały się do Janowa. Po drodze atakowały inne psy prowadzone na smyczach albo straszyły przechodniów. Powiadomiono technika weterynarii. Ok. godz. 8.30 psy udało się odłowić. Jeszcze tego dnia stawił się w komendzie SM właściciel zwierząt. Został ukarany mandatem po czym zabrał psy do domu. Dwukrotnie usuwano z klatek schodowych w budynkach na ul. Gierosa nietrzeźwych mężczyzn. Poszli w swoja stronę.
W dniu 19 marca dwukrotnie interweniowano wobec właścicieli psów puszczających psy luzem i nie sprzątających po nich (na ul. Stoczniowców i na ul. Pomorskiej). Jeden właściciel został ukarany, drugi – pouczony. O godz. 17.00 pogotowie ratunkowe poprosiło o asystę na ul. Zakole. W wyniku tej interwencji strażnicy odwieźli do domu jedną kobietę.
    W dniu 20 marca o godz. 17.30 patrol podniósł z ziemi nietrzeźwego mężczyznę. Po chwili człowiek ten doszedł do siebie i udał się na przystanek autobusowy.
    W dniu 21 marca po 17.30 interweniowano na ul. Poznańskiej, gdzie za sprawą nietrzeźwego mężczyzny doszło do zakłócenia spokoju i porządku publicznego. Interwencja spowodowała przywrócenie porządku publicznego. O godz. 22.53 na ul. Nagietkowej znaleziono rannego psa. Zabrał go technik weterynarii.
    W dniu 22 marca zaraz po godz. 16.00 zgłoszono, że na klatce schodowej bloku przy ul. Stoczniowców grupa osób pije alkohol. Spożywania nie potwierdzono, jednak panowie zostali z klatki wyproszeni. Kilkanaście minut później nakazano osobom na posesji przy ul. Kosynierów zagaszenie ogniska z powodu uciążliwego dymu.
    Przez cały tydzień podjęto ponad 20 interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 37 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 6 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 300 wykroczeń, które w 147 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 132 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 21 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 29 miejsc uznanych za zagrożone oraz wykonano 58 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 24 osoby.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 10 - 16 marca 2014 r.
17.03.2014.

 W minionym tygodniu najważniejszym wydarzeniem było uratowanie (prawdopodobnie) życia kobiety na ul. Obrońców Westerplatte w dniu 11 marca. Ok. godz. 14.50 zgłoszono hałdę ziemi na chodniku ul. Obrońców Westerplatte. Na miejscu informacja potwierdziła się. Mieszkanka oświadczyła, że ziemia zostanie w ciągu godziny usunięta. W trakcie interwencji na skutek wtrącenia się osoby trzeciej, kobieta dostała zapaści i upadła na schody. Udzielając pomocy przedmedycznej strażnicy wezwali jednocześnie pogotowie ratunkowe. Dzięki natychmiast udzielonej pomocy kobieta przeżyła.
 W dniu 10 marca o godz. 9.48 na tyłach budynku przy ul. Dąbrowskiego strażnicy ukarali jedną osobę mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. O godz. 17.10 nakazano zagasić ognisko na posesji przy ul. Kwiatowej ze względu na uciążliwy dym. Tego dnia zabezpieczono i oznakowano otwór po skradzionej kratce burzowej na ul. Towarowej oraz  uszkodzoną studzienkę na ul Żwirki i Wigury. Informacje przekazano stosownym służbom. O godz. 18.20 udzielono pomocy nietrzeźwemu. Który zasnął w śmietniku przy ul. Gdańskiej. Opuścił śmietnik o własnych siłach.
 W dniu 11 marca po godz. 9.35 na ul. Stoczniowców na trawniku znaleziono mężczyznę, którego konkubina wygoniła z mieszkania. Mężczyzna pochodzi z województwa mazowieckiego. Był lekko nietrzeźwy. Strażnicy skierowali go do Hufca ZHP, gdzie otrzymał ciepły posiłek, a następnie do MOPS, gdzie udzielono mu dalszej pomocy. Tego dnia podjęto sporo interwencji drogowych związanych z niewłaściwym parkowaniem. Rewirowi kontrolowali niektóre posesje pod względem prawidłowości „deklaracji śmieciowych”. Na ulicy Granitowej skradziono kolejna kratkę burzową; otwór w jezdni strażnicy oznakowali pachołkiem drogowym, a informacje przekazali stosownym służbom. Na posesji przy ul. Filtrowej nakazano zagasić ognisko, ponieważ dym rozchodził się po parku i sąsiadujących ulicach.
