Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 12 - 18 maja 2014 r.
19.05.2014.
    Miniony tydzień był spokojny. W Rumi panował porządek publiczny. Większość zdarzeń miała charakter marginalny.
    W dniu 12 maja o godz. 10.00 zgłoszono, że w okolicy Dworca PKP na ławce śpi mężczyzna. Dobudzony udał się do domu o własnych siłach. Następnie przez cały dzień poza kilkoma niepotwierdzonymi informacjami (a to o spożywaniu alkoholu, a to o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach, a to o biegającym luzem psie) nic ważnego nie wydarzyło się. Dopiero kilka minut po 20.00 na ul. Poznańskiej wystawiono wezwanie do stawiennictwa kierowcy, który zaparkował na miejscu dla osoby niepełnosprawnej.
    W dniu 13 maja o godz. 11.00 przyjęto informację o potrąconym psie na ul. Poznańskiej. Przy próbie zabrania zwierzaka – pies uciekł. Podobne zdarzenie było na ul. Pułaskiego o godz. 14.00. Zastano tam kota siedzącego pod samochodem, który wyglądał na chorego. Przy próbie załadowania go do klatki – szybko uciekł. O godz. 19.27 zgłoszono spróchniałą huśtawkę na placu zabaw przy ul. Żwirowej. Strażnicy ogrodzili huśtawkę taśmą ostrzegawczą. Uszkodzenie zgłoszono do Urzędu Miasta.
    W dniu 14 maja o godz. 7.56 wystawiono wezwanie kierowcy, który zaparkował pojazd na ścieżce rowerowej przy ul. Gdańskiej 41, a zaraz po godz. 9.00 podobne wezwanie pozostawiono kierowcy, który zaparkował tuż przy przejściu dla pieszych na ul. Derdowskiego. O godz. 18.29 zgłoszono, że na ul. Piaskowej dwóch mężczyzn prowadzi trzeciego - nietrzeźwego po torach kolejowych. Na miejscu zastano tylko jednego mężczyznę leżącego na torach bez świadomości. Rzeczywiście powodem był alkohol. Po ustaleniu tożsamości odwieziono go do domu. Gdzie podziali się dwaj pozostali panowie – nie wiadomo. Pozostawili go na pastwę losu. O godz. 21.20 zgłoszono, ze przy pomniku na ul. Chełmińskiej młodzież urządziła sobie libację. Informacja potwierdziła się jedynie częściowo – młodzież była, alkoholu nie było. Zakłócenia porządku również nie było, a młodzi ludzie byli trzeźwi.
    W dniu 15 maja rewirowi od rana skontrolowali kilkanaście posesji celem sprawdzenia, czy ilość mieszkańców jest zgodna ze złożonymi deklaracjami „śmieciowymi”. O godz. 11.40 sprawdzono informację o leżącej osobie na przystanku autobusowym na ul. Dąbrowskiego. Informacja ta nie potwierdziła się. Następnie patrol SM podjął 3 interwencje drogowe na ul. Paderewskiego, Katowickiej i Kombatantów. Dwóch kierowców wezwano, trzeciego pouczono po przestawieniu samochodu. O godz. 19.28 z boiska na ul. 1 Maja wyproszono dwóch młodych ludzi na skuterach. O godz. 22.00 na ul. stoczniowców zgłoszono, ze mężczyzna siedzi w samochodzie i obserwuje blok mieszkalny. Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna pokłócił się z żoną, siedzi w aucie i rozmyśla.
W dniu 16 maja o godz. 8.50 na ul. Grunwaldzkiej zgłoszono potrąconego psa przy składzie opału. Okazało się, że jest to teren Redy. Mimo to wezwano technika weterynarii. Ten jednak zwierzaka nie zastał. Prawdopodobnie zabrał go właściciel. O godz. 21.00 do pogotowia gazowego strażnicy przekazali informację o otwartej skrzynce gazowej na bloku przy ul. Gierosa.
