Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Aktualności
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 2 do 8 maja 2016 r.
09.05.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 25 patroli własnych: zmotoryzowanych i pieszych oraz pieszych z psem służbowym, a także 3 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 167 wykroczeń, które w 144 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 23 mandatami karnymi. Wykonano 92 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 28 osób. 146 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Zabezpieczono 2 imprezy plenerowe.
Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu, a warunki zewnętrzne zagrażały ich życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 13 razy wobec 13 osób na ulicach: Torowej, Żwirki i Wigury 3 razy - wobec różnych osób, Dębogórskiej, Gdańskiej, Pomorskiej 2 razy wobec różnych osób, Gierosa, Starowiejskiej, Grunwaldzkiej, Kościelnej, 3 Maja. 4 osoby odwieziono do miejsca zamieszkania. W 9 przypadkach dobudzono śpiących nietrzeźwych (na trawie, na ławkach, na przystankach autobusowych i w klatkach schodowych). Oddalili się, przy czym 3 ukarano mandatami za nieobyczajne zachowanie się. W dniu 6 maja o godz. 16.24 udzielono pierwszej pomocy kobiecie w związku z urazem głowy na ul. Gdańskiej oraz wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało ją do szpitala.
2)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 11 interwencji. Ukarano mandatami karnymi 9 osób. Kilka osób legitymowano i pouczono. Wszystkie te interwencje podjęto na skutek obserwacji monitoringu miejskiego.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 14 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło blokowania wjazdów, chodników i ścieżek rowerowych oraz parkowanie w strefach TAXI. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
4)    Zwierzęta. Wykonano 7 interwencji. W ich wyniku 1 psa odłowiono. Odebrał go wezwany właściciel. Jeden kot został potrącony 5 maja na ul. Żwirki i Wigury i niestety nie przeżył kolizji. Zabrały go służby komunalne. Kilka razy strażnicy przepędzali do lasu dziki wchodzące na teren zurbanizowany.
5)    Czystość miasta. Podjęto 5 interwencji dotyczących zanieczyszczonych posesji. Do właścicieli posesji wysłano nakazy uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami.
6)    Palenie ognisk. Dymienie. Ujawniono rozpalenie 2 ognisk, które nakazano ugasić. Dwie interwencje dotyczyły sprawdzenia pieców pod kątem spalania nieczystości lub substancji zabronionych. Podejrzenia nie potwierdziły się.
7)    Inne.
•    Na łączniku (nowo wybudowanym) między ul. Torową, a Abrahama chuligani wyrwali słupek zastawiający przejazd pojazdom samochodowym i wrzucili go do rzeki. Strażnicy wyłowili go bosakiem w dniu 2 maja i przekazali informację do UM. Na miejscu powstałej dziury postawiono ostrzegawczy pachołek drogowy. Skradziono go następnej nocy nie bacząc na niebieski napis „Straż Miejska”.
•    Na drodze do Łężyc strażnicy oznakowali dużą dziurę w jezdni w dniu 2 maja i przekazali informację zarządcy drogi celem pilnej naprawy.
•    W dniu 6 maja do komendy SM kobieta przyniosła saszetkę znaleziona na ławce. W środku dokumenty i znaczna suma pieniędzy (kilkaset złotych). Nie chciała podać swojego nazwiska. Odszukano właściciela i zwrócono mu przedmiot. Nie zginęła ani jedna złotówka.
•    W dniu 7 maja na ul. Torowej zgłoszono rój pszczół. Wezwano zastęp JRG, który usunął zagrożenie.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 25 do 1 maja 2016 r.
02.05.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 27 patroli własnych: zmotoryzowanych i pieszych oraz pieszych z psem służbowym, a także 4 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 108 wykroczeń, które w 92 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 16 mandatami karnymi. Wykonano 75 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 22 osoby. 133 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Zabezpieczono 1 imprezę plenerową.
