Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 28 lipca  03 sierpnia 2014 r.
05.08.2014.
    W dniu 28 lipca o godz. 8.45 otrzymano zgłoszenie o leżącym mężczyźnie przed dworcem PKP. Strażnicy obudzili leżącego, który po chwili odszedł z miejsca zgłoszenia.   Ok. godz. 10:50 patrol odłowił dużego bezpańskiego psa, który wałęsał się przy drodze krajowej nr 6. O godz. 12:30 na ul. Batorego patrol straży zabezpieczył zapadnięty fragment jezdni, a dyżurny przekazał informację do odpowiedniego wydziału UM Rumi. O godz. 16:10 przepędzono do lasu dziki z ul. Na Stoku.
W dniu 29 lipca o godz.20:10 otrzymano zgłoszenie o agresywnie zachowującym się mężczyźnie, który na ul. Morskiej zaczepia przechodniów. Wskazane miejsce wraz z przyległymi ulicami dokładnie patrolowano, lecz sprawcy nie udało się zlokalizować. W godzinach wieczornych interweniowano w sprawie dzików podchodzących do gospodarstw domowych i na ulice leżące w pobliżu lasu.
W dniu 30 lipca o godz. 15:40 na ul. Sobieskiego podjęto interwencję w związku z leżącym na chodniku mężczyzną, który był w stanie upojenia alkoholowego. Jego stan był na tyle poważny, że na miejsce wezwano karetkę pogotowia – mężczyzna odwieziony został do szpitala.
W dniu 31 lipca o godz. 17:30 interweniowano na ul. Dębogórskiej, gdzie na terenie budowy bawiły się dzieci. O godz. 19:55 na ul. Filtrowej odłowiono wałęsającego się psa, którego zabezpieczono do przyjazdu pracownika schroniska dla zwierząt. O godz. 21:15 interweniowano w związku ze zgłoszeniem dotyczącym spalania śmieci w ognisku.
W dniu 01 sierpnia o godz. 14:10 strażnicy pomogli kierowcy autobusu ZKM wyprowadzić z autobusu nietrzeźwego mężczyznę, który zakłócał porządek. Ok. godz. 15:30 na ul. Grunwaldzkiej w autobusie linii „J” udzielono pomocy mężczyźnie, który miał wyraźne obrażenia ciała (uraz głowy, ramion) oraz zakrwawione ubranie. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe – mężczyzna zabrany został do szpitala.  O godz. 17:40 na                  ul. Stolarskiej interweniowano w sprawie spożywania alkoholu przez grupkę osób – na widok zbliżającego się radiowozu grupa rozbiegła się.
W dniu 02 sierpnia o godz. 04:45 na skrzyżowaniu ul. Starowiejska/ ul. Abrahama doszło do awarii wodociągu – dyżurny natychmiast powiadomił dyspozytora PEWiK.           O godz. 07:50 na ul. Dębogórskiej biegał koń, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.  Zwierzę udało się uspokoić oraz ustalono właściciela , który konia zabrał i odpowiednio go zabezpieczył. O 18:50 udano się na ul. Młyńską,  gdzie w pobliżu rzeki, według zgłaszającego, leżał pogryziony pies. Zgłoszenie potwierdzono, wezwano pracownika schroniska dla zwierząt, który psa zabrał.
W dniu 03 sierpnia strażnicy miejscy brali udział w zabezpieczeniu porządku podczas odbywającego się corocznie „Jarmarku Kaszubskiego” – impreza przebiegła spokojnie.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów. Często podejmowali interwencje związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach zabronionych oraz w stosunku do nietrzeźwych leżących w miejscach publicznych.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 17 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psem oraz 3 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 134 wykroczenia, które w 60 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, w 73 mandatami karnymi oraz jednym wnioskiem o ukaranie do sądu. Kontrolowano 21 razy miejsca uznane za zagrożone oraz łącznie wykonano 81 interwencji własnych lub zleconych przez mieszkańców. Odłowiono 7 psów.

W zastępstwie Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
Jarosław Mikołajczak
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 21 - 27 lipca 2014 r.
28.07.2014.
