Strona główna Wyślij e-mail Mapa strony Szukaj
Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 23 do 30 października 2017 r.
    W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi odbyła 30 patroli: zmotoryzowanych, pieszych i pieszych z psami służbowymi oraz 2 z Policją. Działania patroli pozwoliły ujawnić 131 wykroczeń, które w 92 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 39 mandatami karnymi. Wykonano 79 interwencji zleconych przez mieszkańców. Wylegitymowano 23 osoby. 209 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone. Dwie skuteczne interwencje zrealizowano na skutek obserwacji monitoringu miejskiego.
    
Inne wydarzenia:
1)    Interwencje alkoholowe. Podjęto interwencje wobec 9 osób, z których 2 ukarano, a pozostałych pouczono. Ujawniono 4 osoby leżące w różnych miejscach publicznych - 2 po dobudzeniu o własnych siłach udały się do miejsca zamieszkania, jedną odwieziono do Komisariatu Policji, a jedną do miejsca zamieszkania. Osoby pouczono.
2)    Zwierzęta. Podjęto 5 interwencji. Jedna dotyczyła nietoperza, który spadł na chodnik przy ul. Dąbrowskiego - zabrany przez technika weterynarii. Dwa koty zginęły pod kołami samochodów. W dniu 28 października ukarano właściciela dużego psa za jego niedopilnowanie - pies straszył swoim wyglądem przechodniów w centrum miasta.
3)    Wykroczenia drogowe związane z nieprawidłowym parkowaniem. Podjęto 79 interwencji w różnych miejscach miasta. 28 kierowców ukarano mandatem, a pozostałych wezwano do stawiennictwa w komendzie lub pouczono.
4)    Czystość miasta. Podjęto 5 interwencji, kontrolowano posesje pod względem posiadania odpowiedniej ilości pojemników na śmieci oraz czystości na posesjach zabudowanych i niezabudowanych. 2 osoby pouczono za śmiecenie w miejscach publicznych.
5)    Inne. Za naruszenie spokoju i porządku publicznego 1 osobę ukarano i 13 pouczono. Za wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu osób i mienia 2 osoby pouczono i 4 ukarano, 6 osób pouczono i 3 ukarano za wykroczenia przeciwko urządzeniom użytku publicznego, za palenie tytoniu w miejscach zabronionych 1 osobę ukarano i 2 pouczono.
28 października wieczorem zapalił się samochód w podziemnym garażu na ul. Janowskiej. Mieszkańców ewakuowano do pobliskiej restauracji, a w tym czasie strażacy oddymiali budynek. Strażnicy dopilnowali porządku oraz mienia mieszkańców co trwało  do końca akcji ok. godz. 1.30 w nocy.

Komendant Straży Miejskiej w Rumi
Roman Świrski
 

Strona główna | Logowanie | © dwakroki.com