Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 4 do 10 kwietnia 2016 r.
11.04.2016.
  W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 29 patroli własnych: zmotoryzowanych i pieszych oraz pieszych z psem służbowym oraz 8 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 118 wykroczeń, które w 107 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 11 mandatami karnymi. Wykonano 90 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 12 osób. 135 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
    Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 5 razy. Jeden mężczyzna leżał na ławce, jeden na klatce schodowej, jeden po prostu na ulicy, para: mężczyzna i kobieta spali w śmietniku – wszyscy pijani. Trzy osoby odwieziono do miejsca zamieszkania. W dniu 6 kwietnia o godz. 11.35 udzielono pomocy mężczyźnie z atakiem padaczki. Wezwano pogotowie ratunkowe, załodze którego przekazano osobę.
2)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 5 interwencji ze zgłoszeń i monitoringu. Ukarano mandatem karnym 4 osoby. Pozostałych legitymowano i pouczono.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 12 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło blokowania chodników i ścieżek rowerowych i za znakiem zatrzymywania się. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
4)    Zwierzęta. W minionym tygodniu kilkakrotnie zgłaszano problem z wałęsającymi się psami z ul. Kwiatowej. Prawdopodobnie wabiły ich zapachy suczki. Zgłoszenia przekazywano technikowi weterynarii. Jeden, groźnie wyglądający pies wrócił do właściciela po odczytaniu numeru identyfikacyjnego. Tego psa odłowił mieszkaniec. Dwie interwencje dotyczyły kotów (jeden chory został zabrany przez właściciela, drugi znaleziony już nieżywy został uprzątnięty przez właściciela).
5)    Czystość miasta. Podjęto 3 interwencje dotyczące zaśmiecenia terenów gminy, a 6 zanieczyszczonych posesji. Do właścicieli posesji wysłano kilkanaście nakazów uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami, a w stosunku do trzech wszczęto czynności prowadzące do skierowania wniosków do sądu o ukaranie w związku z niesprzątnięciem mimo przesłanych wcześniej nakazów.
6)    Inne. W dniu 6 kwietnia w samo południe strażnicy przeszukiwali teren w okolicach cmentarza komunalnego celem ujawnienia sprawców podpalenia ściółki leśnej. Pożar ugasił zastęp PSP. W dniu 7 kwietnia o godzinie 18.20 strażnicy pomogli Norwegowi, który stracił orientację na ul. Towarowej i zaczepiał ludzi. Mężczyznę zawieziono do hotelu.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 29 marca do 3 kwietnia 2016 r.
04.04.2016.
    W prezentowanym, nieco krótszym okresie Straż Miejska w Rumi odbyła 24 patrole własne: zmotoryzowane i piesze oraz piesze z psem służbowym oraz 6 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 122 wykroczenia, które w 108 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 14 mandatami karnymi. Wykonano 63 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 12 osób. 110 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
    Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 3 razy. W dniu 29 marca o godz. 20.20 usunięto z pomieszczenia bankomatu 2 śpiących tam mężczyzn. W dniu 1 kwietnia o godz. 21.00 przy jezdni ul. Gdańskiej siedziała nietrzeźwa kobieta; strażnicy usunęli ją z pasa drogowego, po czym zabrał ją do miejsca pobytu jej przyjaciel. W dniu 2 kwietnia podniesiono mężczyznę śpiącego na ławce peronu Dworca PKP. Oświadczył, że czeka na pociąg. Odjechał.
2)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 6 interwencji ze zgłoszeń i monitoringu. Ukarano mandatem karnym 7 osób. Pozostałych legitymowano i pouczono.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 11 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania w strefie taxi i za znakiem zatrzymywania się oraz blokujące wyjazd z posesji. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
4)    Zwierzęta. 29 marca powiadomiono dyżurnego Straży Miejskiej, że do lekarza weterynarii przyniesiono psa w złym stanie. Przy pomocy numeru „chip” ustalono i powiadomiono właścicielkę. 30 marca dwukrotnie zgłaszano, że ulicą Grunwaldzką i w okolicy Dworca PKP biega luzem rottweiler. Wezwano technika weterynarii, który odłowił psa i zabrał do schroniska. W dniu 1 kwietnia zgłoszono, że z rowu melioracyjnego przy ul. Torfowej wyciągnięto „jelonka”. Uwolniona sarna „poszła” w łąki.
5)    Czystość miasta. Podjęto 8 interwencji dotyczące zaśmiecenia terenów gminy, a rewirowi kontrolowali posesje zanieczyszczone. Raporty złożono w UM. Do właścicieli terenów i posesji wysłano kilkanaście nakazów uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami.
6)    Inne. W dniu 1 kwietnia około południa oburzony mieszkaniec zgłosił, że na terenie parkingu „+1” w Galerii Rumia młodzi ludzie „driftują” pickupem i robią sobie zdjęcia. Kontrola strażników wykazała, że są to studenci szkoły filmowej, którzy kręcą film za zgodą Galerii Rumia. Studenci zostali wylegitymowani.
