Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 21 - 27 lipca 2014 r.
28.07.2014.
    W dniu 21 lipca o godz. 12.07 strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe do kobiety, która zasłabła w sklepie na ul. Starowiejskiej. Ambulans zabrał kobietę. Jeszcze dwukrotnie tego dnia patrol wzywany był do osób, które zasłabły, ale po przybyciu na miejsce już tych osób nie zastano. Zaraz po godz. 20.00 w okolicy wejścia do sklepu wielkogabarytowego przy ul. Grunwaldzkiej ujęto zakłócającego porządek publiczny, nietrzeźwego mężczyznę i przewieziono do Komisariatu Policji w Rumi.
W dniu 22 lipca o godz. 12.00 zgłoszono, że na ul. Hetmańskiej na posesji znaleziono niewypały. Po oględzinach strażników i biegłego okazało się, że są to łuski wielkokalibrowych karabinów maszynowych z II Wojny Światowej. Łuski przekazano Policji. O godz. 18.00 na ul. Słonecznej patrol zabezpieczył potrąconego kota. Przekazano go pracownikowi lecznicy dla zwierząt. O godz. 18.30 odłowiono psa, który przedostał się na teren jednej z posesji. Ustalono właścicielkę i przekazano jej zwierzę. O godz. 21.10 na ul. Hallera zaobserwowano zadymienie. Rozpalono zbyt duże ognisko. W wyniku interwencji ogień zagaszono.
W dniu 23 lipca o godz. 10.56 sprawdzono 2 mężczyzn na placu zabaw przy ul. Poznańskiej, którzy wg. zgłaszającego mieli raczyć się alkoholem. Nie potwierdzono informacji o alkoholu – odstąpiono. O godz. 14.56 na ul. Kombatantów doszło do pogryzienia dziewczynki przez wałęsającego się psa. Strażnicy ustalili i ukarali mandatem właścicielkę. Sprawdzono szczepienia i nakazano udać się na obserwację zwierzęcia do lekarza weterynarii. O godz. 16.36 na ul. Dąbrowskiego zabezpieczono taśmą ostrzegawczą skrzynkę gazową, którą następnie zamknęli uprawnieni pracownicy gazowni. W godzinach wieczornych sprawdzono kilka osób na terenie całego miasta w związku z podejrzeniem o publiczne picie alkoholu. Zgłoszenia nie potwierdziły się. O godz. 18.33 przepędzono dziki z ul. Zielarskiej.
W dniu 24 lipca o godz. 12.43 interweniowano na ul. Gdańskiej, gdzie ktoś z balkonu rzucał jabłkami w bawiące się dzieci. Na widok strażników procederu zaniechano. Zgłaszający nie potrafił wskazać, z którego balkonu pochodziło zagrożenie. O godz. 19.01 wezwano pogotowie ratunkowe do mężczyzny, który upadł na ul. Wejhera. Ratownicy zabrali go do szpitala. O godz. 20.36 przepędzono dziki z ul. Metalowców. Szukały pożywienia w śmietnikach.
W dniu 25 lipca o godz. 8.00 i 10.15 strażnicy pouczyli osoby, które przesiadując na ławkach przy rzece w okolicy ul. Gierosa podejrzewane były o spożywanie alkoholu. O godz. 11.17 odwieziono do domu nietrzeźwego mężczyznę z ul. Sabata, który padł tam na skutek utraty sił. W domu odebrała go uszczęśliwiona małżonka. O godz. 11.27 zabrano z ul. Metalowców rannego ptaka. Przekazano go technikowi weterynarii do leczenia. O godz. 19.25 na ul. Królowej Bony zwrócono uwagę osobom likwidującym sklep w związku z podrzucaniem śmieci. Przedmiotowe śmieci zabrano. O godz. 20.35 pouczono dwie osoby siedzące w samochodzie, które zaśmieciły parking na ul. Gdańskiej. Posprzątali po sobie. Przed godz. 22.00 strażnicy sprawdzali informację o bójce na ul. Zakole, o 22.30 o osobach siedzących w samochodzie na ul. Łąkowej, a o godz. 0.20 26 lipca o osobach siedzących na torach kolejowych – informacje nie potwierdziły się.