    W dniu 21 lipca o godz. 12.07 strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe do kobiety, która zasłabła w sklepie na ul. Starowiejskiej. Ambulans zabrał kobietę. Jeszcze dwukrotnie tego dnia patrol wzywany był do osób, które zasłabły, ale po przybyciu na miejsce już tych osób nie zastano. Zaraz po godz. 20.00 w okolicy wejścia do sklepu wielkogabarytowego przy ul. Grunwaldzkiej ujęto zakłócającego porządek publiczny, nietrzeźwego mężczyznę i przewieziono do Komisariatu Policji w Rumi.
W dniu 22 lipca o godz. 12.00 zgłoszono, że na ul. Hetmańskiej na posesji znaleziono niewypały. Po oględzinach strażników i biegłego okazało się, że są to łuski wielkokalibrowych karabinów maszynowych z II Wojny Światowej. Łuski przekazano Policji. O godz. 18.00 na ul. Słonecznej patrol zabezpieczył potrąconego kota. Przekazano go pracownikowi lecznicy dla zwierząt. O godz. 18.30 odłowiono psa, który przedostał się na teren jednej z posesji. Ustalono właścicielkę i przekazano jej zwierzę. O godz. 21.10 na ul. Hallera zaobserwowano zadymienie. Rozpalono zbyt duże ognisko. W wyniku interwencji ogień zagaszono.
W dniu 23 lipca o godz. 10.56 sprawdzono 2 mężczyzn na placu zabaw przy ul. Poznańskiej, którzy wg. zgłaszającego mieli raczyć się alkoholem. Nie potwierdzono informacji o alkoholu – odstąpiono. O godz. 14.56 na ul. Kombatantów doszło do pogryzienia dziewczynki przez wałęsającego się psa. Strażnicy ustalili i ukarali mandatem właścicielkę. Sprawdzono szczepienia i nakazano udać się na obserwację zwierzęcia do lekarza weterynarii. O godz. 16.36 na ul. Dąbrowskiego zabezpieczono taśmą ostrzegawczą skrzynkę gazową, którą następnie zamknęli uprawnieni pracownicy gazowni. W godzinach wieczornych sprawdzono kilka osób na terenie całego miasta w związku z podejrzeniem o publiczne picie alkoholu. Zgłoszenia nie potwierdziły się. O godz. 18.33 przepędzono dziki z ul. Zielarskiej.
W dniu 24 lipca o godz. 12.43 interweniowano na ul. Gdańskiej, gdzie ktoś z balkonu rzucał jabłkami w bawiące się dzieci. Na widok strażników procederu zaniechano. Zgłaszający nie potrafił wskazać, z którego balkonu pochodziło zagrożenie. O godz. 19.01 wezwano pogotowie ratunkowe do mężczyzny, który upadł na ul. Wejhera. Ratownicy zabrali go do szpitala. O godz. 20.36 przepędzono dziki z ul. Metalowców. Szukały pożywienia w śmietnikach.
W dniu 25 lipca o godz. 8.00 i 10.15 strażnicy pouczyli osoby, które przesiadując na ławkach przy rzece w okolicy ul. Gierosa podejrzewane były o spożywanie alkoholu. O godz. 11.17 odwieziono do domu nietrzeźwego mężczyznę z ul. Sabata, który padł tam na skutek utraty sił. W domu odebrała go uszczęśliwiona małżonka. O godz. 11.27 zabrano z ul. Metalowców rannego ptaka. Przekazano go technikowi weterynarii do leczenia. O godz. 19.25 na ul. Królowej Bony zwrócono uwagę osobom likwidującym sklep w związku z podrzucaniem śmieci. Przedmiotowe śmieci zabrano. O godz. 20.35 pouczono dwie osoby siedzące w samochodzie, które zaśmieciły parking na ul. Gdańskiej. Posprzątali po sobie. Przed godz. 22.00 strażnicy sprawdzali informację o bójce na ul. Zakole, o 22.30 o osobach siedzących w samochodzie na ul. Łąkowej, a o godz. 0.20 26 lipca o osobach siedzących na torach kolejowych – informacje nie potwierdziły się.
