Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 18  24 sierpnia 2014 r.
25.08.2014.
    W dniu 18 sierpnia ok. godz. 22:00 otrzymano zgłoszenie o leżącym mężczyźnie w krzakach na terenie osiedla „Janowo”. Informacja potwierdziła się. Strażnicy wezwali ratowników medycznych, którzy zabrali mężczyznę do szpitala. Po kilku dniach pacjent zgłosił się do dyżurnego straży miejskiej i podziękował za udzieloną pomoc.
W dniu 20 sierpnia dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Rumi dot. lisa, który wszedł na jego posesję. Zwierzę wyglądało na osłabione, chore. Na miejsce wezwano pracownika schroniska dla zwierząt, który lisa odłowił.
W dniu 22 sierpnia strażnicy odwieźli do domu starszego mężczyznę, który nie mógł wrócić o własnych siłach. Tłumaczył, że przeliczył swoje możliwości, wybierając się na dłuższy spacer.
W dniu 23 sierpnia strażnicy interweniowali w związku ze zgłoszeniem dot. wycinki drzew u zbiegu ul. Sędzickiego i ul. Żwirki i Wigury. Na miejscu okazało się, że osoba dokonująca wycinki drzew posiada odpowiednie zezwolenie.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. Kilkakrotnie podejmowali czynności związane z wałęsającymi się bezpańsko psami. Dwukrotnie interweniowali w sprawie dotyczącej podejrzenia spalania śmieci w piecu. Często podejmowali interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych oraz w stosunku do nietrzeźwych leżących w miejscach publicznych.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 15 patroli własnych zmotoryzowanych oraz 1 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 119 wykroczeń, które w 76 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 43 mandatami karnym. Kontrolowano 76 razy miejsca uznane za zagrożone oraz łącznie wykonano 55 interwencji własnych lub zleconych przez mieszkańców. Odłowiono 5 psów i jednego lisa. Wykonano 14 kontroli w ramach współpracy z wydziałami Urzędu Miasta Rumi.

W zastępstwie Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
Jarosław Mikołajczak
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 11  17 sierpnia 2014 r.
18.08.2014.
    W dniu 11 sierpnia ok. godz. 8:00 otrzymano zgłoszenie dot. spożywania alkoholu przez osoby stojące przy wejściu na schody prowadzące do peronu SKM Janowo. W wyniku podjętych czynności jedna osoba została ukarana mandatem. O godz. 8:20 strażnicy udali się na ul. Torową 1 (wieżowiec), gdzie na półpiętrze leżał mężczyzna. Był to bezdomny, którego pouczono, gzie może uzyskać pomoc.
W dniu 12 sierpnia dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie od pracownika jednego z salonów samochodowych w Rumi o mężczyźnie, który dziwnie się zachowuje i nie chce opuścić salonu. Po sprawdzeniu zgłoszenia strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, które mężczyznę zabrało.
   Tego samego dnia strażnicy podejmowali czynności służbowe w sprawie pogryzienia mieszkańca Rumi przez psa. Właściciel zwierzęcia ukarany został mandatem oraz zobowiązany do poddania psa obserwacji w kierunku wścieklizny. Pies posiadał aktualne szczepienia, a wynik pierwszego badania wykluczył objawy ww. choroby.
W dniu 13 sierpnia otrzymano zgłoszenie o leżącym w krzakach kartonie, z którego wydobywają się jakieś dźwięki. Okazało się, że były to małe koty. Strażnicy zwierzęta zabezpieczyli, a następnie przekazali pracownikowi schroniska dla zwierząt.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. Kilkakrotnie podejmowali czynności związane z wałęsającymi się bezpańsko psami. Często podejmowali interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych oraz w stosunku do nietrzeźwych leżących w miejscach publicznych.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 15 patroli własnych zmotoryzowanych oraz 2 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 79 wykroczeń, które w 48 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 31 mandatami karnym. Kontrolowano 46 razy miejsca uznane za zagrożone oraz łącznie wykonano 47 interwencji własnych lub zleconych przez mieszkańców. Odłowiono 4 psy i 2 koty. Wykonano 20 kontroli w ramach współpracy z  wydziałami Urzędu Miasta  Rumi.