W dniu 26 lipca o godz. 01.23 patrol udał się na ul. Gdańską 8, gdzie hałasowała grupa młodych ludzi. Na widok radiowozu osoby uciekły. O godz. 5.23 na ul. Starowiejskiej poszukiwano samochodu, w którym włączono głośną muzykę. Ale pojazd prawdopodobnie już odjechał gdyż nikogo takiego nie znaleziono. O godz. 11.26 na ul. Dąbrowskiego za blokiem sprawdzono osoby, które wg zgłaszającego miały spożywać publicznie alkohol. Osoby pouczono za zaśmiecanie (posprzątali), ale alkoholu nie potwierdzono. O 18.30 sprawdzano piec na posesji przy ul. Narcyzowej. Nie stwierdzono spalania niedozwolonych substancji. Po godz. 20.00 na przystanku ZKM przy wylocie z ul. Filtrowej udzielono pomocy mężczyźnie, który tam zasłabł po spożyciu alkoholu. Odwieziono go do miejsca zamieszkania i przekazano zmartwionej długą już nieobecnością rodzinie. W tym czasie inny mężczyzna leżał pod blokiem nr 33 na ul. Gdańskiej. Interwencję tą zrealizowała Policja.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem. Głównie były to interwencje w związku z zastawianiem przejścia lub przejazdu, a także stosunkowo dużo z pozostawianiem pojazdów na zieleńcach.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 25 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psami oraz 5 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 93 wykroczenia, które w 50 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 43 mandatami karnymi. Kontrolowano 12 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 59 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 15 osób. Odłowiono 3 psy i 1 ptaka.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 14 - 20 lipca 2014 r.
21.07.2014.
    W dniu 14 lipca o godz. 10.36 na ul. Kopernika zagubiła się starsza kobieta. Poszukiwania strażników zakończyły się powodzeniem. Odnalezioną kobietę odwieziono do domu. O godz. 14.40 zgłoszono padlinę dzika na ul. Cegielnianej. Okazało się, że padlina leży na terenie Redy. Informację przekazano pracownikom „ochrony środowiska” Urzędu Miasta Redy. O godz. 16.00 na peronie II Dworca PKP upadł mężczyzna. Przy pomocy strażników wstał, doszedł do siebie, odmówił dalszej pomocy i odjechał kolejką SKM w stronę Wejherowa.
W dniu 15 lipca o godz. 7.35 zgłoszono, że na ul. Gdańskiej nadal wiszą plakaty wyborcze kandydata do Parlamentu Europejskiego PSL mimo, że dawno minęło 30 dni od wyborów. Straż Miejska wystosowała pismo do Warszawy do Komitetu Wyborczego PSL z nakazem usunięcia plakatów w terminie 7 dni. Jak się okazało plakaty usunięto 18 lipca. O godz. 11.20 zgłoszono, że wierzby rosnące na parkingu przy ul. Stoczniowców zasłaniają widoczność na przejściu dla pieszych na ul. Dąbrowskiego. Wspólnota mieszkaniowa otrzymała nakaz Straży Miejskiej o przycięciu drzew. Jak się okazało wspólnota wystąpiła do UM o zgodę na całkowite wycięcie wierzb.
W dniu 16 lipca w godzinach porannych potwierdzono informację o zdewastowanej bramie do kotłowni na ul. Starowiejskiej. Informację przekazano do Urzędu Miasta. O godz. 13.37 udzielono asysty JRG przy kolizji na ul. Grunwaldzkiej. O godz. 21.06 na ul. Cegielnianej wałęsał się pies. Został przytrzymany przez mieszkańca. Strażnicy sprawdzili, że zwierzę nie było oznakowane elektronicznie. Informację przekazano do technika weterynarii, który zabrał psa. O godz. 21.30 nakazano zgasić ognisko rozpalone przy ul. Łąkowej z uwagi na generowane zadymienie. Ogień zagaszono.
W dniu 10 lipca o godz. 11.12 interweniowano na ul. Dębogórskiej, gdzie w samochodzie zamknięte były dwa psy. Okazało się, że zwierzęta miały dostęp powietrza – otwarte okna i wodę. Psy były wyprowadzane. Przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielem. O godz. 16.26 na łące przy ul. Pomorskiej poszukiwano nagiego mężczyznę, który miał się tam pokazywać co kilka dni. Nikogo nie zastano – przeprowadzono rozmowę ze zgłaszającym. O godz. 20.34 stwierdzono awarię na ul. Krokusowej, gdzie wybiła kanalizacja sanitarna. Powiadomiono pogotowie wodno-kanalizacyjne i Urząd Miasta. O godz. 22.11 wspólnie z patrolem Policji zaprowadzono porządek na ul. Gierosa, gdzie awanturowała się grupa osób.