W dniu 29 marca zgłoszono, że na wiadukcie na styku ulic Dąbrowskiego w Rumi i Hutniczej w Gdyni wisi obraźliwy banner szkalujący religię islamu i zawierający słowa powszechnie uważane za obraźliwe. Natychmiast powiadomiono Straż Miejską w Gdyni, gdyż ten wiadukt kolejowy jest położony w Gdyni. Koledzy z Gdyni spowodowali usunięcie napisu.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 21 do 28 marca 2016 r.
29.03.2016.
   W prezentowanym okresie Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych oraz pieszych z psami służbowymi oraz 7 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 175 wykroczeń, które w 168 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 7 mandatami karnymi. Wykonano 79 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 9 osób. 173 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
    Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 10 razy (w tym 5 związanych z jednym bezdomnym). Jedną osobę odwieziono do domu, jedną do Komisariatu Policji. Śpiącego mężczyznę wyproszono z autobusu ZKM.
2)    Ogień. Dwie charakterystyczne interwencje: 1) podpalenie trawy obok Urzędu Miasta – wezwano zastęp JRG – ugaszono. 2) w dniu 23.03.2016 stwierdzono dwa duże ogniska na posesji przy ul. Piłsudskiego; kobieta odmówiła zgaszenia ognia; wezwanemu zastępowi JRG zepsuł się wóz gaśniczy; ogniska zostały ugaszone przez strażnika i policjanta, a z uwagi na nieracjonalne zachowanie – do kobiety wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało ją do szpitala. Posesję zabezpieczono.
3)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 6 interwencji ze zgłoszeń i monitoringu. Ukarano mandatem karnym 1 osobę. Pozostałych legitymowano i pouczono.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 14 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania w strefie taxi i za znakiem zatrzymywania się oraz blokujące wyjazd z posesji. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
5)    Zwierzęta. Podjęto 2 interwencje dotyczące wałęsających się psów. 1 pies (cocker spaniel) został odłowiony i zabrany do schroniska. Znaleziono jedną padłą sarnę na końcu ul. Kazimierskiej. Udzielono asysty przy próbie odłowienia błąkającej się sarny przez leśników i lekarza weterynarii przy ul. Rajskiej (zwierzę obserwowali strażnicy już 2 tygodnie, gdyż sarna utyka). Zwierzęcia nie odłowiono z uwagi na orzeczenie lekarza o jej dobrej kondycji. Jedna dziką kaczkę potrącił samochód w centrum miasta. Kaczka nie przeżyła kolizji. Na ul. Nałkowskiej jest posesja, na której bytuje pies, jest sam, bo właścicielka zmarła. Rewirowy podjął interwencję, w trakcie której ustalił, że co jakiś czas ktoś przyjeżdża z kluczami i karmi zwierzę. Rewirowy zostawił zaproszenie do komendy tej osobie w skrzynce na listy, celem ustalenia dalszego losu zwierzęcia.
6)    Czystość miasta. Podjęto 8 interwencji dotyczące zaśmiecenia terenów gminy, a rewirowi kontrolowali posesje zanieczyszczone. Raporty złożono w UM. Do właścicieli terenów i posesji wysłano kilkanaście nakazów uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami.

Spokojnie minęły Święta Wielkanocne. Strażnicy zabezpieczyli w minionym tygodniu wszystkie przemarsze religijne: „Drogi Krzyżowe” oraz przemarsze rezurekcyjne. Oblewanie wodą w poniedziałek wielkanocny odbyło się kulturalnie i bez wybryków chuligańskich.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 14 do 20 marca 2016 r.
21.03.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 33 patrole własne zmotoryzowane i piesze oraz piesze z psami służbowymi oraz 5 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 146 wykroczeń, które w 126 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 16 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 4 wnioski o ukaranie. Wykonano 65 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 13 osób. 119 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
    Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 5 razy (w tym 4 potwierdzone). Jedną kobietę odwieziono do domu. Śpiących bezdomnych wyproszono: jednego z autobusu ZKM i 2 ze śmietników.
2)    Dymiące kominy. Podejmowano interwencje 3 razy. W tych przypadkach sprawdzenie nie potwierdziło spalanie śmieci - spalano dozwolone substancje. Natomiast rozliczono interwencję z poprzedniego tygodnia, kiedy to w dniu 11.03.2016 r. na budowie przy ul. Grunwaldzkiej pracownicy spalający plastiki w ognisku na widok patrolu uciekli na dach. 4 dni później właściciel posesji został ukarany.