W zastępstwie Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
Jarosław Mikołajczak
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 04  10 sierpnia 2014 r.
12.08.2014.
    W dniu 08 sierpnia otrzymano zgłoszenie od mieszkanki Rumi z ul. Sobieskiego o rannym psie. Niestety zwierzę nie posiadało identyfikatora, co uniemożliwiło ustalenie jego właściciela. Pieska odebrał pracownik schroniska dla zwierząt. Zdjęcie psa umieszczone jest na stronie Straży Miejskiej w Rumi. Tego samego dnia strażnicy dwukrotnie interweniowali w sprawie spalania nieczystości w piecu i ognisku. Sprawcy wykroczeń zostali pouczeni.
W dniu 10 sierpnia strażnicy brali udział w zabezpieczeniu porządku podczas imprezy sportowej „Herbalife Triathlon Gdynia”. Pięciokrotnie interweniowali w stosunku do roztargnionych pieszych, którzy wtargnęliby bezpośrednio przed jadący peleton kolarzy.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. Trzykrotnie podejmowali czynności w związku ze zgłoszeniem dot. złych warunków trzymania psów. Często podejmowali interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych oraz w stosunku do nietrzeźwych leżących w miejscach publicznych.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 16 patroli własnych zmotoryzowanych oraz 2 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 110 wykroczeń, które w 70 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 40 mandatami karnym. Kontrolowano 58 razy miejsca uznane za zagrożone oraz łącznie wykonano 46 interwencji własnych lub zleconych przez mieszkańców. Usunięto jeden wrak pojazdu. Odłowiono 1 psa. Wykonano 15 kontroli w ramach współpracy z  wydziałami Urzędu Miasta  Rumi.

W zastępstwie Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
Jarosław Mikołajczak
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 28 lipca  03 sierpnia 2014 r.
05.08.2014.
    W dniu 28 lipca o godz. 8.45 otrzymano zgłoszenie o leżącym mężczyźnie przed dworcem PKP. Strażnicy obudzili leżącego, który po chwili odszedł z miejsca zgłoszenia.   Ok. godz. 10:50 patrol odłowił dużego bezpańskiego psa, który wałęsał się przy drodze krajowej nr 6. O godz. 12:30 na ul. Batorego patrol straży zabezpieczył zapadnięty fragment jezdni, a dyżurny przekazał informację do odpowiedniego wydziału UM Rumi. O godz. 16:10 przepędzono do lasu dziki z ul. Na Stoku.
W dniu 29 lipca o godz.20:10 otrzymano zgłoszenie o agresywnie zachowującym się mężczyźnie, który na ul. Morskiej zaczepia przechodniów. Wskazane miejsce wraz z przyległymi ulicami dokładnie patrolowano, lecz sprawcy nie udało się zlokalizować. W godzinach wieczornych interweniowano w sprawie dzików podchodzących do gospodarstw domowych i na ulice leżące w pobliżu lasu.
W dniu 30 lipca o godz. 15:40 na ul. Sobieskiego podjęto interwencję w związku z leżącym na chodniku mężczyzną, który był w stanie upojenia alkoholowego. Jego stan był na tyle poważny, że na miejsce wezwano karetkę pogotowia – mężczyzna odwieziony został do szpitala.
W dniu 31 lipca o godz. 17:30 interweniowano na ul. Dębogórskiej, gdzie na terenie budowy bawiły się dzieci. O godz. 19:55 na ul. Filtrowej odłowiono wałęsającego się psa, którego zabezpieczono do przyjazdu pracownika schroniska dla zwierząt. O godz. 21:15 interweniowano w związku ze zgłoszeniem dotyczącym spalania śmieci w ognisku.
