Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 12 do 18 czerwca 2017 r.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 24 patrole: zmotoryzowane, rowerowe, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 3 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 94 wykroczenia, które w 77 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 17 mandatami karnymi. Wykonano 62 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 17 osób. 140 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Zabezpieczono 2 imprezy plenerowe i 5 procesji religijnych w dniu 15 czerwca - Święto Bożego Ciała.

Inne wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 27 osób, z których 8 ukarano, a pozostałych pouczono. Ujawniono 1 osobę leżącą w miejscu publicznym, którą odwieziono do domu.
2)    Zwierzęta. Podjęto 8 interwencji. Trzykrotnie posesję przy ul. Sędzickiego i jeden raz posesję przy ul. Grottgera nawiedziły dziki. Zniszczyły zasiewy. Wezwany technik weterynarii przepędził zwierzęta. Odłowiono 2 psy, z których 1 zabrano do schroniska, a drugiego odebrał właściciel. Dwa inne uciekły przy próbach odłowu. W dniu 16 czerwca o 7 rano na ul. Kosynierów ujawniono padlinę małego dzika - zabrany przez technika. Tego samego dnia zgłoszono chorego jeża na ul. Pomorskiej. Jeż był zdrowy, tylko przerażony. Przestawiony na teren zielony - szybko oddalił się.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 33 interwencje w różnych miejscach miasta. 4 kierowców ukarano mandatami, pozostałych pouczono.
4)    Czystość miasta. Podjęto 9 interwencji, kontrolowano posesje pod względem posiadania odpowiedniej ilości pojemników na śmieci oraz czystości na posesjach zabudowanych i niezabudowanych. 3 osoby pouczono.
5)    Zadymianie. 1 interwencja dotyczyło uciążliwego dymu wydobywającego się z komina (piec skontrolowano, nie stwierdzono spalania niedozwolonych substancji).
6)    Inne. W dniu 13 czerwca 2017 r. po południu na ul. Lipowej runął słup z przewodami elektrycznymi. Strażnicy zabezpieczali miejsce do czasu przyjazdu pogotowia energetycznego.

 Wybrany obraz

Za naruszenie spokoju i porządku publicznego ukarano 1 osobę, a 12 pouczono. Za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego ukarano 2 osoby, a 9 pouczono, za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia 1 osobę ukarano i 2 pouczono. 4 osoby pouczono, a 1 ukarano za palenie tytoniu w miejscach zabronionych przez ustawę.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com