 Identyczna interwencja odbyła się na posesji przy ul. Batorego następnego dnia – 12 marca o godz. 11.04. Również nakazano zgasić ogień. Wcześniej, bo o godz. 9.18 interweniowano na ul. Stoczniowców, gdzie zgłoszono podrzucanie śmieci do śmietnika ABK. Interwencja potwierdziła się w stosunku do pobliskiego sklepu. Ujawniono brak umowy na wywóz śmieci. Wystawiono nakaz z terminem 7 dni.
 W dniu 13 marca o 10.51 na ul. Abrahama patrol wyciągnął z krzaków leżącego tam mężczyznę. Informacja wpłynęła z numeru 112. Dobudzony, nietrzeźwy mężczyzna doszedł do siebie i udał się w swoją stronę. O godz. 11.45 przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielem posesji na ul. Torfowej, gdzie zgłoszono psa często wydostającego się na teren publiczny. O godz. 14.21 patrol udał się na ul. Dokerów, gdzie w okolicach przedszkola 4 mężczyzn miało zakłócać porządek publiczny. Spożywania alkoholu nie stwierdzono. Po rozmowie pouczającej mężczyźni rozeszli się. O godz. 15.20 strażnicy udzielili asysty JRG na ul. Sadowej, gdzie wg zgłoszenia wypalano trawy. Paliły się śmieci; strażacy zagasili ogień. O 16.30 patrol SM udzielił asysty funkcjonariuszom SOK na peronie SKM Janowo. Ze względu na nietrzeźwość awanturującego się mężczyzny strażnicy odwieźli go do Komisariatu Policji w Rumi. Tego dnia również podjęto cały szereg interwencji związanych z nieprawidłowym parkowaniem.
 W dniu 14 marca zaraz po godz. 7.00 zgłoszono, że na ul Hallera ktoś wyrwał słupki blokujące wjazd na mostek (ślepa uliczka). Zabezpieczone słupki wraz z informacją przekazano do Wydziału Inżynierii Miejskiej UM. Od godz. 9.36 strażnicy przez 3 godziny zabezpieczali miejsce na ul. Bukowej, gdzie słup telekomunikacyjny groził przewróceniem się. Nikomu nic się nie stało. Miejsce przekazano ekipie naprawczej. O godz. 9.39 inny patrol SM udzielił wsparcia Policji na ul. Gdańskiej przy ujęciu poszukiwanego, który przez balkon dostał się do mieszkania. Ujęcie powiodło się. Mężczyzna trafił za kratki. O godz. 15.30 doniesiono, że przed przychodnią stomatologiczną na ul. I Dywizji WP dzieci znęcają się nad kotem. Na miejscu okazało się, że zainterweniowała jedna z matek i kot uciekł. O godz. 20.00 na ul. Gdańskiej zastano osobę nietrzeźwą z urazem głowy. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala. O godz. 23.30 zgłoszono, że na ulicy Krzywej złodzieje kradną siatkę ogrodzeniową. Patrol stwierdził brak ok. 3 m siatki. Kontrola terenu przyległego nie pozwoliła ująć sprawców.
 W dniu 15 marca były spore kłopoty z wiatrem. O godz. 9.46 wiatr oderwał blachę płotu dźwiękochłonnego na ul. Sobieskiego przy SKM. Wezwano JRG. Strażacy wycięli zagrażający przechodniom fragment. Informację przekazano do „rejonu dróg”. W tym samym czasie na posesji przy ul. Robotniczej wiatr przewrócił drzewo iglaste. Wykonano dokumentacje fotograficzną. O godz. 11.00 na budynku przy ul. Dąbrowskiego 3 wiatr przechylił reklamę o dużych gabarytach. Znów wezwano Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą. Strażacy zabezpieczyli reklamę. Na ul. Kombatantów w tym samym czasie wiatr przewrócił śmietnik, a śmieci zanieczyściły okolicę. Powiadomiono administratora. O godz. 11.28 na ul. Katowickiej wiatr „wywiał” garaż-blaszak na ulicę. Informacje przekazano Policji z uwagi na zajęty patrol SM. O godz. 15.34 na ul. Sienkiewicza uszkodzeniu uległ słup wysokiego napięcia. Informację przekazano do administratora. O godz. 20.13 strażnicy usunęli osoby awanturujące się z pergoli śmietnikowej przy ul. Gdańskiej.
 W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 30 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 7 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 178 wykroczeń, które w 92 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 85 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 11 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 33 miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 76 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 19 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski

 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 03 - 09 marca 2014 r.
10.03.2014.