W dniu 17 lipca o godz. 10.58 strażnicy ukarali jedną osobę, a drugą pouczyli za spożywanie alkoholu na terenie publicznym na ul. Morskiej. O godz. 13.13 interweniowano przy pomniku na ul. Chełmińskiej wobec 4 osób, które wg. zgłaszającego zachowywały się nieobyczajnie. Po pouczeniu osoby rozeszły się. O godz. 13.39 na ul. Pomorskiej poszukiwano właściciela psa, który bez opieki wałęsał się wg. zgłaszającego od dnia poprzedniego. Bezskutecznie. Dopiero następnego dnia właściciel psa zgłosił się sam do dyżurnego SM. Został pouczony, a pies zamknięty. O godz. 16.15 przy zjeździe z ul. Grunwaldzkiej na ul. Ceynowy ujawniono dużą plamę oleju. Plamę zneutralizowali strażacy z JRG. O godz. 16.21 strażnicy zabezpieczyli psa na ul. Sobieskiego znalezionego przez kobietę obok sklepu. Na technika weterynarii nieoznakowane zwierzę czekało w kojcu SM. Podobna sytuacja miała miejsce na ul. Partyzantów ok. godz. 21.00. Tym razem zwierzę było oznakowane. Wróciło do właściciela, którego pouczono.
W dniu 18 lipca o godz. 09.10 udzielono pomocy nietrzeźwemu mężczyźnie na ul. Dąbrowskiego 5, który tam padł i zaniemógł. W trakcie interwencji mężczyzna doszedł do siebie i po chwili odszedł w swoją stronę. O godz. 09.57 zgłoszono, że z ul. Sobieskiego widać dym nad lasem. Dokonano penetracji terenu, poproszono Policję o przegląd monitoringu oraz powiadomiono Leśnictwo Stara Piła. Zarzewia ognia nie stwierdzono. O godz. 16.20 dobudzono mężczyznę śpiącego obok śmietnika na ul. Gierosa. Nie potrzebował pomocy. Udał się w swoją stronę. O godz. 16.35 identyczne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny na przystanku ZKM przy ul. Dąbrowskiego. Na miejscu zastano działające pogotowie ratunkowe. Natomiast o godz. 17.02 pracownik apteki zgłosił, że w obrębie sklepów przy ul. Stoczniowców 7 leży kobieta. Dobudzona kobieta nie chciała żadnej pomocy. Udała się w swoją stronę. O godz. 19.11 strażnicy przeprowadzili rozmowę z mężczyzną piłującym drewno na ul. Batorego z uwagi na skargi dotyczące hałasu. Piłowanie przerwano. O godz. 22.11 ukarano mandatem właścicielkę psa, który wybiegł z posesji przy ul. Wiązowej i zaatakował przechodnia. Pies został zamknięty.
W dniu 19 lipca po godz. 9.00 pouczono kobietę na ul. Konopnickiej, która nie posprzątała po psie. Na skutek interwencji odchody zostały sprzątnięte. O godz. 9.50 pouczono osoby, które w ogródku przy ul Gdańskiej uruchomiły wędzarnię. O godz. 12.37 patrol udał się na ul. Gierosa, gdzie na ławce osoby spożywały alkohol. Odstąpiono, gdyż na miejscu już interweniował patrol Policji. O godz. 19.55 interweniowano na ul. Chopina, gdzie rozpalono dymiące ognisko. Ogień zagaszono. O godz. 20.05 na ławce obok rzeki na ul. Dąbrowskiego spożywano alkohol. Na widok radiowozu pijący uciekli. W nocy z 19/20 lipca o godz. 5.40 na ul. Objazdowej interweniowano w związku z hałasem odbywającej się tam imprezy. Na miejscu była też Policja. Hałas wyciszono.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem. Głównie były to interwencje w związku z zastawianiem przejścia lub przejazdu.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 26 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psami oraz 7 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 122 wykroczenia, które w 55 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 58 mandatami karnymi, skierowano 9 wniosków do sądu. Kontrolowano 46 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 54 interwencje zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 23 osoby.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 7 -13 lipca 2014 r.
14.07.2014.
