Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 22 - 28 maja 2017 r.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 29 patroli: zmotoryzowanych, rowerowych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 6 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 142 wykroczenia, które w 114 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 28 mandatami karnymi. Wykonano 109 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 40 osób. 149 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Zabezpieczono dwie imprezy plenerowe - festyny.

Wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 27 osób, z których 11 ukarano, 16 osób zostało pouczonych. 7 osób leżących w miejscach publicznych odwieziono do miejsca zamieszkania, z których 3 ukarano, pozostałych pouczono. W dniu 26 maja na ul. Słonecznej zastano nietrzeźwą kobietę, obywatelkę Ukrainy, którą odwieziono do Komisariatu Policji w Rumi.
2)    Zwierzęta. Podjęto 6 interwencji zleconych i 2 własne. W dniu 22 maja uratowano obrączkowanego gołębia ze złamanym skrzydłem, w sklepie zoologicznym rozpoznano i powiadomiono właściciela wg. obrączki. Dwukrotnie patrol penetrował teren w pobliżu sklepu wielkogabarytowego na ul. Pomorskiej z powodu zgłaszanych dzików. Zwierząt nie stwierdzono. W dniu 27 maja na ul. Sabata odłowiono 1 psa, którego przejął pracownik schroniska. W międzyczasie zgłosił się właściciel, któremu oddano psa wraz z mandatem karnym. 28 maja na ul. Chełmońskiego odłowiono 2 psy, z których jednego odebrała właścicielka, również ukarana, drugi pies trafił do schroniska.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 57 interwencji w różnych miejscach miasta. 7 kierowców ukarano mandatami, pozostałych pouczono.
4)    Czystość miasta. Podjęto 5 interwencji, kontrolowano posesje pod względem posiadania odpowiedniej ilości pojemników na śmieci oraz czystości na posesjach zabudowanych i niezabudowanych. Wystawiono nakazy z wyznaczonymi terminami do uprzątnięcia posesji. 5 osób pouczono. Dwukrotnie interweniowano w związku z zanieczyszczeniem jezdni przez pojazdy wyjeżdżające z budów.
5)    Zadymianie. 2 interwencje dotyczyło uciążliwego dymu wydobywającego się z kominów (piece skontrolowano, nie stwierdzono spalania niedozwolonych substancji).
6)    Inne. Za naruszenie spokoju i porządku publicznego pouczono 12 osób, za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego ukarano 4 osoby, a 18 pouczono, za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia 2 osoby ukarano i 2 pouczono. 1 osobę ukarano i 3 pouczono za palenie tytoniu w miejscach zabronionych przez ustawę.
W minionym tygodniu Straż Miejska usunęła z drogi 1 przyczepę reklamową bez tablicy rejestracyjnej.
W dniu 22 maja strażnicy zapobiegli próbie samobójczej w lokalu przy ul. Szczecińskiej.
W dniu 24 maja na ul. Dębogórskiej strażnicy ustalili personalia 8-letniego chłopca, który się zagubił. Dziecko odebrała matka. W dniu 27 maja w godzinach wieczornych grupa młodzieży weszła na teren przedszkola Iskierka - właściwie nie wiadomo po co. Na widok patrolu młodzi ludzie rzucili się do ucieczki - rozbiegli się w różnych kierunkach.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com