W sobotę 17 maja nadal było spokojnie. Do godz. 15.00 odnotowano jedynie dwie interwencje drogowe dotyczące tamowania wjazdu. Obie na ul. Dąbrowskiego, tyle, że w dwóch skrajnych miejscach. O godz. 16.50 sprawdzono informację o spożywaniu alkoholu na ul. Gdańskiej (nie potwierdzono), a o godz. 17.15 stwierdzono wyrzucone śmieci na ul. Górniczej w lesie. Tę interwencję przejął rewirowy w poniedziałek rano. Noc z soboty na niedzielę minęła spokojnie i bez interwencji.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 31 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 2 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 171 wykroczeń, które w 106 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 59 mandatami karnymi, skierowano 6 wniosków do sądu. Kontrolowano 65 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 39 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 16 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 5 - 11 maja 2014 r.
12.05.2014.
    Poranek w dniu 5 maja obfitował w liczne interwencje drogowe dotyczące nieprawidłowości w parkowaniu pojazdów. O godz. 12.20 mieszkanka ul. Sobieskiego zgłosiła, że z lasu wydobywa się dym. Rzeczywiście palił się las. Na miejscu była już Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Rumi, której strażnicy udzielili wsparcia. Pożar, a raczej jego zarzewie zostało zagaszone. O godz. 18.12 na ul. Marii Skłodowskiej Curie nakazano pewnej osobie zaprzestania oprysku na chwasty z powodu bawiących się w pobliżu dzieci.
    W dniu 6 maja, na zlecenie Urzędu Miasta, rewirowi przeprowadzili cały szereg kontroli posesji, właściciele których nie złożyli „deklaracji śmieciowych”. O godz. 10.05 w wieżowcu na ul. Krakowskiej chora kobieta zatrzasnęła drzwi wejściowe do lokalu. Strażnicy udzielili pomocy – drzwi otwarto. O godz. 19.00 dyspozytor ZKM zgłosił, że jakiś mężczyzna wchodzi przed nadjeżdżające autobusy na pętli przy Dworcu PKP. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Po rozmowie pouczającej pan udał się w dalszą podróż kolejką SKM. O 19.47 w lokalu na ul. Reja strażnicy zabezpieczyli psa zmarłego samotnego mężczyzny.
    W dniu 7 maja o godz. 10.00 patrol interweniował na zanieczyszczonej ul. Towarowej przez pojazdy – jak zgłoszono, wyjeżdżające z budowy. Okazało się, ze jest to piach naniesiony przez opady. Informację przekazano do UM celem zlecenia uprzątnięcia. Tego dnia mieszkańcy zgłosili kilka interwencji w związku z nieprawidłowym parkowaniem. Rewirowi kontynuowali kontrole posesji.
    W dniu 8 maja o godz. 15.00 zabezpieczono psa przywiązanego do bramy Stadionu MOSiR. Około godz. 17.15 – 17.50 na ul. Stoczniowców podjęto 2 interwencje: pierwsza dotyczyła grupy osób i spożywania alkoholu (nie potwierdziła się – spożycia nie było, a osoby rozeszły się po interwencji), druga dotyczyła psa puszczanego bez smyczy – właściciela pouczono. Po godzinie 19.00 sprawdzano teren budowy przy ul. Miłosza, gdzie miało mieć miejsce wycięcie drzewa. Okazało się, że drzewo nie zostało wycięte, tylko obsunęło się wraz z ziemią do wykopu.
    W dniu 9 maja podjęto kilka interwencji drogowych oraz kilka porządkowych. Ani jedno zgłoszenie dotyczące spokoju i porządku nie potwierdziło się.
W dniu 10 maja o godz. 14.00 sprawdzano rower, który miał leżeć porzucony obok hali MOSiR – był przypięty do płotu. O godz. 15.00 na ul. Objazdowej zgłoszono dewastację płotu posesji. Okazało się, że to właściciel posesji właśnie zabrał się za jego naprawę. O godz. 22.04 kobieta z bloku przy ul. Gdańskiej zgłosiła, że jej mąż chce popełnić samobójstwo. Rozmowa pouczająca z małżonkami zapobiegło tragedii. Interwencję realizował patrol mieszany Straży Miejskiej z Policją.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 28 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 4 z Policją i innymi podmiotami. Działania te pozwoliły ujawnić 182 wykroczenia, które w 119 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 63 mandatami karnymi. Kontrolowano 65 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 42 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 21 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia okresu 23 kwietnia  4 maja 2014 r.
05.05.2014.
