Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia i statystyka za okres od 24 do 31 lipca 2017 r.
   W okresie od 24.07.2017 r. do 31.07.2017 r. Straż Miejska w Rumi odbyła 40 patroli: zmotoryzowanych, rowerowych, pieszych i pieszych z psami służbowymi 6 razy współpracowano z Policją. Strażnicy podjęli 105 interwencji, w wyniku których pouczono 88 osoby, mandatem ukarano 24 osób, a w dwóch przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie, 117 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. W wyniku obserwacji obrazu z monitoringu miejskiego podjęto 18 interwencji.
 W środę 26.07.2017 r., w związku z intensywnymi opadami deszczu, ogłoszony został stan podwyższonej gotowości. Zagórska Struga w wielu miejscach niebezpiecznie wezbrała, zagrażając zalaniem posesji, ulic i innych terenów. Na ulicach tworzyły się ogromne kałuże, utrudniające przejazd lub dojscie do nieruchomości.

 Wybrany obraz

Wybrany obraz

 
   Strażnicy miejscy współpracowali z Referatem Obrony Cywilnej, będąc do dyspozycji przez całą dobę. Przekazywali bieżące informacje o stanie zagrożeń w mieście (zgłoszenia mieszkańców i służb patrolowych), potwierdzali zgłoszenia, przygotowywali worki z piaskiem służące do ustawienia wałów ochronnych wzdłuż wskazanych odcinków rzeki, 

Wybrany obraz


pomagali mieszkańcom w zabezpieczeniu ich mienia poprzez dostarczenie i układanie worków
z piaskiem.

Wybrany obraz

 
Po ustaniu zagrożenia strażnicy przekazywali do odpowiednich wydziałów urzędu miasta informacje mające na celu sprawne usunięcie skutków długotrwałych opadów deszczu takich jak np. naniesiony żwir i kamienie na jezdnie.

Wybrany obraz


W dniu 31.07.2017 r., podczas dużego upału, strażnicy dwukrotnie udzielali pierwszej pomocy przedmedycznej osobom które straciły przytomność. W obu przypadkach poszkodowani przewiezieni zostali karetką pogotowia do szpitala.

z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Rumi
Jarosław Mikołajczak

 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com