Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 03 do 09 kwietnia 2017 r.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 33 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi. Działania patroli pozwoliły ujawnić 158 wykroczeń, które w 126 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 31 mandatami karnymi. Skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie. Wykonano 88 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 22 osoby. 120 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.
5 skutecznych interwencji zrealizowano dzięki informacjom o wykroczeniach z monitoringu miejskiego.

Wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 34 osób, z których 10 ukarano, 24 osoby zostały pouczone, 3 razy interweniowano wobec upojonych alkoholem i leżących w miejscach publicznych - 2 osoby ukarano, 1 pouczono. Jedną osobę odwieziono do Komisariatu Policji. W dniu 7 kwietnia wezwano pogotowie ratunkowe do kobiety z rozbitą głową na ul. Dębogórską. Kobieta była nietrzeźwa i miała piwo w ręce. Zabrano ją do szpitala.
2)    Zwierzęta. Podjęto 12 interwencji. W dniu 3 kwietnia wieczorem doszło do tragicznego wypadku drogowego na ul. I Dywizji WP, w którym w wyniku zderzenia samochodu z dzikiem zginął mężczyzna. W dniu 7 kwietnia na ul. Okrężnej szedł nietrzeźwy mężczyzna z psem. Pies ten ugryzł dziecko. Właściciel psa znany jest Straży Miejskiej i jest przez straż poszukiwany. Również w dniu 7 kwietnia w godzinach wieczornych na posesję przy ul. Grunwaldzkiej weszły dziki. W chwili przybycia patrolu dziki już uciekły do lasu. W dniu 8 kwietnia na ul. Dąbrowskiego znaleziono martwego kota. Informacje przekazano służbom komunalnym celem uprzątnięcia.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 61 takich interwencji w różnych miejscach miasta. 9 kierowców ukarano mandatami, przeciwko 1 skierowano wniosek o ukaranie do sądu, pozostałych pouczono.
4)    Czystość miasta. Podjęto 19 interwencji, kontrolowano posesje pod względem posiadania odpowiedniej ilości pojemników na śmieci oraz czystości na posesjach zabudowanych i niezabudowanych. Wystawiono nakazy z wyznaczonymi terminami do uprzątnięcia posesji. W dniu 3 kwietnia ujawniono na pustej działce przy ul. Piłsudskiego dwie reklamówki z rozsypanymi medykamentami (stare leki, strzykawki, tampony itp.) szybko ustalono właściciela i skontaktowano się z nim telefonicznie. Na szczęście właściciel działki dobrze zrozumiał jakie zagrożenie stanowią takie odpady i już w dniu 4 kwietnia - posprzątał je.
5)    Zadymianie. 8 interwencji dotyczyło uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (piece skontrolowano, nie stwierdzono spalania niedozwolonych substancji) oraz dwie, związane ze spalaniem odpadów działkowych w ogrodach. Posiadający ogrody mieszkańcy powinni powstrzymywać się od spalania liści i trawy w ogródkach, gdyż powoduje to poważne zadymienie okolicznych posesji.
6)    Inne. Za naruszenie spokoju i porządku publicznego ukarano 1 osobę, 10 pouczono, za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego ukarano 7 osób, a 21 pouczono, za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia 1 osobę ukarano, a 2 pouczono. 1 osobę ukarano i 4 pouczono za palenie tytoniu w miejscach zabronionych przez ustawę.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com