W dniu 01 sierpnia o godz. 14:10 strażnicy pomogli kierowcy autobusu ZKM wyprowadzić z autobusu nietrzeźwego mężczyznę, który zakłócał porządek. Ok. godz. 15:30 na ul. Grunwaldzkiej w autobusie linii „J” udzielono pomocy mężczyźnie, który miał wyraźne obrażenia ciała (uraz głowy, ramion) oraz zakrwawione ubranie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe – mężczyzna zabrany został do szpitala.  O godz. 17:40 na                  ul. Stolarskiej interweniowano w sprawie spożywania alkoholu przez grupkę osób – na widok zbliżającego się radiowozu grupa rozbiegła się.
W dniu 02 sierpnia o godz. 04:45 na skrzyżowaniu ul. Starowiejska/ ul. Abrahama doszło do awarii wodociągu – dyżurny natychmiast powiadomił dyspozytora PEWiK.           O godz. 07:50 na ul. Dębogórskiej biegał koń, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.  Zwierzę udało się uspokoić oraz ustalono właściciela , który konia zabrał i odpowiednio go zabezpieczył. O 18:50 udano się na ul. Młyńską,  gdzie w pobliżu rzeki, według zgłaszającego, leżał pogryziony pies. Zgłoszenie potwierdzono, wezwano pracownika schroniska dla zwierząt, który psa zabrał.
W dniu 03 sierpnia strażnicy miejscy brali udział w zabezpieczeniu porządku podczas odbywającego się corocznie „Jarmarku Kaszubskiego” – impreza przebiegła spokojnie.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. Często podejmowali interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych oraz w stosunku do nietrzeźwych leżących w miejscach publicznych.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 17 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psem oraz 3 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 134 wykroczenia, które w 60 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 73 mandatami karnymi oraz jednym wnioskiem o ukaranie do sądu. Kontrolowano 21 razy miejsca uznane za zagrożone oraz łącznie wykonano 81 interwencji własnych lub zleconych przez mieszkańców. Odłowiono 7 psów.

W zastępstwie Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
Jarosław Mikołajczak
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 21 - 27 lipca 2014 r.
28.07.2014.
    W dniu 21 lipca o godz. 12.07 strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe do kobiety, która zasłabła w sklepie na ul. Starowiejskiej. Ambulans zabrał kobietę. Jeszcze dwukrotnie tego dnia patrol wzywany był do osób, które zasłabły, ale po przybyciu na miejsce już tych osób nie zastano. Zaraz po godz. 20.00 w okolicy wejścia do sklepu wielkogabarytowego przy ul. Grunwaldzkiej ujęto zakłócającego porządek publiczny, nietrzeźwego mężczyznę i przewieziono do Komisariatu Policji w Rumi.
W dniu 22 lipca o godz. 12.00 zgłoszono, że na ul. Hetmańskiej na posesji znaleziono niewypały. Po oględzinach strażników i biegłego okazało się, że są to łuski wielkokalibrowych karabinów maszynowych z II Wojny Światowej. Łuski przekazano Policji. O godz. 18.00 na ul. Słonecznej patrol zabezpieczył potrąconego kota. Przekazano go pracownikowi lecznicy dla zwierząt. O godz. 18.30 odłowiono psa, który przedostał się na teren jednej z posesji. Ustalono właścicielkę i przekazano jej zwierzę. O godz. 21.10 na ul. Hallera zaobserwowano zadymienie. Rozpalono zbyt duże ognisko. W wyniku interwencji ogień zagaszono.