    Omawiany okres to czas świąt, wolnego czasu, festynów i wypoczynku mieszkańców. Czas ten minął w zasadzie spokojnie. Nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń, a dzięki słonecznej pogodzie Rumia „wypoczynkiem stała”.
    Już w dniu 23 kwietnia w godz. 11.10 – 12.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 odbyło się zgromadzenie publiczne „happening ekologiczny” zakończony barwnym przemarszem ulicami Rumi. Straż Miejska zabezpieczyła pokojowy przebieg zgromadzenia.
    Natomiast w dniu 26 kwietnia w sobotę odbył się doroczny Bieg Wielkanocny. W tym roku odbywał się na Szmelcie. Strażnicy zapewnili spokój i porządek publiczny podczas tej imprezy.
W dniu 24 kwietnia o godz. 22.15 na ul. Grunwaldzkiej znaleziono potrąconego dzika przez pojazd. Padlinę zwierzęcia zabrał technik weterynarii celem przekazania do badań pod kątem wirusa afrykańskiego pomoru świń.
W dniu 25 kwietnia o godz. 14.46 na ul. Sabata zgłoszono leżącego mężczyznę. Dobudzony udał się o własnych siłach do miejsca zamieszkania, gdzie zajęła się nim siostra. Podobne zdarzenie miało miejsce w dniu 26 kwietnia na ul. Pomorskiej o godz. 9.20. Ten mężczyzna dobudzony przez strażników również udał się do miejsca zamieszkania o własnych siłach. Inny mężczyzna tego samego dnia zasłabł i usiadł na chodniku ul. Dąbrowskiego o godz. 19.26. Po udzieleniu pomocy odtransportowany został do domu, gdzie zajęła się nim matka. Tego wieczora o 22.50 patrol SM „uciszył” skutecznie zbyt głośną imprezę w lokalu na ul. Gdańskiej.
O godz. 0.45 w dniu 27 kwietnia „uciszono” równie głośną imprezę na posesji przy ul. Sienkiewicza.
W dniu 28 kwietnia o godz. 10.50 w śmietniku przy ul. Gdańskiej 45 zaniemógł nietrzeźwy mężczyzna. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało go do szpitala. O godz. 15.00 dyżurny potrzymał informację, że na jezdni ul. Grunwaldzkiej w kierunku Redy leży niebezpieczny element samochodowy oderwany od jakiegoś pojazdu. Strażnicy zdjęli element z jezdni usuwając go poza pas drogowy. Tego dnia o godz. 17.00 na ul. Gdyńskiej mężczyzna został pogryziony przez psa. Wykroczenia nie stwierdzono, gdyż człowiek ten wszedł na posesję bez wiedzy właściciela. Mimo to zwierzę musi przejść obserwację weterynaryjną.
W dniu 30 kwietnia o godz. 19.00 wyproszono 3 osoby z pergoli śmietnika na ul. Gdańskiej. Spożywania alkoholu nie stwierdzono, jednak osoby zachowywały się głośno, co przeszkadzało mieszkańcom.
Bez zakłóceń przebiegły uroczystości 21 Ministranckiego Święta Dominika Savio w Rumi w dniach 30 kwietnia – 2 maja połączone z przemarszem po mszy z Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych na Stadion MOSiR w godz. od 18.00 do 22.00 w dniu 30 kwietnia oraz zawodów lekkoatletycznych i piłkarskich w dniach 1 i 2 maja.
W dniu 1 maja o godz. 10.47 wezwano technika weterynarii na ul. Targową do rannego psa. O godz. 12.54 z piwnicy bloku przy ul. Gdańskiej wyproszono mężczyznę, który z przyniesionych szmat urządził sobie legowisko. Palił papierosy stwarzając zagrożenie pożarowe.
W dniu 2 maja o godz. 16.45 nakazano zagasić ognisko na posesji przy ul. Abrahama z powodu intensywnego dymu rozchodzącego się po okolicy. O godz. 17.05 patrol SM ujawnił wycięcie modrzewia na ul. Mickiewicza. Informację przekazano do Urzędu Miasta Rumi.
W dniu 3 maja o godz. 0.45 strażnicy interweniowali na posesji przy ul. Dębogórskiej, gdzie „uciszono” zbyt głośną imprezę.