W dniu 26 lipca o godz. 01.23 patrol udał się na ul. Gdańską 8, gdzie hałasowała grupa młodych ludzi. Na widok radiowozu osoby uciekły. O godz. 5.23 na ul. Starowiejskiej poszukiwano samochodu, w którym włączono głośną muzykę. Ale pojazd prawdopodobnie już odjechał gdyż nikogo takiego nie znaleziono. O godz. 11.26 na ul. Dąbrowskiego za blokiem sprawdzono osoby, które wg zgłaszającego miały spożywać publicznie alkohol. Osoby pouczono za zaśmiecanie (posprzątali), ale alkoholu nie potwierdzono. O 18.30 sprawdzano piec na posesji przy ul. Narcyzowej. Nie stwierdzono spalania niedozwolonych substancji. Po godz. 20.00 na przystanku ZKM przy wylocie z ul. Filtrowej udzielono pomocy mężczyźnie, który tam zasłabł po spożyciu alkoholu. Odwieziono go do miejsca zamieszkania i przekazano zmartwionej długą już nieobecnością rodzinie. W tym czasie inny mężczyzna leżał pod blokiem nr 33 na ul. Gdańskiej. Interwencję tą zrealizowała Policja.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem. Głównie były to interwencje w związku z zastawianiem przejścia lub przejazdu, a także stosunkowo dużo z pozostawianiem pojazdów na zieleńcach.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 25 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psami oraz 5 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 93 wykroczenia, które w 50 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 43 mandatami karnymi. Kontrolowano 12 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 59 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 15 osób. Odłowiono 3 psy i 1 ptaka.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 14 - 20 lipca 2014 r.
21.07.2014.
    W dniu 14 lipca o godz. 10.36 na ul. Kopernika zagubiła się starsza kobieta. Poszukiwania strażników zakończyły się powodzeniem. Odnalezioną kobietę odwieziono do domu. O godz. 14.40 zgłoszono padlinę dzika na ul. Cegielnianej. Okazało się, że padlina leży na terenie Redy. Informację przekazano pracownikom „ochrony środowiska” Urzędu Miasta Redy. O godz. 16.00 na peronie II Dworca PKP upadł mężczyzna. Przy pomocy strażników wstał, doszedł do siebie, odmówił dalszej pomocy i odjechał kolejką SKM w stronę Wejherowa.
W dniu 15 lipca o godz. 7.35 zgłoszono, że na ul. Gdańskiej nadal wiszą plakaty wyborcze kandydata do Parlamentu Europejskiego PSL mimo, że dawno minęło 30 dni od wyborów. Straż Miejska wystosowała pismo do Warszawy do Komitetu Wyborczego PSL z nakazem usunięcia plakatów w terminie 7 dni. Jak się okazało plakaty usunięto 18 lipca. O godz. 11.20 zgłoszono, że wierzby rosnące na parkingu przy ul. Stoczniowców zasłaniają widoczność na przejściu dla pieszych na ul. Dąbrowskiego. Wspólnota mieszkaniowa otrzymała nakaz Straży Miejskiej o przycięciu drzew. Jak się okazało wspólnota wystąpiła do UM o zgodę na całkowite wycięcie wierzb.
W dniu 16 lipca w godzinach porannych potwierdzono informację o zdewastowanej bramie do kotłowni na ul. Starowiejskiej. Informację przekazano do Urzędu Miasta. O godz. 13.37 udzielono asysty JRG przy kolizji na ul. Grunwaldzkiej. O godz. 21.06 na ul. Cegielnianej wałęsał się pies. Został przytrzymany przez mieszkańca. Strażnicy sprawdzili, że zwierzę nie było oznakowane elektronicznie. Informację przekazano do technika weterynarii, który zabrał psa. O godz. 21.30 nakazano zgasić ognisko rozpalone przy ul. Łąkowej z uwagi na generowane zadymienie. Ogień zagaszono.
W dniu 10 lipca o godz. 11.12 interweniowano na ul. Dębogórskiej, gdzie w samochodzie zamknięte były dwa psy. Okazało się, że zwierzęta miały dostęp powietrza – otwarte okna i wodę. Psy były wyprowadzane. Przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielem. O godz. 16.26 na łące przy ul. Pomorskiej poszukiwano nagiego mężczyznę, który miał się tam pokazywać co kilka dni. Nikogo nie zastano – przeprowadzono rozmowę ze zgłaszającym. O godz. 20.34 stwierdzono awarię na ul. Krokusowej, gdzie wybiła kanalizacja sanitarna. Powiadomiono pogotowie wodno-kanalizacyjne i Urząd Miasta. O godz. 22.11 wspólnie z patrolem Policji zaprowadzono porządek na ul. Gierosa, gdzie awanturowała się grupa osób.