    W dniu 7 lipca o godz. 7.36 strażnicy zabezpieczyli zerwany kabel energetyczny na ul. Zygmunta Starego. Powiadomiono pogotowie energetyczne, które usunęło awarię. O godz. 12.15 patrol udał się do Biblioteki na ul. Pomorską 11, gdzie miała awanturować się kobieta. Przed przybyciem patrolu osoba ta oddaliła się. O godz. 16.05 interweniowano na ul. Dąbrowskiego, gdzie wg zgłaszającego od rana siedział mężczyzna na ławce. Zastany mężczyzna – trzeźwy – oświadczył, że sobie odpoczywa – nie potrzebował pomocy. O godz. 18.36 udzielono pomocy leżącemu na przystanku ZKM nietrzeźwemu u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Gdańskiej. Odwieziono go do miejsca zamieszkania i przekazano rodzinie. Tego dnia sprawdzono jeszcze dwa zgłoszenia o spożywaniu publicznym alkoholu – nie potwierdziły się.
W dniu 8 lipca o godz. 15.29 interweniowano na deptaku przy galerii handlowej, gdzie wg zgłaszającego spożywa się alkohol i załatwia potrzeby fizjologiczne. Strażnicy zastali tam osoby, jednak w chwili kontroli nie popełniano wykroczeń. Po rozmowie pouczającej osoby rozeszły się. O godz. 18.29 wezwano na ul. Piłsudskiego technika weterynarii, który odłowił wałęsającego się tam psa. O godz. 20.35 rowerzysta uderzył w drzewo na ul. Pomorskiej. Mężczyzna po zawale – w obecności strażników zaczął tracić przytomność. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala.
W dniu 9 lipca o godz. 11.20 interweniowano na ul. Modrzewiowej, gdzie potwierdzono dzikie wysypisko gruzu. Odpowiedzią informację przekazano do Urzędu Miasta. O godz. 11.35 zwrócono uwagę prowadzącemu rozbiórkę budynku na ul. Władysława IV, by polewał wodą teren prac, gdyż kurz zasypał sąsiadów. Czynności te wykonano. O godz. 16.48 strażnicy wykonali dokumentację fotograficzną zniszczonych w wypadku drogowym znaków na ul. Kamiennej. Dokumentację tą przesłano do Wydziału Inżynierii Miejskiej. Na prośbę pogotowia ratunkowego o godz. 17.46 udzielono asysty ratownikom na ul. Gierosa, gdzie interweniowano wobec osoby z atakiem padaczki.
W dniu 10 lipca o godz. 11.12 interweniowano na ul. Dębogórskiej, gdzie w samochodzie zamknięte były dwa psy. Okazało się, że zwierzęta miały dostęp powietrza – otwarte okna i wodę. Psy były wyprowadzane. Przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielem. O godz. 16.26 na łące przy ul. Pomorskiej poszukiwano nagiego mężczyznę, który miał się tam pokazywać co kilka dni. Nikogo nie zastano – przeprowadzono rozmowę ze zgłaszającym. O godz. 20.34 stwierdzono awarię na ul. Krokusowej, gdzie wybiła kanalizacja sanitarna. Powiadomiono pogotowie wodno-kanalizacyjne i Urząd Miasta. O godz. 22.11 wspólnie z patrolem Policji zaprowadzono porządek na ul. Gierosa, gdzie awanturowała się grupa osób.
W dniu 11 lipca o godz. 7.39 strażnicy udzielili asysty ratownikom pogotowia ratunkowego wobec leżącego mężczyzny na ul. Starowiejskiej obok Dworca PKP. W pewnym momencie w trakcie interwencji mężczyzna wstał, powiedział, że nie potrzebuje pomocy i następnie oddalił się. Zaraz po godz. 8-ej patrol udał się na ul. Krokusową i Konwaliową, gdzie zgłoszono wylanie szamba do rowu. Okazało się, że to pozostałość po awarii z dnia poprzedniego. O godz. 12.36 sprawdzono rzekę po sygnale o jej zanieczyszczeniu. Informacja nie potwierdziła się. O godz. 15.06 usunięto z Biblioteki na ul. Górniczej awanturującą się osobę. O godz. 17.45 na teren cmentarza przy ul. Górniczej weszły dziki. Interwencja nie była potrzebna, gdyż zwierzęta same opuściły cmentarz. Prawdopodobnie te same dziki o godz. 18.20 weszły na teren Harcówki przy ul. Włókienniczej. Również i tę posesję zwierzęta po chwili same opuściły. Następnego dnia ok. godz. 20.00 znów dziki weszły do harcówki. Tym razem strażnicy je przepłoszyli.
