Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 27 grudnia 2016 r. do 01 stycznia 2017 r.
02.01.2017.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 29 patroli własnych: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psem służbowym oraz 5 z Policją. Opisywany okres obejmował obchody nadejścia nowego 2017 roku. W Rumi bawiono się hucznie, ale bezpiecznie. Działania patroli pozwoliły ujawnić 82 wykroczenia, które w 72 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 10 mandatami karnymi. Wykonano 55 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 34 osoby. 113 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 10 osób. Ukarano mandatami karnymi 2 osoby, pozostałe pouczono.
2)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu, gdy warunki zewnętrzne zagrażały ich życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano wobec 2 osób. Jedną osobę odwieziono do Komisariatu Policji, druga do domu.
3)    Zwierzęta. Odłowiono jedynie 1 psa, którego odwieziono do schroniska.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 27 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Kierowców wezwano do komendy SM, 2 osoby ukarano. Pozostałe pouczono.
5)    Czystość, porządek lub zadymienie. 5 interwencji dotyczyło czystości i porządku, a 2 - uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (żadna nie potwierdziła się).
6)    Inne. Ukarano mandatami 4 osoby za zakłócanie spokoju, 1 osobę za wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu innej osoby, 1 osobę za wykroczenie przeciwko urządzeniom użytku publicznego i 1 osobę za zaśmiecanie.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 19 do 26 grudnia 2016 r.
27.12.2016.
    W przedmiotowym okresie Straż Miejska w Rumi odbyła 32 patrole własne: zmotoryzowane, piesze i piesze z psem służbowym oraz 5 z Policją. Należy stwierdzić, że opisywany okres obejmował Święta Bożego Narodzenia, a te w Rumi minęły spokojnie. Działania patroli pozwoliły ujawnić 102 wykroczenia, które w 90 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 11 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie. Wykonano 68 interwencji zleconych przez mieszkańców (to jest tylko prawie 1/3 interwencji zgłaszanych w czasie nieświątecznym). Wylegitymowano 30 osób. 134 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

Wydarzenia:

1)    Przestępstwa. W dniu 22 grudnia 2016 r. patrol Straży Miejskiej udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który został kilkakrotnie ugodzony nożem na ul. Kombatantów. Napastnik szybko został ujęty przez Policję. Poszkodowany miał kilka groźnych ran i obficie krwawił. Do czasu przyjazdu wezwanej karetki pogotowia ratunkowego strażnicy zatamowali krwotoki i opatrzyli rany, w tym najgroźniejszą w korpus pod pachą oraz na głowie. Mężczyzna przeżył, został odwieziony do szpitala, a Policja prowadzi w tej sprawie stosowne postępowanie.
2)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 9 osób. Ukarano mandatem karnym 1 osobę, pozostałe pouczono.
3)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu, gdy warunki zewnętrzne zagrażały ich życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano wobec 2 osób. Obie osoby odmówiły przyjęcia pomocy i udały się w swoją stronę. 1 osobę ukarano.
4)    Zwierzęta. Podjęto kilka interwencji związanych z błąkającymi się psami. W dniu 24 grudnia 2016 r. na ul. I Dywizji WP samochód potrącił psa. Strażnicy wezwali technika weterynarii i ustalili właściciela samochodu, który podczas kolizji utracił tablicę rejestracyjną. Niestety, przybyły na miejsce technik weterynarii stwierdził zgon zwierzęcia. Na miejsce przyjechał też uczestnik kolizji uszkodzonym samochodem bez tablicy rejestracyjnej. Oprócz tego zdarzenia w opisywanym okresie odłowiono 5 psów, z czego 3 zabrano do schroniska dla zwierząt.
5)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 58 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Kierowców wezwano do komendy SM, 4 osoby ukarano, sporządzono 1 wniosek do sądu, 53 pouczono.
6)    Czystość, porządek lub zadymienie. 9 interwencji dotyczyło czystości i porządku, a 4 - uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (żadna nie potwierdziła się). 5 nieruchomości skontrolowano także pod zgodności posiadanych pojemników na odpady z liczbą mieszkańców. Raporty przekazano do UM.
7)    Inne. Ukarano dodatkowo mandatami:1 osobę za zakłócanie spokoju, 1 osobę za wykroczenie przeciwko bezpieczeństwu innej osoby, 2 osoby za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego i 1 osobę za zaśmiecanie.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 12 do 18 grudnia 2016 r.
19.12.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 38 patroli własnych: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psem służbowym oraz 4 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 140 wykroczeń, które w 120 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 20 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie. Wykonano 130 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 37 osób. 152 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
W dniu 14 grudnia 2016 r. w Chojnicach odbyła się wojewódzka konferencja „Spalanie odpadów w teorii i praktyce”. Konferencję organizowała Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego oraz Burmistrz Chojnic. To bardzo ważna konferencja, gdyż podczas jej trwania poruszono ważne problemy związane z niska emisją, tak często dokuczliwą w miastach naszego województwa. Uczestnicy wysłuchali prelekcji przedstawicieli Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, doświadczonych specjalistów z Wrocławia i Torunia ucząc się - jakimi metodami można i trzeba walczyć ze spalaniem śmieci i niedozwolonych odpadów. Na zdjęciach - sala obrad oraz wystąpienie Zastępcy Prefekta SGiM Województwa Pomorskiego - Romana Świrskiego.