3)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 5 interwencji ze zgłoszeń i monitoringu. Ukarano mandatem karnym 1 osobę. Pozostałych legitymowano i pouczono.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 17 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania w obszarze za znakiem „zakaz zatrzymywania się”. Pozostałe to parkowanie w obrębie skrzyżowania, w strefie taxi i za znakiem zatrzymywania się oraz blokujące wyjazd z posesji. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
5)    Zwierzęta. Podjęto 5 interwencji dotyczących wałęsających się psów. 2 pieski zostały „zaopiekowane” przez osoby, do których się przybłąkały (do czasu znalezienia właścicieli), jednego odebrała właścicielka, jednego potrąconego przez samochód zabrano do schroniska. Dwukrotnie interweniowano w sprawie zanieczyszczeń ulic i chodników pozostawione przez konie jeżdżących osób wierzchem. Spowodowano uprzątnięcie. Znaleziono jedną sarnę rozszarpaną przez psy (zgłoszono do UM) i inną błąkającą się po ogrodzonej działce (zgłoszono do leśnictwa).
6)    Czystość miasta. Podjęto 4 interwencje dotyczące zaśmiecenia terenów gminy, a rewirowi kontrolowali posesje, w których podejrzewano brak pojemników na śmieci oraz zanieczyszczone. Raporty złożono w UM. Do właścicieli terenów i posesji wysłano kilkanaście nakazów uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami.
7)    Inne. W dniu 16 marca na ul. Poznańskiej strażnicy udzielili asysty Policji w ujęciu mężczyzny, który pobił kobietę. Mężczyzna został zatrzymany. Natomiast w dniu 17 marca znaleziono kobietę na ul. I dywizji WP w koszuli nocnej. Okazało się, że kobieta jest z Kazimierza. Strażnicy przekazali ją Policji.
 
Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 7 do 13 marca 2016 r.
15.03.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 37 patroli własnych zmotoryzowanych i pieszych oraz pieszych z psami służbowymi oraz 6 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 171 wykroczeń, które w 162 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 7 mandatami karnymi. Do sądu skierowano 6 wniosków o ukaranie. Wykonano 70 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 17 osób. 179 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
    Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 12 razy (w tym 10 potwierdzonych). Do 6 osób wezwano pogotowie ratunkowe. 2 osoby odwieziono do domu. W dniu 7 marca o godz. o godz. 11.59 w okolicach ul. Gierosa mężczyzna wpadł do rzeki. Wyjaśnił, że miał atak padaczki. Przemoczonego i wyziębionego odwieziono do domu.
2)    Dymiące kominy. Podejmowano interwencje 6 razy. W 5 przypadkach sprawdzenie nie potwierdziło spalanie śmieci - spalano dozwolone substancje. W jednym przypadku w dniu 11.03.2016 r. interwencja potwierdziła się na budowie przy ul. Grunwaldzkiej. Pracownicy na widok patrolu uciekli. Trwa postępowanie wyjaśniające zmierzające do ukarania sprawców.
3)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 2 interwencje ze zgłoszeń. Ukarano mandatem karnym 1 osobę spożywającą alkohol na peronie Dworca PKP. Na ul. Grunwaldzkiej i na ul. Kombatantów legitymowano i pouczano nietrzeźwych mężczyzn zaczepiających mieszkańców w dniu 7 marca 2016 r.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 14 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło nieprawidłowego parkowania w obszarze za znakiem „Strefa zamieszkania”. Pozostałe to parkowanie w obrębie skrzyżowania, w strefie taxi i za znakiem zatrzymywania się oraz blokujące wyjazd z posesji. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
5)    Zwierzęta. Podjęto 5 interwencji dotyczących wałęsających się psów. Odłowiono jednego małego psa w łaty bez opieki, ze sznurkiem od snopowiązałki na szyi. Zwierzę czeka na wyjazd do schroniska. W dniu 12 marca wieczorem pies pogryzł psa na ul. Lipowej. Właściciela zobowiązano do dostarczenia do SM zaświadczenia o szczepieniu.
6)    Czystość miasta. Podjęto 2 interwencje dotyczące zaśmiecenia terenów gminy, a rewirowi kontrolowali kilka posesji, w których podejrzewano brak pojemników na śmieci oraz kilka zanieczyszczonych – 9 interwencji. Raporty złożono w UM. Do właścicieli terenów i posesji wysłano nakazy uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami. W jednej posesji wyznaczono termin podłączenia posesji do kanalizacji sanitarnej.
7)    Uszkodzenia infrastruktury. Strażnicy ujawnili zanieczyszczenie jezdni przez pojazdy opuszczające budowę na ul. Garbarskiej w dniu 10 marca – nakazano uprzątnięcie kierownikowi budowy. Ujawniono też rozbite szkło na chodniku ul. Starowiejskiej, w dniu 11 marca zanieczyszczenie cementem Ronda Lecha Kaczyńskiego – informacje przekazano do UM celem usunięcia zagrożeń.
8)    Inne. W dniu 10 marca w południe w Banku Rumia Spółdzielczym przy ul. Morskiej udzielono pomocy starszemu mężczyźnie, który prawdopodobnie z zanikami pamięci poczuł się zagubiony. W dniu 12 marca o godz. 8.30 udzielono pomocy starszej kobiecie na ul. Hallera, która po zasłabnięciu nie była w stanie otworzyć wejścia do domu.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
Zmieniony ( 15.03.2016. )
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 71 - 80 z 196

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com