W dniu 23 lipca o godz. 10.56 sprawdzono 2 mężczyzn na placu zabaw przy ul. Poznańskiej, którzy wg. zgłaszającego mieli raczyć się alkoholem. Nie potwierdzono informacji o alkoholu – odstąpiono. O godz. 14.56 na ul. Kombatantów doszło do pogryzienia dziewczynki przez wałęsającego się psa. Strażnicy ustalili i ukarali mandatem właścicielkę. Sprawdzono szczepienia i nakazano udać się na obserwację zwierzęcia do lekarza weterynarii. O godz. 16.36 na ul. Dąbrowskiego zabezpieczono taśmą ostrzegawczą skrzynkę gazową, którą następnie zamknęli uprawnieni pracownicy gazowni. W godzinach wieczornych sprawdzono kilka osób na terenie całego miasta w związku z podejrzeniem o publiczne picie alkoholu. Zgłoszenia nie potwierdziły się. O godz. 18.33 przepędzono dziki z ul. Zielarskiej.
W dniu 24 lipca o godz. 12.43 interweniowano na ul. Gdańskiej, gdzie ktoś z balkonu rzucał jabłkami w bawiące się dzieci. Na widok strażników procederu zaniechano. Zgłaszający nie potrafił wskazać, z którego balkonu pochodziło zagrożenie. O godz. 19.01 wezwano pogotowie ratunkowe do mężczyzny, który upadł na ul. Wejhera. Ratownicy zabrali go do szpitala. O godz. 20.36 przepędzono dziki z ul. Metalowców. Szukały pożywienia w śmietnikach.
W dniu 25 lipca o godz. 8.00 i 10.15 strażnicy pouczyli osoby, które przesiadując na ławkach przy rzece w okolicy ul. Gierosa podejrzewane były o spożywanie alkoholu. O godz. 11.17 odwieziono do domu nietrzeźwego mężczyznę z ul. Sabata, który padł tam na skutek utraty sił. W domu odebrała go uszczęśliwiona małżonka. O godz. 11.27 zabrano z ul. Metalowców rannego ptaka. Przekazano go technikowi weterynarii do leczenia. O godz. 19.25 na ul. Królowej Bony zwrócono uwagę osobom likwidującym sklep w związku z podrzucaniem śmieci. Przedmiotowe śmieci zabrano. O godz. 20.35 pouczono dwie osoby siedzące w samochodzie, które zaśmieciły parking na ul. Gdańskiej. Posprzątali po sobie. Przed godz. 22.00 strażnicy sprawdzali informację o bójce na ul. Zakole, o 22.30 o osobach siedzących w samochodzie na ul. Łąkowej, a o godz. 0.20 26 lipca o osobach siedzących na torach kolejowych – informacje nie potwierdziły się.
W dniu 26 lipca o godz. 01.23 patrol udał się na ul. Gdańską 8, gdzie hałasowała grupa młodych ludzi. Na widok radiowozu osoby uciekły. O godz. 5.23 na ul. Starowiejskiej poszukiwano samochodu, w którym włączono głośną muzykę. Ale pojazd prawdopodobnie już odjechał gdyż nikogo takiego nie znaleziono. O godz. 11.26 na ul. Dąbrowskiego za blokiem sprawdzono osoby, które wg zgłaszającego miały spożywać publicznie alkohol. Osoby pouczono za zaśmiecanie (posprzątali), ale alkoholu nie potwierdzono. O 18.30 sprawdzano piec na posesji przy ul. Narcyzowej. Nie stwierdzono spalania niedozwolonych substancji. Po godz. 20.00 na przystanku ZKM przy wylocie z ul. Filtrowej udzielono pomocy mężczyźnie, który tam zasłabł po spożyciu alkoholu. Odwieziono go do miejsca zamieszkania i przekazano zmartwionej długą już nieobecnością rodzinie. W tym czasie inny mężczyzna leżał pod blokiem nr 33 na ul. Gdańskiej. Interwencję tą zrealizowała Policja.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem. Głównie były to interwencje w związku z zastawianiem przejścia lub przejazdu, a także stosunkowo dużo z pozostawianiem pojazdów na zieleńcach.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 25 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psami oraz 5 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 93 wykroczenia, które w 50 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 43 mandatami karnymi. Kontrolowano 12 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 59 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 15 osób. Odłowiono 3 psy i 1 ptaka.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast. » koniec »»

Pozycje :: 221 - 230 z 261

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com