Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 16 do 22 października 2017 r.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 40 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 2 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 127 wykroczeń, które w 87 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 40 mandatami karnymi. Wykonano 76 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 28 osób. 218 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Cztery skuteczne interwencje zrealizowano na skutek obserwacji monitoringu miejskiego.
W dniu 16 października strażnicy w sposób skuteczny interweniowali po zgłoszeniu, że w zamkniętym mieszkaniu na ul. Gdańskiej znajduje się mężczyzna, który nie odpowiada na pukanie i wołanie. Natychmiast wezwano straż pożarną i pogotowie. Strażacy weszli do mieszkania przez okno, gdzie okazało się, że doznał wylewu. Pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala. Tego samego dnia strażnicy w lokalu na ul. Czarnieckiego na gorącym uczynku przyłapali mężczyznę wypalającego kable, co oczywiście skutkowało wydobywaniem się trującego dymu do atmosfery. Sprawca został ukarany wysokim mandatem karnym. Podobne zdarzenie miało miejsce w ogrodach działkowych przy ul. Działkowców w dniu 18 października. Interwencja również zakończona wysokim mandatem karnym. Na tych samych ogrodach w dniu następnym przyłapano osobę spalającą lakierowane płyty meblowe. Także mandat karny.
    
Inne wydarzenia:
1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 24 osób, z których 11 ukarano, a pozostałych pouczono. Ujawniono 7 osób leżących w różnych miejscach publicznych - 4 po dobudzeniu o własnych siłach udały się do miejsca zamieszkania. Jedną osobę ukarano, pozostałe pouczono. Leżącą kobietę z ul. Pomorskiej w dniu 19 października zabrało wezwane pogotowie ratunkowe.
2)    Zwierzęta. Podjęto 6 interwencji. W dniu 16 października samochód potracił sarnę na ul. Kamiennej. Powiadomiono technika weterynarii, który zabrał zwierzę do leczenia. W tym samym dniu z posesji na ul. Zakopiańskiej wybiegły 2 psy, które pogryzły psa osoby zgłaszającej. Właściciela psów ukarano i nakazano udać się na obserwację weterynaryjną. W dniu 19 października samochód śmiertelnie potrącił kota na ul. Pułaskiego. Zabrał zwierzę właściciel. Tego dnia wezwano technika weterynarii na ul. Poznańską w związku z zaobserwowanymi tam lisami.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 62 interwencje w różnych miejscach miasta. 16 kierowców ukarano mandatem, a pozostałych wezwano do stawiennictwa w komendzie lub pouczono.
4)    Czystość miasta. Podjęto 11 interwencji, kontrolowano posesje pod względem posiadania odpowiedniej ilości pojemników na śmieci oraz czystości na posesjach zabudowanych i niezabudowanych. 5 osób pouczono za śmiecenie w miejscach publicznych.
5)    Inne. Za naruszenie spokoju i porządku publicznego 1 osobę ukarano i 8 pouczono. Za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia 2 osoby pouczono i 2 ukarano, 6 osób pouczono i 4 ukarano za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego, za palenie tytoniu w miejscach zabronionych 2 osoby ukarano i 2 pouczono.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com