Dodatkowo w minionym tygodniu dwaj strażnicy zasiadali w Jury powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się w czwartek 28 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Rumi – udział wzięło 56 uczniów 8 szkół podstawowych powiatu Wejherowskiego i 8 gimnazjów (eliminacje miejskie odbyły się w ub. sobotę 23 kwietnia również w tej szkole i także z udziałem 2 strażników). Poniżej zdjęcia z tego turnieju.

    Wybrany obraz Wybrany obraz

 Wybrany obraz
    
Najważniejsze wydarzenia:
1)    Zanieczyszczenie drogi. W dniu 29 kwietnia o godz.. 12.29 na teren Rumi od strony Gdyni wjechał biały samochód ciężarowy „MAN” z naczepą typu „wanna’ wypełnioną płynnym betonem. Samochód ten miał uchyloną tylną klapę, co powodowało, że gubił beton. Wjechał z ul. Hutniczej w Gdyni w ulice Rumi: Dąbrowskiego, Rondo Unii Europejskiej, Pomorską, Gdańską, Rondo Lecha Kaczyńskiego, gdzie zawrócił. 2 minuty stał na prawoskręcie w ul. Królowej Bony, po czym ul. Gdańską ruszył w drogę powrotną – Gdańską, Pomorską, Rondo Unii Europejskiej, Dąbrowskiego, gdzie wjechał na teren firmy za stacją benzynową. Tam zrzucił beton i odjechał do Gdyni. Dzięki monitoringowi strażnicy ustalili numer rejestracyjny pojazdu i zgłosili wniosek do Policji o ustalenie kierującego. Kierowca zostanie ukarany za zanieczyszczenie jezdni oraz zapłaci za sprzątanie jezdni wymienionych ulic, do czego natychmiast przystąpiły służby komunalne. Zdjęcia ze skali zanieczyszczenia poniżej.

    Wybrany obraz Wybrany obraz

2)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 14 razy wobec 18 osób. W 6 przypadkach dobudzono śpiących nietrzeźwych (na trawie, na ławkach, na przystankach autobusowych i w autobusach). W jednym przypadku w dniu 30 kwietnia na przystanku autobusowym leżały 2 panie. Trzeźwe. Czekały na autobus. Strażnicy udzielili pierwszej pomocy 2 osobom, do których następnie wezwano pogotowie ratunkowe. W 2 przypadkach strażnicy pomogli zagubionym osobom z problemami psychicznymi. Jednego mężczyznę odstawiono do granicy z Gdynią i przekazano tamtejszym strażnikom, którzy odwieźli go do domu opieki, z którego wcześniej się oddalił. Kobietę znalezioną na przystanku SKM w Janowie przekazano Policji. Dwóch panów śpiących w śmietnikach obudzono i po ich odmowie przyjęcia pomocy – oddalili się.
3)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 4 interwencje (np. na ul. Pomorskiej 25 kwietnia Fiołkowej 29 kwietnia, na ul. Starowiejskiej, czy na ul. Żwirki i Wigury 30 kwietnia). Ukarano mandatami karnymi 5 osób. Kilka osób legitymowano i pouczono.
4)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 19 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło blokowania wjazdów, chodników i ścieżek rowerowych oraz parkowanie w strefach TAXI. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
5)    Zwierzęta. Wykonano 9 interwencji. W ich wyniku: 4 psy zabrano do schroniska dla zwierząt, sprzątnięto z jezdni zabitą kunę, pilnowano dzika, który na Szmelcie leżał na posesji (ten jednak spłoszył się i uciekł do lasu), poszukiwano zbłąkanej kaczki, która chodziła po jezdni – uciekła, zabezpieczono jedno pisklę, które wypadło z gniazda.
6)    Czystość miasta. Podjęto 10 interwencji dotyczących zanieczyszczonych posesji. Do właścicieli posesji wysłano kilkanaście nakazów uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami.
7)    Palenie ognisk. Dymienie. Ujawniono rozpalenie 2 ognisk, które nakazano ugasić. Trzy interwencje dotyczyły sprawdzenia pieców pod kątem spalania nieczystości lub substancji zabronionych. Podejrzenia nie potwierdziły się.