W dniu 17 lipca o godz. 10.58 strażnicy ukarali jedną osobę, a drugą pouczyli za spożywanie alkoholu na terenie publicznym na ul. Morskiej. O godz. 13.13 interweniowano przy pomniku na ul. Chełmińskiej wobec 4 osób, które wg. zgłaszającego zachowywały się nieobyczajnie. Po pouczeniu osoby rozeszły się. O godz. 13.39 na ul. Pomorskiej poszukiwano właściciela psa, który bez opieki wałęsał się wg. zgłaszającego od dnia poprzedniego. Bezskutecznie. Dopiero następnego dnia właściciel psa zgłosił się sam do dyżurnego SM. Został pouczony, a pies zamknięty. O godz. 16.15 przy zjeździe z ul. Grunwaldzkiej na ul. Ceynowy ujawniono dużą plamę oleju. Plamę zneutralizowali strażacy z JRG. O godz. 16.21 strażnicy zabezpieczyli psa na ul. Sobieskiego znalezionego przez kobietę obok sklepu. Na technika weterynarii nieoznakowane zwierzę czekało w kojcu SM. Podobna sytuacja miała miejsce na ul. Partyzantów ok. godz. 21.00. Tym razem zwierzę było oznakowane. Wróciło do właściciela, którego pouczono.
W dniu 18 lipca o godz. 09.10 udzielono pomocy nietrzeźwemu mężczyźnie na ul. Dąbrowskiego 5, który tam padł i zaniemógł. W trakcie interwencji mężczyzna doszedł do siebie i po chwili odszedł w swoją stronę. O godz. 09.57 zgłoszono, że z ul. Sobieskiego widać dym nad lasem. Dokonano penetracji terenu, poproszono Policję o przegląd monitoringu oraz powiadomiono Leśnictwo Stara Piła. Zarzewia ognia nie stwierdzono. O godz. 16.20 dobudzono mężczyznę śpiącego obok śmietnika na ul. Gierosa. Nie potrzebował pomocy. Udał się w swoją stronę. O godz. 16.35 identyczne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny na przystanku ZKM przy ul. Dąbrowskiego. Na miejscu zastano działające pogotowie ratunkowe. Natomiast o godz. 17.02 pracownik apteki zgłosił, że w obrębie sklepów przy ul. Stoczniowców 7 leży kobieta. Dobudzona kobieta nie chciała żadnej pomocy. Udała się w swoją stronę. O godz. 19.11 strażnicy przeprowadzili rozmowę z mężczyzną piłującym drewno na ul. Batorego z uwagi na skargi dotyczące hałasu. Piłowanie przerwano. O godz. 22.11 ukarano mandatem właścicielkę psa, który wybiegł z posesji przy ul. Wiązowej i zaatakował przechodnia. Pies został zamknięty.
W dniu 19 lipca po godz. 9.00 pouczono kobietę na ul. Konopnickiej, która nie posprzątała po psie. Na skutek interwencji odchody zostały sprzątnięte. O godz. 9.50 pouczono osoby, które w ogródku przy ul Gdańskiej uruchomiły wędzarnię. O godz. 12.37 patrol udał się na ul. Gierosa, gdzie na ławce osoby spożywały alkohol. Odstąpiono, gdyż na miejscu już interweniował patrol Policji. O godz. 19.55 interweniowano na ul. Chopina, gdzie rozpalono dymiące ognisko. Ogień zagaszono. O godz. 20.05 na ławce obok rzeki na ul. Dąbrowskiego spożywano alkohol. Na widok radiowozu pijący uciekli. W nocy z 19/20 lipca o godz. 5.40 na ul. Objazdowej interweniowano w związku z hałasem odbywającej się tam imprezy. Na miejscu była też Policja. Hałas wyciszono.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem. Głównie były to interwencje w związku z zastawianiem przejścia lub przejazdu.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 26 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psami oraz 7 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 122 wykroczenia, które w 55 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 58 mandatami karnymi, skierowano 9 wniosków do sądu. Kontrolowano 46 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 54 interwencje zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 23 osoby.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 7 -13 lipca 2014 r.