 Wybrany obraz    Wybrany obraz

Wydarzenia:

1)    Przestępstwa. W dniu 14 grudnia 2016 r. patrol Straży Miejskiej ujął złodzieja, który ukradł metalowy podest z lokalu rumskiej restauracji. Ujętego mężczyznę odwieziono do Komisariatu Policji w Rumi. Policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. W dniu 17 grudnia patrol SM ukarał 2 mężczyzn, którzy spożywali alkohol, a równocześnie bawili się siekierą kalecząc drzewo. Sprawa kaleczenia drzewa została przekazana do komórki Urzędu Miasta odpowiedzialnej za ochronę środowiska.
2)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 17 osób. Ukarano mandatem karnym 7 osób, pozostałe pouczono.
3)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu, gdy warunki zewnętrzne zagrażały ich życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano wobec 2 osób, jedną ukarano.
4)    Zwierzęta. Podjęto kilka interwencji związanych z błąkającymi się psami. Odłowiono 3 wałęsające się psy i 1 chorego kota. Dwa psy i kot trafiły do schroniska dla zwierząt.
5)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 64 takie interwencje w różnych miejscach miasta. Kierowców wezwano do komendy SM, 9 osób ukarano, 55 pouczono.
6)    Czystość, porządek lub zadymienie. 11 interwencji dotyczyło czystości i porządku, a 6 - uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (żadna nie potwierdziła się). 18 nieruchomości skontrolowano także pod zgodności posiadanych pojemników na odpady z liczbą mieszkańców. Raporty przekazano do UM.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 5 do 11 grudnia 2016 r.
12.12.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli własnych: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psem służbowym oraz 1 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 110 wykroczeń, które w 98 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 9 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 3 wnioski o ukaranie. Wykonano 123 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 44 osoby. 112 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
W dniach 2 - 3 grudnia 2016 r. w Wołominie k. Warszawy odbyła się krajowa konferencja podsumowująca 25-letnią działalność straży miejskich w Polsce. Konferencję organizował Związek Miast Polskich, Krajowa Rada Komendantów Straży Miejskich i Gminnych RP oraz Burmistrz Wołomina. Straż Miejska w Rumi jako nieliczna w kraju liczy swą historię od 26 lat. Na konferencji Prefekt KRK SMiG RP wręczał wyróżnienia funkcjonariuszom, którzy pracują nieprzerwanie w strażach miejskich od 25 lat. Wśród wyróżnionych znalazł się 1 funkcjonariusz Straży Miejskiej w Rumi - starszy inspektor Marcin Adamczyk. Na zdjęciach - sala obrad oraz chwila wręczania wyróżnienia inspektorowi Adamczykowi przez Prefekta KRK.

     
Wybrany obraz Wybrany obraz


Wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 16 osób. Ukarano mandatem karnym 4 osoby, pozostałe pouczono.
2)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu, gdy warunki zewnętrzne zagrażały ich życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano wobec 6 osób. Osoby odwieziono do domu lub udały się same o własnych siłach.
3)    Zwierzęta. Podjęto kilka interwencji związanych z błąkającymi się psami, w wyniku których psy właściciele zabezpieczyli swoich pupili. Odłowiono 2 wałęsające się psy.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 42 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Kierowców wezwano do komendy SM, 2 osoby ukarano, przeciwko 3 wszczęto postępowania wyjaśniające zmierzające do ukarania przez sąd, pozostałych pouczono.
5)    Czystość, porządek lub zadymienie. 13 interwencji dotyczyło czystości i porządku, a 4 - uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (nie potwierdzone). 18 nieruchomości skontrolowano także pod zgodności posiadanych pojemników na odpady z liczbą mieszkańców. Raporty przekazano do UM.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
OGŁOSZENIE o III przetargu na sprzedaż samochodu znajdującego się w wyposażeniu Straży Miejskiej
08.12.2016.
Gmina Miejska Rumia
reprezentowana przez Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
tel./fax:  (58) 671 94 73
sprzeda
samochód specjalny Fiat Doblo nr rej. GWE 44MC,
Nr VIN: ZFA22300005178295
Cena wywoławcza
1 300 PLN (brutto).
Szczegółowe dane techniczne i dane o wyposażeniu zawiera „Regulamin
określający szczegółowe zasady przeprowadzenia przetargu pisemnego na sprzedaż samochodu Fiat Doblo – 1 szt.”.

Sprzedaż nastąpi w formie przetargu pisemnego na zasadzie składania pisemnych ofert w terminie do 16 grudnia 2016 r. godz. 14:00 w siedzibie Straży Miejskiej w Rumi przy              ul. Abrahama 17, pok. 13. Wzór oferty stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu.
Otwarcie ofert nastąpi komisyjnie w dniu 16 grudnia 2016 r. o godz. 14:10 w siedzibie Straży Miejskiej w Rumi.
Komisja wybierze oferenta lub oferentów, który zaoferuje najwyższą cenę.
Wydanie przedmiotu przetargu nastąpi w terminie uzgodnionym
ze zwycięzcą przetargu, po podpisaniu umowy kupna-sprzedaży, której projekt zawiera załącznik nr 2 do regulaminu  przeprowadzenia przetargu i dokonaniu wpłaty
na konto nr 25 8351 0003 0019 8677 2000 0030 w Banku Rumia Spółdzielczy.
Samochód marki Fiat Doblo można oglądać codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:30 – 13:00 po wcześniejszym zgłoszeniu się do dyżurnego Straży Miejskiej w Rumi przy  ul. Abrahama 17 w pok. nr 1 (parter).  
    Wszelkich informacji udziela Komendant Straży Miejskiej w Rumi Roman Świrski, tel. (58) 671 94 73 w. 13 w godz. 8:00 – 14:00 od poniedziałku do piątku.

Pełne ogłoszenie wraz z regulaminem i wzorami dokumentów znajduje się w BIP Straży Miejskiej w Rumi w zakładce „Zamówienia publiczne - przetargi”

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 81 - 90 z 249

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com