Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 4 do 10 września 2017 r.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 34 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 2 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 82 wykroczenia, które w 71 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 11 mandatami karnymi. Wykonano 64 interwencje zlecone przez mieszkańców. Wylegitymowano 25 osób. 111 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Z obserwacji monitoringu zrealizowano 8 skutecznych interwencji.
Od połowy sierpnia trwa wojewódzka akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Straż Miejska w Rumi od 4 września pomaga maluchom w przechodzeniu przez jezdnię w drodze do szkoły. Strażnicy przypominają dzieciom o zasadach przechodzenia przez jezdnię, wręczają im zakupione przez Urząd Miasta ‘odblaski” oraz lizaki. Swoją obecnością przy przejściach dla pieszych funkcjonariusze dyscyplinują kierowców.

     Wybrany obraz Wybrany obraz

W okolicach szkół, do których uczęszczają najmłodsi, w godzinach rozpoczęcia nauki tworzą się małe zatory samochodowe, kierowcy niestety parkują nieprawidłowo, co zwiększa niebezpieczeństwo dla pieszo idących lub jadących na rowerach uczniów. Na razie funkcjonariusze pouczają kierowców, ale niewykluczone, że w drugim tygodniu akcji sięgną po bloczki mandatowe.

     Wybrany obraz Wybrany obraz

Inne wydarzenia:
1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 8 osób, z których 3 ukarano, a pozostałych pouczono. 6 osób leżących w miejscach publicznych, po dobudzeniu udały się do miejsc zamieszkania o własnych siłach, 3 odwieziono do domu i jedną ukarano.
2)    Zwierzęta. Podjęto 9 interwencji. Odłowiono 2 psy i 1 kota. Zwierzęta zabrał do schroniska technik weterynarii.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 43 interwencje w różnych miejscach miasta. 4 kierowców ukarano mandatem, pozostałych pouczono.
4)    Czystość miasta. Podjęto 7 interwencji, kontrolowano posesje pod względem posiadania odpowiedniej ilości pojemników na śmieci oraz czystości na posesjach zabudowanych i niezabudowanych. Jedną osobę ukarano mandatem karnym, a 6 pouczono.
5)    Inne. Za naruszenie spokoju i porządku publicznego 5 osób pouczono. Za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia 4 osoby pouczono, 2 osoby pouczono i 2 ukarano za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego.
W dniu 8 września przy sklepie na ul. Abrahama zastano starszego mężczyznę w kapciach, który zapomniał o swojej tożsamości. Ustalono dane mężczyzny i odwieziono do miejsca zamieszkania.
W dniu 9 września ok. godz. 17.00 w krzakach przy dojściu do SKM zastano mężczyznę, który wykonywał czynności seksualne wobec samego siebie - ukarany mandatem.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com