Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia minionego tygodnia 8  14 września 2014 r.
    Miniony tydzień pracy strażnicy rozpoczęli od przepędzenia dzików , które w godzinach porannych paradowały po jezdni i chodnikach ul. Kamiennej. Potem, w miarę upływu godzin nastąpiło kilka interwencji drogowych związanych z nieprawidłowym parkowaniem. O godz. 16.10 w okolicach sklepu przy ul. Pomorskiej wałęsał się pies, który po sprawdzeniu numeru chip został przekazany właścicielowi – wraz z mandatem karnym. O godz. 20.10 na ul. Starowiejskiej udzielono pomocy mężczyźnie, który zasłabł po spożyciu alkoholu. Trzeba było wezwać pogotowie ratunkowe. Po badaniu strażnicy odwieźli mężczyznę do miejsca zamieszkania, gdzie odebrała go żona.
W dniu 9 września o godz. 11.00 patrol stwierdził kradzież znaku drogowego „zakaz wjazdu” na ul. Żwirki i Wigury. Powiadomiono stosowne służby. O godz. 15.52 na ul. Gdańskiej dobudzono śpiącego nietrzeźwego mężczyznę. Udał się w swoją stronę o własnych siłach. O godz. 21.20 poszukiwano mężczyzny, który wg. zgłaszającego szedł środkiem jezdni na ul. Sobieskiego w stronę Gdyni. Nie znaleziono takiej osoby.
W dniu 10 września ok. godz. 10.00 na placu zabaw przy ul. Gierosa na ławkach rozsiedli się mężczyźni. Nie spożywali alkoholu, jednak palili papierosy i rzucali niedopałki na piasek. Zostali ukarani, a pety musieli pozbierać. Przed południem na ul. Różanej zastano pojazd z wyciekającym olejem. Ponieważ nie można było odszukać kierowcy – pozostawiono mu wezwanie do komendy SM. O godz. 18.15 zgłoszono kradzież kostki brukowej z ul. Jodłowej. Na miejscu okazało się, że kostka leży na własności prywatnej, trwa tam budowa, a mężczyzna ma zgodę kierownika budowy. O godz. 18.30 odwieziono do domu nietrzeźwego, który leżał na przystanku na ul. Starowiejskiej. Rodzinie wręczono wezwanie do komendy na dzień następny.
W dniu 11 września o godz. 10.57 strażnicy wezwali obsługę Dworca PKP do windy, gdzie zakleszczone były osoby – awaria windy. Zawezwano serwis wind i pasażerów uwolniono. O godz. 12.02 odwieziono do domu nietrzeźwego z ul. Tysiąclecia, który tam zaniemógł w krzakach. O godz. 13.51 na zapleczu sklepu przy ul. Sobieskiego grupa osób zakłócała porządek publiczny. Na widok radiowozu mężczyźni uciekli. O godz. 15.56 na plac zabaw przy ul. Włókienniczej wyszły dziki. Strażnicy przepędzili je do lasu. W związku z wieloma interwencjami tego rodzaju i szkodami czynionymi przez te zwierzęta, komendant SM zawnioskował o wybudowanie odłowni dla dzików w lesie za cmentarzem komunalnym. O godz. 21.20 wyproszono nietrzeźwego z bloku przy ul. Pomorskiej, który tam „zakotwiczył” z powodu nadmiaru wypitych trunków.
W dniu 12 września od godzin porannych podejmowano interwencje drogowe na wezwania mieszkańców. Wiele z nich nie potwierdziło się. Dzień mijał bez interwencji porządkowych. Dopiero o godz. 19.36 zgłoszono leżącą sarnę na poboczu jezdni ulicy Cegielnianej. Strażnicy nie zauważyli połamanych kończyn. Przy próbie zbliżenia sarna uciekła do lasu. O 19.46 zgłoszono wielką awanturę na ul. Pomorskiej. Patrol zastał 7 osób w stanie silnego wzburzenia. Działania pojednawcze i udzielone pouczenia wystarczyły – osoby rozeszły się.
W dniu 13 września w południe Komisariat Policji w Rumi, z uwagi na zajęte własne siły, poprosił o interwencję na posesji przy ul. Piłsudskiego, gdzie zgłoszono włamanie. Okazało się, ze na posesji są tylko ich właściciele. O godz. 17.04 z ul. Gdyńskiej wpłynął sygnał o mężczyźnie, który zaczepia dzieci na placu zabaw. Podano rysopis. Patrol w kilka chwil przybył na miejsce. Osoby nie zastano, a rozpytani świadkowie poinformowali, że udał się na przystanek i wsiadł do autobusu odjeżdżając w kierunku Gdyni. Tego dnia wieczorem w parku w Janowie odbywał się festyn. W trakcie jego trwania o godz. 19.07 zgłoszono, że obok, na ul. Katowickiej leży nietrzeźwa kobieta. Przez godzinę strażnicy ustalali jej tożsamość, gdyż ona sama nie chciała podać miejsca zamieszkania. W końcu odwieziono ja do domu. Potem zgłoszono, że u zbiegu ulic Gdańskiej i Katowickiej samochód uderzył w latarnię, a młody kierowca zbiegł. Patrol SM wezwał Policję. W międzyczasie świadkowie powiedzieli, że wcześniej ten samochód kręcił kółka i „palił gumę” na parkingu przy ul. Gdańskiej. Strażnicy ustalili właściciela i wszystkie posiadane informacje oraz miejsce zdarzenia przekazali policjantom.
    W nocy 14 września o godz. 3.40 zgłoszono, że na klatce schodowej bloku przy ul. Gdańskiej przewraca się nietrzeźwy mężczyzna. Informację potwierdzono, a ponieważ mężczyzna nie był mieszkańcem budynku – został usunięty z klatki schodowej.
W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 35 patroli własnych zmotoryzowanych, rowerowych i pieszych z psami oraz 3 z Policją. Działania te pozwoliły ujawnić 173 wykroczenia, które w 109 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego i w 55 mandatami karnymi, skierowano 12 wniosków o ukaranie do sądu. Kontrolowano 60 razy miejsca uznane za zagrożone oraz wykonano 63 interwencje zlecone przez mieszkańców. Dodatkowo wylegitymowano 32 osoby.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com