8)    Inne.
•    Na ul. Gen. Maczka w dniu 27 kwietnia 3 chłopaków „rozrabiało” w pustostanie (m.in. wybijali szyby), zostali ukarani.
•    W dniu 29 kwietnia na ul. 1 Maja doszło do bójki między młodymi chłopakami przed sklepem. Na widok radiowozu – uciekli.
•    W dniu 29 kwietnia strażnicy wykonali dokumentację fotograficzną drzew „krótko przyciętych” na ul. Sobieskiego. Dokumentacja została przekazana do „ochrony środowiska” w UM.
•    W dniu 30 kwietnia o godz. 11.00 na ul. Asnyka do studzienki burzowej wpadły kluczyki od samochodu. Wezwano pracownika służb komunalnych, który wydobył kluczyki.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 18 do 24 kwietnia 2016 r.
25.04.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 33 patrole własne: zmotoryzowane i piesze oraz piesze z psem służbowym oraz 4 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 130 wykroczeń, które w 110 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 18 mandatami karnymi. Skierowano 3 wnioski o ukaranie do sądu. Wykonano 79 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 35 osób. 196 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Zabezpieczono 5 imprez plenerowych.
    Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 4 razy. W 3 przypadkach dobudzono śpiących nietrzeźwych (dwa razy na Dworcu PKP oraz raz na przystanku ZKM). W jednym przypadku strażnicy udzielili pierwszej pomocy mężczyźnie, który w dniu 22 kwietnia 2016 r. o godz. 18.49 upadł na ul. Kosynierów. Okazało się, że jest cukrzykiem. Wezwano pogotowie ratunkowe.
2)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 5 interwencji. Ukarano mandatami karnymi 3 osoby. 5 osób legitymowano i pouczono.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 14 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło blokowania chodników i ścieżek rowerowych oraz parkowanie na miejscach wyznaczonych dla niepełnosprawnych. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
4)    Zwierzęta. Wykonano 3 interwencje związane z przybłąkanymi psami na obce posesje. Właścicieli ustalono i zwierzęta wróciły do właścicieli. Ujawniono jednego nieżywego kota. Przeprowadzono kilka rozmów pouczających w związku ze skargami na uciążliwe szczekanie psów. 20 kwietnia z ul. Grunwaldzkiej technik weterynarii zabrał do schroniska potrąconego psa.
5)    Czystość miasta. Podjęto 12 interwencji dotyczących zanieczyszczonych posesji. Do właścicieli posesji wysłano kilkanaście nakazów uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami. Podjęto tez 4 interwencje dotyczące dzikich wysypisk śmieci (zanieczyszczonych terenów gminy).
6)    Palenie ognisk. Dymienie. Ujawniono rozpalenie 2 ognisk, które nakazano ugasić. W związku z zadymieniem jedna osobę ukarano. 3 interwencje dotyczyły sprawdzenia pieców pod kątem spalania nieczystości lub substancji zabronionych. Podejrzenia nie potwierdziły się. Ponadto stwierdzono w dwóch przypadkach zapalenie się sadz w kominach. Właściciele sami opanowali ogień.
7)    Inne.
W dniu 21 kwietnia o godz. 11.55 sprawdzano budynek przy ul. Dębowej, gdzie sąsiad obserwował od kilku dni otwarte okno. Nie ustalono niczego nadzwyczajnego.
•    W dniu 21 kwietnia po godz. 15-tej patrol Straży Miejskiej udał się na ul. Grunwaldzką, gdzie do jednego z budynków dobijał się mężczyzna. Mężczyzna uciekł.
•    W dniu 22 kwietnia ok. godz. 16.00 w okolicy strażnicy poszukiwali budowy na ul. Na Stoku, z której wyjeżdżające pojazdy zanieczyszczały gliną jezdnię. Budowę ustalono, drogę doprowadzono do właściwego stanu.
•    Skate park jest w remoncie. Strażnicy w dniu 22 kwietnia ok. godz. 18.00 na prośbę budowlańców wyprosili młodzież z terenu budowy.
