Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 5 do 11 grudnia 2016 r.
12.12.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli własnych: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psem służbowym oraz 1 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 110 wykroczeń, które w 98 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 9 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie. Wykonano 123 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 44 osoby. 112 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
W dniach 2 - 3 grudnia 2016 r. w Wołominie k. Warszawy odbyła się krajowa konferencja podsumowująca 25-letnią działalność straży miejskich w Polsce. Konferencję organizował Związek Miast Polskich, Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP oraz Burmistrz Wołomina. Straż Miejska w Rumi jako nieliczna w kraju liczy swą historię od 26 lat. Na konferencji Prefekt KRK SMiG RP wręczał wyróżnienia funkcjonariuszom, którzy pracują nieprzerwanie w strażach miejskich od 25 lat. Wśród wyróżnionych znalazł się 1 funkcjonariusz Straży Miejskiej w Rumi - starszy inspektor Marcin Adamczyk. Na zdjęciach - sala obrad oraz chwila wręczania wyróżnienia inspektorowi Adamczykowi przez Prefekta KRK.

     
Wybrany obraz Wybrany obraz


Wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 16 osób. Ukarano mandatem karnym 4 osoby, pozostałe pouczono.
2)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu, gdy warunki zewnętrzne zagrażały ich życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano wobec 6 osób. Osoby odwieziono do domu lub udały się same o własnych siłach.
3)    Zwierzęta. Podjęto kilka interwencji związanych z błąkającymi się psami, w wyniku których psy właściciele zabezpieczyli swoich pupili. Odłowiono 2 wałęsające się psy.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 42 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Kierowców wezwano do komendy SM, 2 osoby ukarano, przeciwko 3 wszczęto postępowania wyjaśniające zmierzające do ukarania przez sąd, pozostałych pouczono.
5)    Czystość, porządek lub zadymienie. 13 interwencji dotyczyło czystości i porządku, a 4 - uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (nie potwierdzone). 18 nieruchomości skontrolowano także pod zgodności posiadanych pojemników na odpady z liczbą mieszkańców. Raporty przekazano do UM.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
OGŁOSZENIE o III przetargu na sprzedaż samochodu znajdującego się w wyposażeniu Straży Miejskiej
08.12.2016.
Gmina Miejska Rumia
reprezentowana przez Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
tel./fax:  (58) 671 94 73
sprzeda
samochód specjalny Fiat Doblo nr rej. GWE 44MC,
Nr VIN: ZFA22300005178295
Cena wywoławcza
1 300 PLN (brutto).
Szczegółowe dane techniczne i dane o wyposażeniu zawiera „Regulamin
określający szczegółowe zasady przeprowadzenia przetargu pisemnego na sprzedaż samochodu Fiat Doblo – 1 szt.”.

Sprzedaż nastąpi w formie przetargu pisemnego na zasadzie składania pisemnych ofert w terminie do 16 grudnia 2016 r. godz. 14:00 w siedzibie Straży Miejskiej w Rumi przy              ul. Abrahama 17, pok. 13. Wzór oferty stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu.
Otwarcie ofert nastąpi komisyjnie w dniu 16 grudnia 2016 r. o godz. 14:10 w siedzibie Straży Miejskiej w Rumi.
Komisja wybierze oferenta lub oferentów, który zaoferuje najwyższą cenę.
Wydanie przedmiotu przetargu nastąpi w terminie uzgodnionym
ze zwycięzcą przetargu, po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży, której projekt zawiera załącznik nr 2 do regulaminu  przeprowadzenia przetargu i dokonaniu wpłaty
na konto nr 25 8351 0003 0019 8677 2000 0030 w Banku Rumia Spółdzielczy.
Samochód marki Fiat Doblo można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:30 – 13:00 po wcześniejszym zgłoszeniu się do dyżurnego Straży Miejskiej w Rumi przy  ul. Abrahama 17 w pok. nr 1 (parter).  
    Wszelkich informacji udziela Komendant Straży Miejskiej w Rumi Roman Świrski, tel. (58) 671 94 73 w. 13 w godz. 8:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku.

Pełne ogłoszenie wraz z regulaminem i wzorami dokumentów znajduje się w BIP Straży Miejskiej w Rumi w zakładce „Zamówienia publiczne - przetargi”

