Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 19 do 25 czerwca 2017 r.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 28 patroli: zmotoryzowanych, rowerowych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 4 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 89 wykroczeń, które w 77 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 12 mandatami karnymi. Wykonano 69 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 24 osoby. 98 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Zabezpieczono 2 imprezy plenerowe.

Inne wydarzenia:

1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 18 osób, z których 5 ukarano, a pozostałych pouczono. Pięć osób leżących w miejscach publicznych, po dobudzeniu udały się do miejsc zamieszkania o własnych siłach, jedną odwieziono do domu.
2)    Zwierzęta. Podjęto 5 interwencji. W dniu 19 czerwca na ul. Reja doszło do pogryzienia listonoszki przez wybiegające psy. Właściciel został ukarany. Pies, który pogryzł na szczęście był szczepiony przeciwko wściekliźnie. W okolicach ul. Owsianej dwukrotnie pokazały się dziki, a jeden raz w okolicy ul. Reja. Technik weterynarii przepędził je każdorazowo petardami. W dniu 23 czerwca stwierdzono małe dzikie kaczuszki chodzące po ulicy. Strażnicy wyłapali ptaszki i wypuścili do stawu na ul. Starowiejskiej. Z akcji ucieszyły się dzieci przebywające licznie w tym miejscu po zakończeniu roku szkolnego.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 41 interwencji w różnych miejscach miasta. 2 kierowców ukarano mandatami, pozostałych pouczono.
4)    Czystość miasta. Podjęto 5 interwencji, kontrolowano posesje pod względem posiadania odpowiedniej ilości pojemników na śmieci oraz czystości na posesjach zabudowanych i niezabudowanych. 3 osoby pouczono.
5)    Zadymianie. 1 interwencja dotyczyło uciążliwego dymu wydobywającego się z komina (piec skontrolowano, nie stwierdzono spalania niedozwolonych substancji). 6 interwencji dotyczyło ognisk w dniu 23 czerwca (tradycyjny „Jan”). Mieszkańcy nie przesadzili, nie palono substancji niedozwolonych. Ukarano tylko jedną osobę.
6)    Inne. Za naruszenie spokoju i porządku publicznego 9 osób pouczono. Za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego ukarano 2 osoby, a 4 pouczono, za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia 1 osobę ukarano i 1 pouczono.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com