W dniu 12 lipca o godz. 20.29 strażnicy pouczyli i uciszyli biesiadników, którzy grillowali w ogródku przy ul. Poznańskiej. Grill został zgaszony, gdyż używanie tego sprzętu zabrania regulamin spółdzielni mieszkaniowej. O godz. 23.00 udzielono pomocy poprzez odwiezienie do domu nietrzeźwego mężczyzny z ul. Świętopełka, który tam padł i zaniemógł.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 16 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psami oraz 2 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 76 wykroczeń, które w 33 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 47 mandatami karnymi, skierowano 5 wniosków do sądu. Kontrolowano 19 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 46 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 16 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 30 czerwca  6 lipca 2014 r.
07.07.2014.
    W dniu 30 czerwca o godz. 7.30 strażnicy ukarali 1 osobę mandatem i jedną pouczyli na zapleczu jednego z budynków ul. Dąbrowskiego za publiczne spożywanie alkoholu. O godz. 9.46 funkcjonariusze udzielili pomocy mężczyźnie, którego zastali z rozbitą głową na klatce schodowej bloku przy ul. Dąbrowskiego 7. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało rannego do szpitala. O godz. 13.05 na ul. Towarowej pewien mężczyzna szedł prowadząc rower i co chwila przewracał się. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Odprowadzono go do miejsca zamieszkania. O godz. 14.09 i 15.15 dobudzono i podniesiono z ziemi leżących na placach zabaw na ul. Dąbrowskiego i odpowiednio ul. Gdańskiej innych 2 mężczyzn w stanie nietrzeźwym. Każdy z nich po chwili doszedł do siebie i udał się w swoją stronę. O godz. 19.00 sprawdzono kabel leżący na chodniku ul. Sienkiewicza – okazało się, że to nie awaria, tylko ładowanie akumulatora w samochodzie mieszkańca.
W dniu 1 lipca o godz. 10.45 interweniowano na ul. Stoczniowców w sprawie przycięcia wierzb zasłaniających widoczność skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Przycięcie drzew ma nastąpić do 15 lipca przez Wspólnotę Mieszkaniową „Wileńska 18”. O godz. 13.15 interweniowano na ul. Dąbrowskiego, gdzie z prywatnej posesji spadł konar drzewa prosto na piaskownicę dla dzieci. Nikomu nic się nie stało. Konar uprzątnie właściciel posesji. O godz. 17.23 dobudzono i podniesiono nietrzeźwego leżącego obok budynku na ul. Gdańskiej 31. Po chwili doszedł do siebie i udał się do miejsca zamieszkania o własnych siłach.
W dniu 2 lipca o godz. 10.40 interweniowano w mieszkaniu bloku przy ul. Gdańskiej 24, gdzie od kilku dni „szalał” pies prawdopodobnie pozostawiony sam w domu. Okazało się, że w mieszkaniu jest kobieta. Przeprowadzono rozmowę pouczającą. O godz. 11.32 potwierdzono i przekazano do UM informację o konieczności przycięcia odrastających krzewów, które zasłaniają widoczność na skrzyżowaniu ulic I Dywizji WP i Kosynierów. O godz. 15.52 na ul. Gdańskiej patrol poszukiwał mężczyzny, który wg zgłaszającego doznał urazu nogi. Nikogo jednak we wskazanym miejscu nie znaleziono. O godz. 21.21 udzielono pomocy dorosłej dziewczynie, która nie mogła trafić do domu na ul. Poznańskiej będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Doprowadzono ją pod opiekę babci.