14.07.2014.
    W dniu 7 lipca o godz. 7.36 strażnicy zabezpieczyli zerwany kabel energetyczny na ul. Zygmunta Starego. Powiadomiono pogotowie energetyczne, które usunęło awarię. O godz. 12.15 patrol udał się do Biblioteki na ul. Pomorską 11, gdzie miała awanturować się kobieta. Przed przybyciem patrolu osoba ta oddaliła się. O godz. 16.05 interweniowano na ul. Dąbrowskiego, gdzie wg zgłaszającego od rana siedział mężczyzna na ławce. Zastany mężczyzna – trzeźwy – oświadczył, że sobie odpoczywa – nie potrzebował pomocy. O godz. 18.36 udzielono pomocy leżącemu na przystanku ZKM nietrzeźwemu u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Gdańskiej. Odwieziono go do miejsca zamieszkania i przekazano rodzinie. Tego dnia sprawdzono jeszcze dwa zgłoszenia o spożywaniu publicznym alkoholu – nie potwierdziły się.
W dniu 8 lipca o godz. 15.29 interweniowano na deptaku przy galerii handlowej, gdzie wg zgłaszającego spożywa się alkohol i załatwia potrzeby fizjologiczne. Strażnicy zastali tam osoby, jednak w chwili kontroli nie popełniano wykroczeń. Po rozmowie pouczającej osoby rozeszły się. O godz. 18.29 wezwano na ul. Piłsudskiego technika weterynarii, który odłowił wałęsającego się tam psa. O godz. 20.35 rowerzysta uderzył w drzewo na ul. Pomorskiej. Mężczyzna po zawale – w obecności strażników zaczął tracić przytomność. Natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala.
W dniu 9 lipca o godz. 11.20 interweniowano na ul. Modrzewiowej, gdzie potwierdzono dzikie wysypisko gruzu. Odpowiedzią informację przekazano do Urzędu Miasta. O godz. 11.35 zwrócono uwagę prowadzącemu rozbiórkę budynku na ul. Władysława IV, by polewał wodą teren prac, gdyż kurz zasypał sąsiadów. Czynności te wykonano. O godz. 16.48 strażnicy wykonali dokumentację fotograficzną zniszczonych w wypadku drogowym znaków na ul. Kamiennej. Dokumentację tą przesłano do Wydziału Inżynierii Miejskiej. Na prośbę pogotowia ratunkowego o godz. 17.46 udzielono asysty ratownikom na ul. Gierosa, gdzie interweniowano wobec osoby z atakiem padaczki.
W dniu 10 lipca o godz. 11.12 interweniowano na ul. Dębogórskiej, gdzie w samochodzie zamknięte były dwa psy. Okazało się, że zwierzęta miały dostęp powietrza – otwarte okna i wodę. Psy były wyprowadzane. Przeprowadzono rozmowę pouczającą z właścicielem. O godz. 16.26 na łące przy ul. Pomorskiej poszukiwano nagiego mężczyznę, który miał się tam pokazywać co kilka dni. Nikogo nie zastano – przeprowadzono rozmowę ze zgłaszającym. O godz. 20.34 stwierdzono awarię na ul. Krokusowej, gdzie wybiła kanalizacja sanitarna. Powiadomiono pogotowie wodno-kanalizacyjne i Urząd Miasta. O godz. 22.11 wspólnie z patrolem Policji zaprowadzono porządek na ul. Gierosa, gdzie awanturowała się grupa osób.