•    23 kwietnia o godz. 14.11 do dyżurnego SM zadzwoniła dziewczynka lat ok. 10, która zgłosiła, że na placu zabaw przy Gdańskiej 18 jest terroryzowana przez starsze dzieci. Na miejscu nikogo nie zastano.
•    23 kwietnia po godz. 20-tej na ul. Batorego  mieszkaniec złapał 3 nieletnich, którzy włamali się do pustostanu. Powiadomiono Policję i właściciela posesji.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 11 do 17 kwietnia 2016 r.
18.04.2016.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 31 patroli własnych: zmotoryzowanych i pieszych oraz pieszych z psem służbowym oraz 2 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 122 wykroczenia, które w 113 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 8 mandatami karnymi. Skierowano 5 wniosków o ukaranie do sądu. Wykonano 82 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 7 osób. 132 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
    Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 10 razy. W 8 przypadkach dobudzono śpiących nietrzeźwych (na trawie, w klatce schodowej, w sklepie, na skarpie przy SKM Janowo), w jednym przypadku odstąpiono, gdyż na miejscu był już interweniujący patrol Policji. W jednym przypadku strażnicy udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który w dniu 11 kwietnia 2016 r. będąc w stanie nietrzeźwym spadł ze schodów w zejściu do tunelu pod Dworcem PKP od strony ul. Towarowej. Mężczyzna miał rozbitą głowę, w związku z czym natychmiast wezwano pogotowie ratunkowe. Opatrzono mu głowę i zabezpieczono ciało przed wyziębieniem. Pogotowie zabrało mężczyznę do szpitala. Niestety, jak poinformowano Policję – dwa dni później mężczyzna zmarł. Policja prowadzi w tej sprawie postepowanie wyjaśniające.
2)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 3 interwencje z monitoringu. Ukarano mandatami karnymi 3 osoby. 7 osób legitymowano i pouczono.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 20 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło blokowania chodników i ścieżek rowerowych i za znakiem zatrzymywania się oraz w strefie TAXI. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
4)    Zwierzęta. Wykonano 4 interwencje związane z przybłąkanymi psami na obce posesje. Właścicieli ustalono i zwierzęta wróciły do domów. W dniu 14 kwietnia znaleziono ranną sarnę w rowie przy ul. Północnej. Wezwany lekarz weterynarii zrobił jej „zastrzyk łaski”, po czym zwierzę uprzątnięto. Podobnie, uprzątnięto dwa padłe dziki w dniu 16 kwietnia z rowu przy ul. Cegielnianej. W dniu 12 kwietnia kontrolowano posesję przy ul. Sobieskiego celem sprawdzenia warunków trzymania psów, cierpiących wg. zgłaszającego z powodu zbyt krótkich łańcuchów. Interwencja nie potwierdziła zgłoszenia.
5)    Czystość miasta. Podjęto 8 interwencji dotyczących zanieczyszczonych posesji. Do właścicieli posesji wysłano kilkanaście nakazów uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami. Podjęto tez 2 interwencje dotyczące dzikich wysypisk śmieci (zanieczyszczonych terenów gminy).
6)    Palenie ognisk. Ujawniono rozpalenie 3 ognisk, które w chwili interwencji pozostawiono bez nadzoru (sprawcy na widok radiowozu uciekli). Ogniska za każdym razem gasił zastęp JRG.
7)    Inne.
•    W dniu 11 kwietnia po godz. 15-tej zgłoszono wtargnięcie obcej osoby na klatkę schodową budynku przy ul. Dąbrowskiego. Okazało się, że to urzędnik UM.
•    W dniu 12 kwietnia na ul. Gierosa włożono za wycieraczkę na szybie samochodu parkującego na chodniku kartkę z obelgami i spuszczono powietrze z kół. Interwencję zgłosiła właścicielka samochodu.
•    W dniu 15 kwietnia patrole Straży Miejskiej i Policji poszukiwały 5-letniej dziewczynki, która zaginęła na ul. Dębogórskiej. Po godzinie poszukiwań dziecko odnalazło się.