W dniu 3 lipca interweniowano na ul. Łokietka na posesji, w której wg zgłaszającego nie ma pojemników na śmieci, a mieszkańcy podrzucają skoszoną trawę na teren publiczny. Informacja potwierdziła się częściowo – nakazano złożyć do UM konieczną deklarację śmieciową. O godz. 11.27 sprawdzono teren żłobka na ul. Stalowej, gdzie miały wejść dziki. Dzików nie było w chwili kontroli, jednak znaleziono ich ślady po pobycie poprzedniego dnia. Pouczono o postępowaniu celem zabezpieczenia posesji na przyszłość. O godz. 12.22 wezwano pogotowie ratunkowe na ul. Fenikowskiego, gdzie na placu zabaw zastano chorą osobę. Udzielono jej pomocy i przekazano rodzinie. Pogotowie ratunkowe wezwano również o godz. 19.07 na ul. Torową, gdzie starsza osoba traciła przytomność prawdopodobnie na skutek objawów cukrzycy. Pracownicy pogotowia udzielili jej pomocy. O godz. 19.12 na teren cmentarza przy ul. Górniczej weszły dziki. Pouczono zgłaszającego o postępowaniu. Po kilku minutach dziki opuściły cmentarz. O godz. 19.20 poinformowano Straż Miejską, że na ul. Warzywnej ktoś spożywa alkohol. Faktu tego nie potwierdzono, jednak jedna osoba została ukarana mandatem za zaśmiecanie. Kilka chwil później tj. o godz. 19.25 na ul. Sabata dobudzono i podniesiono z chodnika mężczyznę, który przesadził z alkoholem. Udał się do domu o własnych siłach. O godz. 20.29 przyjęto zgłoszenie, że na boisku do koszykówki przy ul. Gdańskiej grupa osób pije alkohol. Na miejscu nie doszło do interwencji, ponieważ młodzi ludzie rozbiegli się pospiesznie widząc nadjeżdżający radiowóz.
W dniu 4 lipca o godz. 10.57 zauważono krótkotrwałe zamulenie rzeki (zdjęcie poniżej). Niestety nie ustalono sprawcy. Po kilku minutach zamulenie ustąpiło.

Wybrany obraz

O godz. 14.42 interweniowano na ul. Dokerów w sprawie spalania liści i zadymienia. Osoby pouczono, ogień zagaszono. O godz. 16.09 właściciel fermy lisów na ul. Różanej na polecenie strażników uprzątnął łby rybie, które śmierdziały rzucone na terenie publicznym. Został pouczony.
W nocy 5 lipca o godz. 0.54 dobudzono leżącego mężczyznę przy ul. Gdańskiej 31. Udał się do domu o własnych siłach. O godz. 8.19 pouczono dwie osoby, które zamierzały spożywać piwko na ławce pod blokiem na ul. Dąbrowskiego. O godz. 13.28 strażnicy chcieli udzielić pomocy mężczyźnie leżącemu na ziemi przy ul. Partyzantów. Okazało się, że nie potrzebuje pomocy, jest trzeźwy i po prostu odpoczywa. Natomiast o godz. 17.32 na ul. Mazowieckiej na chodnik upadł inny mężczyzna. Odrzucił zaoferowaną pomoc strażników. Do domu udał się z pomocą kolegi. O godz. 19.00 z ul. Ogrodowej przywieziono do komendy ranną mewę. Ptaka zabrał pod opiekę technik weterynarii.
W nocy 6 lipca o godz. 0.22 strażnicy pouczyli i uciszyli biesiadników na ul. Hutniczej. Obchodzono czyjeś 18-te urodziny.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 23 patrole własne zmotoryzowane, rowerowe i piesze z psami oraz 4 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 97 wykroczeń, które w 47 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 46 mandatami karnymi, skierowano 15 wniosków do sądu. Kontrolowano 43 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 59 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 13 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 23 - 29 czerwca 2014 r.
30.06.2014.
    W dniu 23 czerwca o godz. 13.41 strażnicy interweniowali w pustostanie przy ul. Sobieskiego, gdzie dwóch nieletnich rozpaliło ognisko. Okazało się, że nieletni są na wagarach. Jeden z nich uciekł, a drugiego ujęto i odwieziono do ogniska wychowawczego, pod opieką którego jest wagarowicz. Personalia obu chłopców przekazano dyrekcji szkoły. O godz. 18.00 na ławce przed Urzędem Miasta komendant SM zastał śpiącego mężczyznę. Dobudzony oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy. Udał się w swoją stronę. Od godziny 20 rozpoczęły się liczne interwencje związane z paleniem ognisk, które rozniecano z powodu tzw. „zwyczaju Św. Jana”. Niestety wiele z tych ognisk powstało przy użyciu niedozwolonych substancji: opon, plastiku i innych. Niektóre stworzyły zagrożenie pożarowe. Najgroźniejsze to: o godz. 20.54 wezwano JRG do płonących opon na placu zabaw u zbiegu ulic Sabata i Szkolnej, a o godz. 21.30 ktoś na ul. Sabata podpalił śmietnik.
