Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 25 września do 1 października 2017 r.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 34 patrole: zmotoryzowane, piesze i piesze z psami służbowymi oraz 6 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 96 wykroczeń, które w 67 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 29 mandatami karnymi. Wykonano 95 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 24 osoby. 160 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. 7 skutecznych interwencji wykonano na podstawie oglądu monitoringu miejskiego.
    Najciekawszym wydarzeniem tygodnia było ujęcie mężczyzny, który rozklejał plakaty na skrzynkach energetycznych. Osoba ta doskonale wiedziała, że popełnia wykroczenie, gdyż nie miała zgody od właściciela skrzynek na plakatowanie. A więc gdy mężczyzna zauważył podjeżdżający patrol Straży Miejskiej - rzucił się do ucieczki na rowerze. Strażnicy podążali za kluczącym niebezpiecznie rowerzystą aż do chwili, gdy wjechał on na łąkę między ul. Reja, a ul. Kosynierów i zdążał do ul. Kilińskiego. Wtedy jeden ze strażników wysiadł, a drugi pojechał na ul. Kilińskiego. Wtedy mężczyzna gwałtownie zawrócił na łąkę, gdzie wjechał w gęste krzaki. Tam ukrył rower, kurtkę i resztę rzeczy, po czym odmieniony wyszedł na łąkę. Tam po pościgu ujął go strażnik, który wysiadł wcześniej z radiowozu. Po sprawdzeniu tożsamości sprawca wykroczenia został ukarany wysokim mandatem, po czym na polecenie strażników zajął się usuwaniem plakatów z wcześniej zaklejonych skrzynek energetycznych.

Inne wydarzenia:
1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 19 osób, z których 14 ukarano, a pozostałych pouczono. Ujawniono 5 osób leżących w miejscach publicznych, z których 3 odwieziono do domu, dwie osoby ukarano mandatem za nieobyczajne zachowanie, do jednego mężczyzny z rozbitą głową na ul. Dąbrowskiego oraz do innego w pergoli śmietnika po spożyciu nieznanych leków wezwano pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyzn do szpitala. Mężczyznę awanturującego się w autobusie ZKM wyprowadzono z pojazdu. Poszedł na przystanek SKM.
2)    Zwierzęta. Podjęto 13 interwencji. Odłowiono 2 wałęsające się psy, które odwieziono do schroniska. O dziwo - nie było interwencji dotyczących dzików. 26 września wieczorem na teren szkoły SP-10 wszedł lis, a następnego wieczora 2 lisy na teren SP-9. Każdorazowo powiadomiono technika weterynarii.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 42 interwencje w różnych miejscach miasta. 9 kierowców ukarano mandatem, pozostałych wezwano do stawiennictwa w komendzie lub pouczono.
4)    Czystość miasta. Podjęto 7 interwencji, kontrolowano posesje pod względem posiadania odpowiedniej ilości pojemników na śmieci oraz czystości na posesjach zabudowanych i niezabudowanych. 1 osobę pouczono. W dniu 25 września na jezdni ul. Grottgera ujawniono dużą ilość rozrzuconych śmieci. Niestety nie udało się ustalić sprawcy. Informację przekazano do służb komunalnych celem uprzątnięcia.
5)    Inne. Za naruszenie spokoju i porządku publicznego 6 osób pouczono i 1 ukarano. Za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia 4 osoby pouczono, 12 osób pouczono i 2 ukarano za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com