   Miniony tydzień rozpoczął się interesującym wynikiem. Prowadząc rozmowę pouczającą w sprawie spożywania alkoholu przed sklepem o godz. 9.15 w dniu 3 marca strażnicy wylegitymowali mężczyznę, który okazał się być poszukiwanym przez Policję. Mężczyzna został ujęty i przekazany funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Rumi. O godz. 11.42 patrol SM potwierdził zgłoszenie anonimowego mieszkańca przekazane drogą elektroniczną na temat wycięcia dwóch drzew na ul. Szczecińskiej. Postępowanie prowadzi Urząd Miasta Rumi. Za zgłoszenie Straż Miejska składa mieszkańcowi serdeczne podziękowania. O 12.18 na ul Starowiejskiej przy budynku UPT stwierdzono wysypany gruz na jezdnię, co natychmiast zgłoszono do UM. Odpowiednie służby uprzątnęły zanieczyszczenie. O godz. 13.56 kontrolowano 2 osoby, które przy torach obok UM miały spożywać alkohol. Nie potwierdzono spożywania, osoby oddaliły się. Również na ul. Sobieskiego potwierdzono spożywanie alkoholu przez 2 inne osoby o godz. 20.14. Mężczyźni zostali ukarani.
    W dniu 4 marca na I zmianie kontrolowano wytypowane posesje pod względem zgodności „deklaracji śmieciowych”. Raporty przekazano do UM. O godz. 13.52 odłowiono psa z numerem identyfikacyjnym na ul. Słonecznej. Wezwano, a następnie ukarano właściciela. O godz. 18.48 ukarano 2 osoby w pergoli śmietnika przy ul. Gdańskiej 33, a o godz. 18.58 pouczono i wyproszono sprzed sklepu żebrzącego mężczyznę na ul. Dąbrowskiego. Trzykrotnie tego dnia kontrolowano piece na posesjach w związku ze zgłoszeniami o podejrzeniu spalania śmieci. Żadna interwencja nie potwierdziła się. O godz. 21.47 wezwano pogotowie ratunkowe do mężczyzny, który siedział na jezdni ul. Dąbrowskiego z rozbitą głową.
    W dniu 5 marca po godz. 14.00 w piaskownicy na ul. Lotników znaleziono 2 znaki drogowe. Przekazano je zarządcy drogi. O godz. 15.45 dobudzono mężczyznę, który wszedł na teren posesji gminnej na ul. Starowiejskiej i tam padł – był nietrzeźwy. Dobudzony, doszedł do siebie i po kilkunastu minutach udał się w swoją stronę. O godz. 20.27 przyjęto zgłoszenie z ul. Lipowej o próbie samobójczej pewnego mężczyzny. Na miejscu powiedział on, że zjadł całe opakowanie pewnego leku. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.
    W dniu 6 marca podjęto 3 interwencje w związku z podejrzeniem o publiczne spożywanie alkoholu – żadna nie potwierdziła się. Podjęto cały szereg interwencji drogowych – głównie związanych z blokowaniem wjazdów i wyjazdów z posesji.
    W dniu 7 marca prowadzono na I zmianie dalsze kontrole posesji związane z nową „ustawą śmieciową”. Ujawniono przy tym tereny wymagające sprzątania. Odpowiednie informacje przekazano służbom komunalnym. Tego dnia na terenie miasta rozstawili się sprzedawcy kwiatów w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet. Wszystkie punkty sprzedaży skontrolowano sprawdzając, czy sprzedawcy zawarli stosowne umowy z UM. Uwag nie było. O godz. 17.26 ukarano dwie osoby spożywające alkohol na ławce nad rzeką przy ul. Gierosa. Następnie patrol SM zajął się zagubioną kobietą na ul. Subisława. O godz. 19.10 odwieziono ją do domu i przekazano mężowi. O godz. 21.30 ujawniono brak 2 kratek burzowych na ul. Towarowej. Miejsca zabezpieczono pachołkami drogowymi, a informacje przekazano do UM.
    W dniu 8 marca zaraz po godz. 8.00 zgłoszono, że wałęsający się pies zagryzł bażanty na posesji przy ul. Żurawiej. Właściciel bażantów sam odłowił psa. Ponieważ straty właściciel ptaków ocenił na 1000 zł, pouczono go o możliwości zgłoszenia sprawy w Komisariacie Policji. Mężczyzna oświadczył, że sam odszuka właściciela psa. O godz. 14.38 zgłoszono, że na ul. Sopockiej leży kobieta. Potwierdzono tą informację, ale kobieta oświadczyła, że tylko odpoczywa. Udała się o własnych siłach do domu. Następnie trzy kolejne interwencje dotyczyły leżących osób - na ul. Torowej o 19.37, na ul. Stoczniowców o godz. 19.47, na ul. Grunwaldzkiej o godz. 20.46. Żadna z informacji nie okazała się groźną dla zdrowia i życia tych osób. No cóż – niektórzy chyba zbyt radośnie obchodzili Dzień Kobiet.