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 28 listopada do 4 grudnia 2016 r.
05.12.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 41 patroli własnych: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psem służbowym oraz 5 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 96 wykroczeń, które w 86 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 8 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 5 wniosków o ukaranie. Wykonano 98 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 41 osób. 174 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 9 osób. Ukarano mandatem karnym 3 osoby, pozostałe pouczono.
2)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu, gdy warunki zewnętrzne zagrażały ich życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano wobec 6 osób. Udzielono skutecznej pomocy 1 osobie bezdomnej, którą skierowano do schroniska dla bezdomnych w Gdyni.
3)    Zwierzęta. Podjęto kilka interwencji związanych z błąkającymi się psami, w wyniku których psy właściciele zabezpieczyli swoich pupili. Odłowiono 3 wałęsające się psy.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 39 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Kierowców wezwano do komendy SM, 2 osoby ukarano, przeciwko 2 wszczęto postępowania wyjaśniające zmierzające do ukarania przez sąd, pozostałych pouczono.
5)    Czystość, porządek lub zadymienie. 16 interwencji dotyczyło czystości i porządku, a 5 - uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (nie potwierdzone). 11 nieruchomości skontrolowano także pod zgodności posiadanych pojemników na odpady z liczbą mieszkańców. Raporty przekazano do UM. 1 osobę pouczono.
6)    Inne.
W dniu 29 listopada w godzinach porannych nieznany mężczyzna próbował molestować kobietę zmierzającą do Urzędu Miasta. Podjęte intensywne działania nie przyniosły rezultatu. Godzinę później ten sam mężczyzna (rysopis znany jest Straży Miejskiej i Policji) próbował molestować inną kobietę w pociągu SKM zmierzającym do Wejherowa. Służby prowadzą intensywne czynności celem ujawnienia personaliów tego mężczyzny.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 21 do 27 listopada 2016 r.
28.11.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 44 patrole własne: zmotoryzowane i piesze oraz 6 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 146 wykroczeń, które w 126 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 18 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 5 wniosków o ukaranie. Wykonano 87 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 43 osoby. 148 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Podjęto 14 interwencji z monitoringu.

Wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 25 osób. Ukarano mandatem karnym 7 osób, pozostałe pouczono.
2)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu, gdy warunki zewnętrzne zagrażały ich życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano wobec 4 osób.
3)    Zwierzęta. Podjęto kilka interwencji związanych z błąkającymi się psami, w wyniku których psy właściciele zabezpieczyli swoich pupili. Udzielono asysty pracownikom „Animals”, którzy odebrali 2 psy właścicielowi z uwagi na złe traktowanie.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 58 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Kierowców wezwano do komendy SM, 7 osób ukarano, pozostałych pouczono.
5)    Czystość, porządek lub zadymienie. 14 interwencji dotyczyło czystości i porządku, a 4 - uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (nie potwierdzone). 9 nieruchomości skontrolowano także pod zgodności posiadanych pojemników na odpady z liczbą mieszkańców. Raporty przekazano do UM. 5 osób pouczono.
6)    Inne. W dniu 23 listopada o godz. 8.00 patrol saperów w asyście Policji i Straży Miejskiej usunął duży niewypał granatu artyleryjskiego z ulicy Królowej Bony w okolicach Osiedla Królewskiego.

    Wybrany obraz Wybrany obraz

Dzień wcześniej pracownicy budujący oświetlenie uliczne w wykopie pod latarnię odkryli kilkadziesiąt cm pod ziemią niewypał, o czym zawiadomili Policję. Przez całą noc policjanci, a od rana wspólnie ze strażnikami, zabezpieczali dostęp do tego niebezpiecznego znaleziska. Granat przeznaczony do działa kalibru 152 mm posiadał nienaruszony zapalnik, a więc był szczególnie groźny. W przypadku wybuchu zagrażał bardzo poważnie prowadzonej budowie oraz wielu okolicznym domom jednorodzinnym. Akcja usunięcia znaleziska przebiegła bardzo sprawnie, przy czym strażnicy usunęli z zagrożonego rejonu pojazdy, pracowników budowy i mieszkańców.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ogłoszenie o II przetargu na sprzedaż samochodu znajdującego się w wyposażeniu SM w Rumi
23.11.2016.
Gmina Miejska Rumia
reprezentowana przez Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
tel./fax:  (58) 671 94 73
sprzeda
samochód specjalny Fiat Doblo nr rej. nr rej. GWE 44MC,
Nr VIN: ZFA22300005178295
Cena wywoławcza
1 950 PLN (brutto).
Szczegółowe dane techniczne i dane o wyposażeniu zawiera „Regulamin
określający szczegółowe zasady przeprowadzenia przetargu pisemnego na sprzedaż samochodu Fiat Doblo – 1 szt.”.

Sprzedaż nastąpi w formie przetargu pisemnego na zasadzie składania pisemnych ofert w terminie do 07 grudnia 2016 r. godz. 14.00 w siedzibie Straży Miejskiej w Rumi przy ul. Abrahama 17, pok. 13. Wzór oferty stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu.
Otwarcie ofert nastąpi komisyjnie w dniu 07 grudnia 2016 r. o godz. 14.10 w siedzibie Straży Miejskiej w Rumi.
Komisja wybierze oferenta lub oferentów, który zaoferuje najwyższą cenę.
Wydanie przedmiotu przetargu nastąpi w terminie uzgodnionym
ze zwycięzcą przetargu, po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży, której projekt zawiera załącznik nr 2 do regulaminu  przeprowadzenia przetargu i dokonaniu wpłaty na konto nr 25 8351 0003 0019 8677 2000 0030 w Banku Rumia Spółdzielczy.
Samochód marki Fiat Doblo można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.30 – 13.00 po wcześniejszym zgłoszeniu się do dyżurnego Straży Miejskiej w Rumi przy  ul. Abrahama 17 w pok. nr 1 (parter).  
    Wszelkich informacji udziela Komendant Straży Miejskiej w Rumi Roman Świrski, tel. (58) 671 94 73 w. 13 w godz. 8.00 – 14.00 od poniedziałku do piątku.

Pełne ogłoszenie wraz z regulaminem i wzorami dokumentów znajduje się w BIP Straży Miejskiej w Rumi w zakładce „Zamówienia publiczne - przetargi”

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 31 - 40 z 196

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com