W dniu 11 lipca o godz. 7.39 strażnicy udzielili asysty ratownikom pogotowia ratunkowego wobec leżącego mężczyzny na ul. Starowiejskiej obok Dworca PKP. W pewnym momencie w trakcie interwencji mężczyzna wstał, powiedział, że nie potrzebuje pomocy i następnie oddalił się. Zaraz po godz. 8-ej patrol udał się na ul. Krokusową i Konwaliową, gdzie zgłoszono wylanie szamba do rowu. Okazało się, że to pozostałość po awarii z dnia poprzedniego. O godz. 12.36 sprawdzono rzekę po sygnale o jej zanieczyszczeniu. Informacja nie potwierdziła się. O godz. 15.06 usunięto z Biblioteki na ul. Górniczej awanturującą się osobę. O godz. 17.45 na teren cmentarza przy ul. Górniczej weszły dziki. Interwencja nie była potrzebna, gdyż zwierzęta same opuściły cmentarz. Prawdopodobnie te same dziki o godz. 18.20 weszły na teren Harcówki przy ul. Włókienniczej. Również i tę posesję zwierzęta po chwili same opuściły. Następnego dnia ok. godz. 20.00 znów dziki weszły do harcówki. Tym razem strażnicy je przepłoszyli.
W dniu 12 lipca o godz. 20.29 strażnicy pouczyli i uciszyli biesiadników, którzy grillowali w ogródku przy ul. Poznańskiej. Grill został zgaszony, gdyż używanie tego sprzętu zabrania regulamin spółdzielni mieszkaniowej. O godz. 23.00 udzielono pomocy poprzez odwiezienie do domu nietrzeźwego mężczyzny z ul. Świętopełka, który tam padł i zaniemógł.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 16 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psami oraz 2 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 76 wykroczeń, które w 33 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 47 mandatami karnymi, skierowano 5 wniosków do sądu. Kontrolowano 19 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 46 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 16 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 30 czerwca  6 lipca 2014 r.
07.07.2014.
    W dniu 30 czerwca o godz. 7.30 strażnicy ukarali 1 osobę mandatem i jedną pouczyli na zapleczu jednego z budynków ul. Dąbrowskiego za publiczne spożywanie alkoholu. O godz. 9.46 funkcjonariusze udzielili pomocy mężczyźnie, którego zastali z rozbitą głową na klatce schodowej bloku przy ul. Dąbrowskiego 7. Wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało rannego do szpitala. O godz. 13.05 na ul. Towarowej pewien mężczyzna szedł prowadząc rower i co chwila przewracał się. Okazało się, że jest nietrzeźwy. Odprowadzono go do miejsca zamieszkania. O godz. 14.09 i 15.15 dobudzono i podniesiono z ziemi leżących na placach zabaw na ul. Dąbrowskiego i odpowiednio ul. Gdańskiej innych 2 mężczyzn w stanie nietrzeźwym. Każdy z nich po chwili doszedł do siebie i udał się w swoją stronę. O godz. 19.00 sprawdzono kabel leżący na chodniku ul. Sienkiewicza – okazało się, że to nie awaria, tylko ładowanie akumulatora w samochodzie mieszkańca.
W dniu 1 lipca o godz. 10.45 interweniowano na ul. Stoczniowców w sprawie przycięcia wierzb zasłaniających widoczność skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Przycięcie drzew ma nastąpić do 15 lipca przez Wspólnotę Mieszkaniową „Wileńska 18”. O godz. 13.15 interweniowano na ul. Dąbrowskiego, gdzie z prywatnej posesji spadł konar drzewa prosto na piaskownicę dla dzieci. Nikomu nic się nie stało. Konar uprzątnie właściciel posesji. O godz. 17.23 dobudzono i podniesiono nietrzeźwego leżącego obok budynku na ul. Gdańskiej 31. Po chwili doszedł do siebie i udał się do miejsca zamieszkania o własnych siłach.
W dniu 2 lipca o godz. 10.40 interweniowano w mieszkaniu bloku przy ul. Gdańskiej 24, gdzie od kilku dni „szalał” pies prawdopodobnie pozostawiony sam w domu. Okazało się, że w mieszkaniu jest kobieta. Przeprowadzono rozmowę pouczającą. O godz. 11.32 potwierdzono i przekazano do UM informację o konieczności przycięcia odrastających krzewów, które zasłaniają widoczność na skrzyżowaniu ulic I Dywizji WP i Kosynierów. O godz. 15.52 na ul. Gdańskiej patrol poszukiwał mężczyzny, który wg zgłaszającego doznał urazu nogi. Nikogo jednak we wskazanym miejscu nie znaleziono. O godz. 21.21 udzielono pomocy dorosłej dziewczynie, która nie mogła trafić do domu na ul. Poznańskiej będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Doprowadzono ją pod opiekę babci.