W dniu 3 maja na Stadionie MOSiR odbył się festyn związany z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W trakcie festynu zarówno mecz piłkarski jak i występ wokalny i inne atrakcje odbyły się bez zakłóceń. Jednak już po zakończeniu imprezy pewien mężczyzna ukradł przedmiot z jednego z kramów. Strażnik w pościgu ujął złodzieja. Wezwano patrol Policji, któremu przekazano mężczyznę.
    W opisywanym czasie Straż Miejska w Rumi odbyła 41 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 8 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 243 wykroczenia, które w 145 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 98 mandatami karnymi. Kontrolowano 46 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 67 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 15 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia 14 - 22 kwietnia 2014 r.
23.04.2014.
    W dniu 14 kwietnia odbyły się trzy interwencje w sprawie wałęsających się psów. Jeden z nich na ul. Dąbrowskiego został odłowiony, a właściciel ukarany mandatem karnym, za 3 inne po zamknięciu zwierząt właściciel został pouczony na ul. Hetmańskiej. Jedna osoba została ukarana za niesprzątanie psich odchodów.
    W dniu 15 kwietnia odbyło się sporo interwencji związanych z nieprawidłowym parkowaniem. W godzinach wieczornych na ul. Sabata strażnicy udzielili asysty strażakom z JRG podczas uwalniania dziecka zatrzaśniętego w samochodzie.
    W dniu 16 kwietnia o godz. 12.28 na ul. Grabowej podjęto skuteczną interwencję w sprawie podrzucania śmieci. Na podstawie znalezionych w śmieciach rachunków wezwano potencjalnego sprawce do komendy SM. Sprawa jest w toku.
W dniu 17 kwietnia o godz. 12.23 na ul. Grunwaldzkiej kontrolowano wycinkę drzew. Okazała się legalną.
W dniu 18 kwietnia o godz. 13.50 na ul. Mieszka I znaleziono mężczyznę w stanie nietrzeźwym. Wezwane pogotowie ratunkowe przewiozło go do szpitala. Podobne zdarzenie miało miejsce na ul. Starowiejskiej o godz. 18.26. Tego mężczyznę leżącego na przystanku autobusowym odwieziono do miejsca zamieszkania. O godz. 23.30 na ul. Kazimierskiej inny mężczyzna siedział na ulicy. Doprowadzono go do miejsca zamieszkania.
W dniu 19 kwietnia o godz. 12.40 patrol SM stwierdził, że ktoś od strony ul. Dąbrowskiego wyciął przęsło ogrodzenia Liceum Ogólnokształcącego nr 1. Strażnicy zabezpieczyli ten element, a następnie przekazali przybyłemu dyrektorowi szkoły. Tego dnia wieczorem strażnicy podjęli kilka interwencji w sprawie spożywania alkoholu w miejscach zabronionych. Sprawcy zostali pouczeni lub ukarani.
W minionym tygodniu strażnicy zabezpieczali liczne wydarzenia religijne odbywające się w rumskich parafiach. Nie odnotowano żadnych naruszeń porządku publicznego lub porządku w komunikacji.
    W opisywanym czasie Straż Miejska w Rumi odbyła 37 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych z psami oraz 2 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 226 wykroczeń, które w 138 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 84 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 12 wniosków o ukaranie. Kontrolowano 65 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 58 interwencji zleconych przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 17 osób.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Z ostatniej chwili 14 kwietnia 2014 r.
15.04.2014.
    W dniu 14 kwietnia 2014 r. o godz. 17.15 strażnicy patrolu Straży Miejskiej w Rumi zauważyli na Rondzie Jana Pawła II samochód marki Mercedes, któremu zgasł silnik. Strażnicy chcieli udzielić kierowcy pomocy. Gdy podeszli do niego wyczuli silną woń alkoholu. Mężczyzna nie posiadał przy sobie dokumentów. W tej sytuacji został ujęty i przewieziony do Komisariatu Policji w Rumi, gdzie badanie alkomatem wykazało 2,4 promila alkoholu. Został przez Policję zatrzymany.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 21 22 23 24 25 26 nast. » koniec »»

Pozycje :: 231 - 240 z 257

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com