W dniu 24 czerwca o godz. 10.00 interweniowano na ul. Łokietka, gdzie wyrastające krzaki z posesji częściowo tamują chodnik. Właściciel posesji otrzymał polecenie przycięcia krzewów, a o sprawie powiadomiono Urząd Miasta. O godz. 13.56 podniesiono i odwieziono do domu leżącego nietrzeźwego w śmietniku na ul. Gdańskiej. O godz. 20.00 ukarano mandatem kierowcę również na ul. Gdańskiej, który zajął miejsce parkingowe przeznaczone dla niepełnosprawnych.
W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta spowodował ustawienie ławki przeznaczonej dla wypoczynku mieszkańców na zapleczu budynku przy ul. Dąbrowskiego16. Niestety zamiast mieszkańcom, ławeczka spodobała się pijaczkom. Rozpoczął się cały szereg interwencji wobec osób spożywających publicznie alkohol na tej ławce. Tak było również w dniu 25 czerwca, a następnie także w dniach następnych. Nie pomagają mandaty karne i pouczenia. Ławeczka została uznana przez Straż Miejską jako miejsce zagrożone i jest codziennie wielokrotnie kontrolowana.
W dniu 25 czerwca przeprowadzono rozmowę pouczającą z kierownikiem budowy u zbiegu ulic Kilińskiego i Kosynierów w związku z „rozsiewaniem” styropianu w okolicy tej budowy. O godz. 21.00 zgłoszono, ze na posesję przy ul. Hutniczej weszły dziki. Właściciela pouczono o sposobie postępowania. Dziki same opuściły posesję. O godz. 21.50 patrol udał się na ul. Stoczniowców, gdzie pod sklepem osoby spożywały alkohol. Na widok radiowozu mężczyźni uciekli.
W dniu 26 czerwca po godz. 13.26 na ul. Sobieskiego obok UM zastano leżącego nietrzeźwego mężczyznę. Dobudzony udał się w swoją stronę. O 15.29 podobna sytuacja miała miejsce na ul. Starowiejskiej między Dworcem PKP, a wjazdem na teren sklepu wielkogabarytowego. Z leżącym tam mężczyzną nie było kontaktu. Wezwane pogotowie ratunkowe zabrało osobę do szpitala. O godz. 21.18 ukarano 2 osoby mandatami karnymi dwie osoby spożywające alkohol przy ul. Zielarskiej.
W dniu 27 czerwca o godz. 9.10 strażnicy udzielili asysty interweniującym pracownikom MOPS na ul. Radomskiej. Kilka minut później wezwano technika weterynarii na ul. Różaną, gdzie luzem biegało kilka psów. O godz. 10.25 wystawiono wezwanie mieszkance ul. Gdańskiej 12, która wykopała i usunęła rosnące tam krzewy. O godz. 15.32 interweniowano na ul. Dąbrowskiego, gdzie nietrzeźwy mężczyzna awanturował się przed sklepem. O godz. 16.44 rozmawiano z kierownikiem budowy w okolicach ul. Sopockiej w związku z przejeżdżaniem pojazdów ciężarowych przez chodnik. Okazało się, że chodnik będzie przebudowany, a w chwili obecnej nie ma innej możliwości dowiezienia materiałów na budowę. O godz. 17.42 doszło do pogryzienia przez psa na  ul. Sabata. Poszkodowana udała się do szpitala, a właściciel psa został zobowiązany do przeprowadzenia obserwacji weterynaryjnej zwierzęcia.
W dniu 28 czerwca o godz. 12.00 zabezpieczono rower porzucony na początku ul. Abrahama na skarpie drogi krajowej nr 6. O godz. 15.15 z ul. 1 Maja odwieziono do domu nietrzeźwego, leżącego tam mężczyznę. O 16.39 identyczne zdarzenie miało miejsce na ul. Roszczynialskiego, a o godz. 19.30 w autobusie linii „R” na pętli przy dworcu PKP. Obaj nietrzeźwi po dobudzeniu pozbierali się i udali się do domów o własnych siłach. Natomiast po godz. 20.00 doniesiono, że w parku przy ul. Filtrowej biega naga osoba. Informacja potwierdziła się. Osobę pouczono i nakazano uzupełnienie odzienia.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkadziesiąt interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem. Większość interwencji zgłosili mieszkańcy.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 27 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 4 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 158 wykroczeń, które w 64 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 83 mandatami karnymi, skierowano 16 wniosków do sądu. Kontrolowano 38 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 66 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 20 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 nast. » koniec »»

Pozycje :: 211 - 220 z 247

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com