W dniu 3 lipca interweniowano na ul. Łokietka na posesji, w której wg zgłaszającego nie ma pojemników na śmieci, a mieszkańcy podrzucają skoszoną trawę na teren publiczny. Informacja potwierdziła się częściowo – nakazano złożyć do UM konieczną deklarację śmieciową. O godz. 11.27 sprawdzono teren żłobka na ul. Stalowej, gdzie miały wejść dziki. Dzików nie było w chwili kontroli, jednak znaleziono ich ślady po pobycie poprzedniego dnia. Pouczono o postępowaniu celem zabezpieczenia posesji na przyszłość. O godz. 12.22 wezwano pogotowie ratunkowe na ul. Fenikowskiego, gdzie na placu zabaw zastano chorą osobę. Udzielono jej pomocy i przekazano rodzinie. Pogotowie ratunkowe wezwano również o godz. 19.07 na ul. Torową, gdzie starsza osoba traciła przytomność prawdopodobnie na skutek objawów cukrzycy. Pracownicy pogotowia udzielili jej pomocy. O godz. 19.12 na teren cmentarza przy ul. Górniczej weszły dziki. Pouczono zgłaszającego o postępowaniu. Po kilku minutach dziki opuściły cmentarz. O godz. 19.20 poinformowano Straż Miejską, że na ul. Warzywnej ktoś spożywa alkohol. Faktu tego nie potwierdzono, jednak jedna osoba została ukarana mandatem za zaśmiecanie. Kilka chwil później tj. o godz. 19.25 na ul. Sabata dobudzono i podniesiono z chodnika mężczyznę, który przesadził z alkoholem. Udał się do domu o własnych siłach. O godz. 20.29 przyjęto zgłoszenie, że na boisku do koszykówki przy ul. Gdańskiej grupa osób pije alkohol. Na miejscu nie doszło do interwencji, ponieważ młodzi ludzie rozbiegli się pospiesznie widząc nadjeżdżający radiowóz.
W dniu 4 lipca o godz. 10.57 zauważono krótkotrwałe zamulenie rzeki (zdjęcie poniżej). Niestety nie ustalono sprawcy. Po kilku minutach zamulenie ustąpiło.

Wybrany obraz

O godz. 14.42 interweniowano na ul. Dokerów w sprawie spalania liści i zadymienia. Osoby pouczono, ogień zagaszono. O godz. 16.09 właściciel fermy lisów na ul. Różanej na polecenie strażników uprzątnął łby rybie, które śmierdziały rzucone na terenie publicznym. Został pouczony.
W nocy 5 lipca o godz. 0.54 dobudzono leżącego mężczyznę przy ul. Gdańskiej 31. Udał się do domu o własnych siłach. O godz. 8.19 pouczono dwie osoby, które zamierzały spożywać piwko na ławce pod blokiem na ul. Dąbrowskiego. O godz. 13.28 strażnicy chcieli udzielić pomocy mężczyźnie leżącemu na ziemi przy ul. Partyzantów. Okazało się, że nie potrzebuje pomocy, jest trzeźwy i po prostu odpoczywa. Natomiast o godz. 17.32 na ul. Mazowieckiej na chodnik upadł inny mężczyzna. Odrzucił zaoferowaną pomoc strażników. Do domu udał się z pomocą kolegi. O godz. 19.00 z ul. Ogrodowej przywieziono do komendy ranną mewę. Ptaka zabrał pod opiekę technik weterynarii.
W nocy 6 lipca o godz. 0.22 strażnicy pouczyli i uciszyli biesiadników na ul. Hutniczej. Obchodzono czyjeś 18-te urodziny.
Przez cały tydzień strażnicy podjęli kilkanaście interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 23 patrole własne zmotoryzowane, rowerowe i piesze z psami oraz 4 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 97 wykroczeń, które w 47 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 46 mandatami karnymi, skierowano 15 wniosków do sądu. Kontrolowano 43 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 59 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 13 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 nast. » koniec »»

Pozycje :: 231 - 240 z 268

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com