    W nocy 9 marca zaraz po północy zgłoszono, że obluzowane są stemple przejścia podziemnego pod drogą krajową nr 6 na początku ul. Abrahama. Informacja okazała się nieprawdziwa i była chyba żartem zgłaszającego.
Przez cały tydzień patrole SM kontrolowały miejsca uznane za zagrożone wg mapy zagrożeń. Pozwoliło to bezproblemowo utrzymać spokój i porządek publiczny w tych miejscach.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 38 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 1 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 197 wykroczeń, które w 114 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 76 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 16 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 28 miejsc uznanych za zagrożone oraz wykonano 67 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 22 osoby.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 24 luty  2 marca 2014 r.
03.03.2014.
    Miniony tydzień wypełniony był normalną, zwyczajną pracą na rzecz spokoju i porządku publicznego.
    W dniu 24 lutego o godz. 10.00 strażnicy po zawiadomieniu przez ZKM ponownie umieścili na swoim miejscu wyskakującą pokrywę studzienki kanalizacyjnej. Sprawa zgłoszona jest dano do stosownych służb – kierowcy czekają na naprawę niebezpiecznej studzienki. O godz. 11.26 patrol potwierdził wyciek oleju na klatce schodowej jednego z bloków przy ul. Gierosa. Mieszkaniec pozostawił na klatce cieknącą skrzynię biegów samochodu. I zniknął. Straż Miejska poszukuje tej osoby. W ciągu dnia 24 lutego strażnicy podjęli kilka interwencji drogowych związanych z niewłaściwym parkowaniem. Ok. godz. 20.00 potwierdzono tłuczone szkło na jezdni ul. Dębogórskiej po kolizji. Zgłoszono stosownym służbom.
    W dniu 25 lutego o godz. 9.58 skontrolowano 2 zanieczyszczone działki przy ul. Gdyńskiej – do właścicieli wysłano nakazy do uprzątnięcia. O godz. 11.00 cztery osoby zakłócały spokój na klatce schodowej budynku przy ul. Torowej. Zostali wyproszeni z budynku i pouczeni. O godz. 15.21 usunięto 3 bezdomnych ze śmietnika przy ul. Gdańskiej 41. Nie stwierdzono spożywania alkoholu, jednak mężczyźni byli pod wpływem. O godz. 15.55 strażnicy udzielili asysty Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Katowickiej z powodu pożaru w pustostanie. Nikt nie odniósł obrażeń, budynek był pusty. Ogień zagaszono.
    W dniu 26 lutego o godz. 8.30 patrol podjął interwencję wobec 3 osób, które miały spożywać alkohol na ul. Pomorskiej 11. Osoby zostały pouczone. W tym dniu podjęto cały szereg interwencji drogowych. Rewirowi kontrolowali też posesje pod względem prawdziwości złożonych „deklaracji śmieciowych”.
    W dniu 27 lutego o godz. 8.00 na ul. Młyńskiej pouczono inwestora budowy o konieczności uprzątania jezdni po pojazdach wyjeżdżających z budowy. Jezdnię posprzątano. O godz. 11.00 przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielem posesji przy ul. Żwirki i Wigury z uwagi na skargi mieszkańców dotyczące wybiegania z posesji psa. O godz. 16.20 udzielono asysty JRG w związku z pożarem traw na Górze Markowca. O godz. 17.27 udzielono pomocy mężczyźnie, który upadł obok dyspozytorni ZKM, nie potrzebował pomocy lekarskiej. Mężczyznę odebrał syn.
W dniu 28 lutego ok. godz. 9.00 zgłoszono, że za sceną w parku przy ul. Filtrowej osoby spożywają alkohol. Alkoholu nie potwierdzono. Osoby poproszono o rozejście się. O godz. 10.34 strażnicy potwierdzili zerwany kabel TV u zbiegu ulic Warszawskiej i Świętojańskiej. Powiadomiono operatora.
Przez cały tydzień patrole SM kontrolowały miejsca uznane za zagrożone wg mapy zagrożeń. Pozwoliło to bezproblemowo utrzymać spokój i porządek publiczny w tych miejscach.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 3 z Policją. Pozwoliło to ujawnić 224 wykroczenia, które w 156 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 67 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 4 wnioski o ukaranie. Kontrolowano 36 miejsc uznanych za zagrożone oraz wykonano 60 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 10 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 21 22 nast. » koniec »»

Pozycje :: 201 - 210 z 220

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com