•    W dniu 15 kwietnia ok. godz. 10.30 w okolicy Szkoły Podstawowej Nr 10 patrol Straży Miejskiej ujął i doprowadził do Policji mężczyznę, który od kilku dni kręcił się w pobliżu szkoły z nożem, zaczepiał dzieci i używał słów powszechnie uważanych za wulgarne. Wcześniej szkoła skierowała do Straży Miejskiej specjalne pismo w tej sprawie. Obecnie dzieci są już bezpieczne.
•    W dniu 15 kwietnia ok. godz. 15.00 kobieta przebywająca z dziećmi przy fontannie obok UM zauważyła w drewnianym podeście fontanny wystające gwoździe. Obróciła podest, co spowodowało utratę równowagi i kobieta całym ciałem wpadła do wody. Strażnicy zabezpieczyli podest, a informacje o gwoździach przekazali do UM. Do czasu naprawy codziennie fontanna jest sprawdzana przez funkcjonariuszy.


Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 4 do 10 kwietnia 2016 r.
11.04.2016.
  W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 29 patroli własnych: zmotoryzowanych i pieszych oraz pieszych z psem służbowym oraz 8 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 118 wykroczeń, które w 107 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 11 mandatami karnymi. Wykonano 90 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 12 osób. 135 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
    Najważniejsze wydarzenia:
1)    Udzielenie pomocy osobom leżącym w miejscach publicznych pod wpływem alkoholu lub chorych, których stan lub warunki zewnętrzne zagrażały życiu lub zdrowiu. Interwencje podejmowano 5 razy. Jeden mężczyzna leżał na ławce, jeden na klatce schodowej, jeden po prostu na ulicy, para: mężczyzna i kobieta spali w śmietniku – wszyscy pijani. Trzy osoby odwieziono do miejsca zamieszkania. W dniu 6 kwietnia o godz. 11.35 udzielono pomocy mężczyźnie z atakiem padaczki. Wezwano pogotowie ratunkowe, załodze którego przekazano osobę.
2)    Interwencje alkoholowe. Podjęto 5 interwencji ze zgłoszeń i monitoringu. Ukarano mandatem karnym 4 osoby. Pozostałych legitymowano i pouczono.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 12 takich interwencji w różnych miejscach miasta. Najwięcej wykroczeń dotyczyło blokowania chodników i ścieżek rowerowych i za znakiem zatrzymywania się. Kierowców wezwano do komendy SM lub pouczono lub ukarano na miejscu zdarzeń.
4)    Zwierzęta. W minionym tygodniu kilkakrotnie zgłaszano problem z wałęsającymi się psami z ul. Kwiatowej. Prawdopodobnie wabiły ich zapachy suczki. Zgłoszenia przekazywano technikowi weterynarii. Jeden, groźnie wyglądający pies wrócił do właściciela po odczytaniu numeru identyfikacyjnego. Tego psa odłowił mieszkaniec. Dwie interwencje dotyczyły kotów (jeden chory został zabrany przez właściciela, drugi znaleziony już nieżywy został uprzątnięty przez właściciela).
5)    Czystość miasta. Podjęto 3 interwencje dotyczące zaśmiecenia terenów gminy, a 6 zanieczyszczonych posesji. Do właścicieli posesji wysłano kilkanaście nakazów uprzątnięcia z wyznaczonymi terminami, a w stosunku do trzech wszczęto czynności prowadzące do skierowania wniosków do sądu o ukaranie w związku z niesprzątnięciem mimo przesłanych wcześniej nakazów.
6)    Inne. W dniu 6 kwietnia w samo południe strażnicy przeszukiwali teren w okolicach cmentarza komunalnego celem ujawnienia sprawców podpalenia ściółki leśnej. Pożar ugasił zastęp PSP. W dniu 7 kwietnia o godzinie 18.20 strażnicy pomogli Norwegowi, który stracił orientację na ul. Towarowej i zaczepiał ludzi. Mężczyznę zawieziono do hotelu.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 91 - 100 z 220

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com